Ooma
هفته بیست و چهارم بارداری، 3 علامت

بله شما در هفته 24 بارداری هستید. زمان فوق العاده ای در دوران بارداری است. در این ایام علائم سخت بارداری را پشت سر گذاشته اید و اخبار بچه دار شدنتان را به همه میدهید. در طول این 24 هفته شاید سختی های زیادی را کشیده باشید، اما علائم بارداری و مشکلات آن کاهش یافته است. همزمان جنین شما در حال رشد و تکامل است. در این زمان شما بیشتر احساس می کنید که باید استراحت کنید. خودتان را مشغول آماده کردن اتاق نوزاد کنید تا احساس خستگی و کسلی از شما دور شود.

علائم احتمالی هفته بیست و چهارم بارداری

در این هفته سه علامت به سایر علائم قبلی اضافه خواهد شد:

1- گرفتگی و احتقان بینی

یکی از علائم آزار دهنده دوران بارداری در این هفته ظاهر میشود. شما احساس گرفتگی بینی می کنید و یا سردردی شبیه سردرد سرماخوردگی مخصوصا در تمام طول شب دارید. این علائم در هفته بیست و چهارم بارداری به لیست علائم شما افزوده میشود. افزایش جریان خون در بدن باعث متورم شدن غشای عروقی میشود. همه مادران این علائم را درهفته بیست و چهارم بارداری ندارند اما اگر شما این علائم را داشتید نگران نباشید گذرا است. می توانید از قطره نرمال سالین برای شست و شوی بینی خود استفاده کنید. بعد از تولد نوزاد کلیه این علائم ناپدید می شود.

انداره جنین در هفته های مختلف بارداری

2- احساس انقباضات در شکم

در هفته بیست و چهارم بارداری شما احساس درد و ناراحتی در ناحیه شکم دارید. این درد ناشی از لیگامنت های شکم است، زیرا جنین در حال رشد هست همچنین یزرگ شدن رحم باعث فشار به معده شده و  نمی گذارد که معده عمل هضم و جذب را درست انجام دهد و شما احساس درد میکنید. در این هفته شما ضربه های کوچک جنین را حس می کنید. اگر این انقباضات شکم زیاد شد و آزاردهنده به پزشک خود اطلاع دهید. البته اکثر  این انقباضات برای جنین شما خطرناک نبوده و منجر به سقط جنین و یا زایمان زودرس نمی شود.

فیلم تغییرات بدن مادر و جنین در دوران بارداری

3- احساس افسردگی

نباید انتظار داشته باشید که در هر هفته از دوران بارداری احساس خوشحالی و شادمانی کنید. در هفته بیست و چهارم بارداری برخی روزها بسیار پرانرژی و شاداب هستید طویکه قادر هستید هر کاری را انجام دهید اما در برخی روزها بسیار کسل و کم انرژی می شوید طوریکه حوصله انجام هیچ کاری را نخواهید داشت. مقداری ناراحت و افسرده بودن در این هفته از بارداری طبیعی است اما اگر خیلی این حالتان شدت یافت به پزشک خود اطلاع دهید. شاید یک مشکل جسمی پشت مسئله افسردگی شما باشد. با اینکه شما احتیاج دارید که با یک نفر صحبت کنید. این علائم خیلی شایع نیست و در همه افراد اتفاق نمی افتد. 

پوشیدن لباس زیر راحت در هفته بیست و چهارم بارداری

در هفته 24 بارداری ممکن است احساس راحتی نداشته باشید. سعی کنید لباس راحت بپوشید و از سوتین هایی که باعث اذیت شما می شود و یا تنگ هستند بپرهیزید . لباس های تنگ و مدل دار زیر را بگذارید بعد از تولد نوزاد خود استفاده کنید زیرا در این ایام مخصوصا از هفته بیست و چهارم بارداری باید شرایط را برای خودتان تا آنجا که می توانید فراهم کنید.

عکس جنین در هفته بیست و چهارم باردارین

چه چیزی شما را درهفته بیست و چهارم بارداری خوشحال می کند؟

 

هفته 24 بارداری

این هفته زمان آن رسیده که کمی شاد باشید تمام اذیت هایی که از اول بارداری متحمل شده اید را فراموش کنید و خود را شادمان کنید. در این ایام برای خوردن غذا با دوستان خود قرار ملاقات بگذارید. اطرافیان خود را از بارداری و اخبار باردار شدنت باخبر کنید. ماساژ پا گزینه خوبی برای این هفته بشمار می رود. یک شام خوب برای همسرتان آماده کنید و از او برای حمایت هایش تشکر کنید. دراز بکشید و کتاب بخوانید و مقدار کمی شکلات بخورید. تمام این کار ها باعث خوشحال شدن بیشتر شما در هفته بیست و چهارم بارداری شما میشود.

 James Roland. 24 Weeks Pregnant: Symptoms, Tips, and More. on October 19, 2017

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 95% 95