Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
12 نکته مهم در اپیلاسیون واژن

اولین اپیلاسیون  بیکینی تجربه سرگرم کننده ای نیست. با این حال، این روش طولانی مدت برای از بین بردن موهای قسمت واژن است، و این گزینه مناسب برای ماههای تابستان است. 

12 نکته مهم در اپیلاسیون واژن

1. موی باید حدود 4 تا 5 میلی متر طول داشته باشد.

اشتباه بزرگ بسیاری از زنان قبل از موم انداختن اصلاح است. وقتی موهای شما بیش از حد کوتاه باشد موم نمی تواند آن ها را جدا کند. اگر مطمئن نیستید طول موهای بدن چقدر باید باشد آن ها را کوتاه نکنید. 

2. قبل از موم انداختن و اپیلاسیون  نوع آن را تعیین کنید.

در اینجا چند گزینه وجود دارد: موم ساده بیکینی، که فقط موهای محل شرمگاهی را از اطراف پاک می کند، موم برزیلی که تمام یا تقریبا تمام موها را از جلو به عقب پاک می کند یا موم کامل برزیلی که همه موها را از بیکینی و پشت پاک می کند و یک مثلث در جلو نگه می دارد.

3. زمان انجام  اپیلاسیون واژن مهم است.

 "موم را سه روز قبل از پریودی خود استفاده نکنید." "در این زمان پوست شما بسیار حساس است".

4. روزی که موم می اندازید حمام بروید.

دوش گرم (یا حمام)، منافذ پوست را باز می کند، و درد موم انداختن را کمتر می کند. در روزهای قبل از موم انداختن، بدن خود را با یک لایه بردار ملایم اسکراب کنید.

5. نیم تنه پایین شما به طور کامل در معرض قرار خواهد گرفت.

قبل از موم باید شلوار و شورت خود را در بیاورید. برخی مراکز دارای لباس زیر یکبار مصرف برای وکس بیکینی ساده هستند، اما اگر می خواهید حجم بیشتری از موها را از اطراف بیکینی پاک کنید باید کاملا برهنه شوید.
به یاد داشته باشید افرادی که بدن شما را وکس می کنند برای صدها نفر این کار را انجام می دهند. این تنها کار آن ها است، بنابراین در خصوص برهنه شدن خیلی نگران نباشید.

مقاله پیشنهادی اوما: 20 سوال رایج در لیزر موهای زائد

6. وکس باعث درد میشود

وکس باعث ایجاد آسیب می شود مگر اینکه موهای بدن شما نازک باشد یا روی گیرنده های شما مو رشد نکرده باشد. 

7. وکس در برخی افراد بیشتر از دیگران آسیب ایجاد می کند.

موم بیکینی بدون درد نیست اما برای برخی از افراد بدتر از دیگران است. "موهای درشت و ضخیم سخت تر وکس می شوند، بنابراین قرمزی بیشتری در ناحیه موم دیده خواهد شد."

8. خجالت از اپیلاسیون 

اپیلاسیون واژن

فردی که می خواهد موم بیندازد مجبور است به شما نزدیک شود و نقاطی از بدن شما که بسیار شخصی است را مشاهده کند. در حین وکس انداختن باید با این فرد همکاری کنید و در حالت هایی که دسترسی راحت تر باشد قرار بگیرید.

9. موهایی که باقی می مانند را میتوان با موچین جدا کرد.

اغلب موهایی که از موم باقی می مانند را می توان با استفاده از موچین های تیز جدا کرد. معمولا قبل از استفاده از موچین از شما اجازه گرفته می شود.

10. بعد از موم انداختن بدن شما حساس است.

پس از موم انداختن، پوست شما قرمز و تحریک پذیر است. قبل از رفتن به آرایشگاه لباس گشاد بپوشید. همچنین پس از موم انداختن نیز لباس گشاد بپوشید و سعی کنید اصطکاک به حداقل برسد. زیرا اصطکاک باعث سوزش می شود. خبر خوب: قرمزی بعد از یک شب برطرف می شود.

11. کرم هیدروکورتیزون می تواند پوست شما را تسکین دهد.

بر طبق مارتا، سریعترین راه برای آرام کردن تحریک پس از موم، استفاده از کرم هیدروکورتیزون است: "این کرم التهاب را آرام می کند، خارش را از بین می برد و قرمزی را کاهش می دهد."

12. اجازه دهید قبل از رفتن به ساحل پوست شما بهبود یابد.

بلافاصله بعد از اپیلاسیون واژن استخر یا ساحل نروید. بهتر است به پوستتان اجازه دهید کمی استراحت کند. 

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: www.goodhousekeeping.com

امتیاز مطلب: 90%
90