Ooma
آتلیه نوزاد و کودک
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
احتمال بارداری بعد از پریود چقدر است؟

احتمال وقوع حاملگی در موقعیت های مختلف متفاوت است. 

آیا می توانید در زمان پریودی خود باردار شوید؟

داشتن رابطه جنسی در طول پریودی به احتمال زیادی به حاملگی ختم نمی شود. زیرا تخمک گذاری چندین روز با پریودی فاصله دارد و به همین دلیل احتمال بارداری کم می باشد. با این حال، موارد استثنایی وجود دارد. این احتمال به خانم هایی اطلاق می شود که دوره های 28 تا 30 روزه یا طولانی تر دارند. اگر چرخه کوتاه تری دارد احتمال دارد در طول رابطه جنسی در طول پریودی باردار شوید.

اگر چرخه شما کوتاه باشد، به عنوان مثال، 21 تا 24 روز، بدان معنی است که شما زودتر در چرخه تخمک گذاری می کنید. اسپرم میتواند در 2، 3 و 5 روز در داخل بدن شما زندگی کند. شما می توانید رابطه جنسی را در انتهای خونریزی خود داشته باشید و سپس 4 یا 5 روز بعد با تخمک گذاری زودرس باردار شوید.

احتمال وقوع حاملگی در دوران بارداری کم است، اما این احتمال وجود دارد. اگر می خواهید باردار شوید پریودی زمان مناسبی برای رابطه جنسی نیست.

آیا می توانید بلافاصله پس از پریودی باردار شوید؟

احتمال بارداری بعد از پریودی

بله، می توانید بلافاصله بعد از پریودی باردار شوید. در یک چرخه معمولی که 28 تا 30 روزه می باشد، باروری معمولا بین روزهای 11 و 21 است. همانگونه که در بالا اشاره شد، اسپرم میتواند 2، 3 و تا 5 روز در بدن شما زندگی کند. اگر پریودی (زمان خونریزی) شما 5 تا 7 روز طول بکشد و پس از آن رابطه جنسی داشته باشید، به باروری خود نزدیک می شوید.

اگر در روز 6 خونریزی متوقف شود، در روز 7 رابطه جنسی داشته باشید و در روز 11 تخمک گذاری کنید. ممکن است اسپرم از روز 6 برای تخمک گذاری در لوله های فالوپی شما منتظر باشد. البته، هر روز بعد از اینکه خونریزی متوقف شد، احتمال بارداری رو به افزایش می رود. اگر می خواهید باردار شوید، زمان خوبی برای شروع رابطه جنسی است. تا 14 روز آینده پس از پریودی شانس بارداری زیاد است (22 نکته جالب و مهم درباره ترشحات تخمک گذاری).

آیا می توانید درست قبل از پریودی باردار شوید؟

احتمال حاملگی درست قبل از پریودی شما بسیار کم است. برای خانم هایی که دوره معمول 28 تا 30 روز یا بیشتر دارند و چرخه های آنها منظم است، تخمک گذاری بین روزهای 11 و 21 رخ می دهد. تخمک 12 تا 24 ساعت برای بارداری در دسترس است.

این بدان معنی است که روزهای قبل از پریودی امن ترین روزها برای داشتن رابطه جنسی بدون بارداری است. تعداد "روزهای امن" درست قبل از پریودی شما در سیکل های طولانی بیشتر و در چرخه های کوتاهتر کمتر می باشد.
اگر می دانید تخمک گذاری چه زمانی رخ می دهد و 36 تا 48 ساعت صبر کنید، احتمال بارداری زیاد است. هر چقدر از تخمک گذاری دور شوید، احتمال بارداری کاهش می یابد. 

معرفی اپلیکیشن تقویم پریودی و احتمال بارداری اوما 

در تقویم پریودی اوما ابتدا شما نوع پریود خود را مشخص میکنید: پریود منظم دارید یا نامنظم! سپس اطلاعات پریودی خود را در اپلیکیشن وارد می کنید، در تقویم اوما روزهایی که احتمال بارداری بالا، متوسط و پایین است برای شما نمایش داده میشود و با اطمینان بیشتر میتوانید نزدیکی داشته باشید.

نمایش شانس و احتمال بارداری در صفحه اول اپلیکیشن تخمک گذاری اوما

اپلیکیشن تخمک گذاری اوما

نمایش شانس و احتمال بارداری در تقویم پریودی اپلیکیشن  اوما

تقویم پریودی اوما

دوستان گرامی هم اکنون می توانید اپلیکیشن اوما را از صفحه دانلود اپلیکیشن اوما  دانلود نمایید و اطلاعات خوبی در رابطه با بخشهای مختلف آن بدست آورید.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: americanpregnancy.org

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 96% 96