Ooma
علائم غیر منتظره بعد از زایمان

در این جا چند نشانه وجود دارد که کسی توقع آن را ندارند.

ریزش مو: تغییرات مو در زمان حاملگی، موقتی می باشد. زمانی که حاملگی تمام می شود، موی شما شروع به ریزش می کند. این به معنای آن نیست که طاس می شوید، در واقع مویی را از دست می دهید که در زمان حاملگی ریزش پبدا نکرده است.

تعریق: بدنتان هورمون هایش را تنظیم کرده و خودش را از شر مایعات اضافی می رهاند و شما در هفته های اول بعد از زایمان، دچار تعربق می شوید. این مسئله زمانی درست به نظر می آید که بیرون در حال یخ زدن باشد. از لباس های خنک استفاده کنید و اگر لباس ها اذیت می کنند، لباس هایتان را در شب، عوض کنید.

تورم: ممکت است فکر کنید که با تولد فرزندتان ، مچ هایتان به حالت قبلی بر می گردد. مجددا فکر کنید!! به بسیاری از زنان در زایمان مخصوصا در اپی دورال و زایمان سزارین، مایعات داده میشود. این مایعات به جایی در بدن شما می روند و بعد از زایمان ممکن است احساس کنید که کل بدنتان قدری متورم شده یا ممکن است متوجه شوید که پاها و مچ هایتان پف آلود شده اند. آن ها را بالا بگیرید و صیور باشید. شما مچ پای باریک تان را پس خواهید گرفت.

در مورد هر سوالی با پزشک خود تماس بگیرید. اگر هریک از موارد زیر رخ دهد، حتما با پزشک تماس بگیرید:

** تب بیشتر از 101 درجه فارنهایت

** هر ساعت، بالشتک خود را عوض می کنید.

** پستان هایتان گرم  و متورم است.

** ترشح بدبو از واژن یا محل برش دارید.

** سوزش ادرار دارید یا مشکل در ادرار کردن دارید.

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 94% 94