Ooma
مراقبت های دوران بارداری

مراقبت‌های دوران بارداری نقش بسزایی در سلامت مادر در طول دوران حاملگی دارند. زنان می‌توانند از کمک‌های یک پزشک خانواده، متخصص زنان، ماما و یا مراقبت‌های گروهی دوران بارداری برای اطمینان از سلامت خود و فرزندشان استفاده کنند.
 

مراقبت‌های دوران بارداری: ملاقات اول
به محض این که از حاملگی خود مطمئن شدید، به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. برای گرفتن وقت ملاقات، زمان بگذارید. مسائل زیادی وجود دارند که باید درباره آنها صحبت کنید. می‌توانید از شریک زندگیتان بخواهید که به همراه شما در جلسات مشاوره شرکت کند.
 

سوابق پزشکی
در جلسات مراقبت‌های بهداشتی پرسش‌های زیادی مطرح می‌شوند؛ پرسش‌ها عمدتا درباره مسائل زیر هستند:
•    چرخه قاعدگی و سابقه امراض زنانه
•    سابقه حاملگی
•    سوابق پزشکی شخصی و خانوادگی
•    استفاده از داروهای تجویز شده، بدون نسخه و مکمل‌ها
•    سبک زندگی؛ کشیدن سیگار، نوشیدن الکل و کافئین
مسائل حساس، از جمله خشونت خانگی، سقط جنین و استفاده از مواد مخدر در گذشته از جمله مسائلی هستند که باید درباره آنها صحبت کنید. به اشتراک گذاشتن این اطلاعات به تامین سلامت شما و فرزندتان کمک خواهد کرد. اگر دوست ندارید دیگران از سوابق پزشکی شما با خبر شوند، می‌توانید آنها را به صورت خصوصی به اطلاع مشاور برسانید.
 

موعد مقرر برای زایمان
تعداد اندکی از زنان در موعد مقرر زایمان می‌کنند. با این حال، تعیین وقت زایمان و یا برآورد یک زمان احتمالی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. پزشک با تعیین تاریخ دقیق زایمان خواهد توانست که بر رشد کودک و پیشرفت پروسه بارداری در این بازه زمانی نظارت کامل داشته باشد. در این راستا، آزمایش‌های مشخصی انجام می‌گیرند.

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 86% 86