Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
از مصرف حتی بسیار ناچیز الکل در بارداری بپرهیزید

هر چند دلیل محکمی برای بروز ناهنجاری با مصرف بسیار ناچیز الکل در دوران بارداری وجود ندارد اما باید دانست مصرف الکل، ارتباط مستقیمی با بروز بعضی از نقایص مادرزادی دارد. نقایص مادرزادی وابسته به الکل بسیار گسترده بوده و از مشکلات یادگیری، اختلالات تشخیصی، ناهنجاریهای صورت و نقایص سیستم عصبی را مشتمل می شود. در صورتی که به مصرف مشروبات الکلی عادت کرده اید سعی کنید در دوران بارداری از نوشیدنی های بدون الکل استفاده کرده و این روند را در دوران شیردهی و بعد از آن نیز ادامه دهید.

مصرف بعضی از قرصها، داروها و مواد مخدر در دوران بارداری با عوارض جدی همراه بوده و حتی مصرف بعضی از مواد مخدر سبب تولد کودک معتاد می گردند. به همین دلیل در صورت مصرف هر گونه داروی مجاز یا غیرمجاز، ماده ی مخدر و .... به پزشک مربوطه اطلاع رسانی کنید و در صورت مراجعه به پزشک یا دندانپزشک جهت هر اقدام دیگری، آنها را از باردار بودن خود مطلع سازید. در صورت مصرف داروهای تجویز شده جهت صرع، دیابت و هر بیماری تحت درمان دیگری، قطع خودسرانه دارو ممنوع است.

داروهای غیرمجاز مانند کوکائین شدیدا خطرناک بوده و به علت کاهش حجم ناگهانی خون سبب مرگ می گردد. از انجام رادیوگرافی در دوران بارداری پرهیز نموده و مطمئن شوید دندانپزشک شما از بارداریتان مطلع است.

مصرف هر گونه ماده مخدر و داروی غیر مجاز در دوران بارداری با افزایش خطر سقط، اختلالات جفت، زایمان زودرس و وزن کم نوزاد در زمان تولد همراه است.

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 88% 88


  • profileزهرا باقری1395/07/17

    ممنون از تذکرتون، حتمن رعایت میکنیم، راستش من و شوهرم علاقه ای هم به مصرف ایننوشیدنی ها ندریم