Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
آیا نزدیکی زیاد ضرر دارد؟

هیچ توصیه ای در خصوص میزان رابطه جنسی وجود ندارد. تعداد دفعات رابطه جنسی بستگی به زوجین دارد. رابطه جنسی فعالیت بسیار لذت بخشی در زندگی انسان است اما اگر اغراق آمیز باشد، می تواند باعث بدبختی شود. شما می توانید فعالیت های جنسیتی زیادی داشته باشید، به شرطی که در مورد موارد زیر نگران نباشید.

مشکلات ناشی از نزدیکی زیاد

موارد زیر مشکلاتی است که در اثر رابطه جنسی بیش از حد حاصل می شود:

1- خستگی

رابطه جنسی بیش از حد بر کیفیت زندگی شما تاثیر می گذارد. رابطه جنسی فعالیتی است که از انرژی زیادی استفاده می کند. شما در طول مقاربت جنسی کالری زیادی مصرف می کنید. در طول رابطه جنسی بدن نوراپی نفرین، اپی نفرین (آدرنالین) و کورتیزول را به جریان خون آزاد می کند، که باعث افزایش ضربان قلب، فشار خون، قدرت عضلانی و متابولیسم گلوکز می شود. همه این اتفاقات باعث خستگی می شود.

خستگی شما ممکن است بر روی کار شما تاثیر بگذارد و شما تمام روز احساس خستگی می کنید. خستگی باعث می شود روز شما را غیر فعال شود. برای جلوگیری از خستگی، جلسات رابطه جنسی را طوری تنظیم کنید که باعث افزایش انرژی و عملکرد شما شود.

2- التهاب و تورم

رابطه جنسی گاه به گاه و خشن باعث آسیب و متورم شدن اندام تناسلی شما می شود. این مسئله اغلب در خانم هایی که رابطه جنسی بیش از حد دارند، اتفاق می افتد. رابطه جنسی بیش از حد در زنان منجر به یک بیماری به نام تراشیدگی واژینال می شود. این بیماری به پوست پوست شدن پوست واژن در طول دخول اشاره دارد. معمولا این اتفاق زمانی می افتد که اصطکاک بیش از حد در طول رابطه جنسی ایجاد شود و باعث پوسته شدن دیواره واژن شود. این حالت منجر به سوزش هنگام عبور ادرار و یا مشکلات پیاده روی ناشی از درد و تورم مهبل می شود. برای جلوگیری از این مسئله، میزان رابطه جنسی و خشونت را کاهش دهید.

3- کم آبی

در طول رابطه جنسی زوج ها عرق می کنند و آب بدن خود را از دست می دهند. بنابراین هنگامی که زندگی جنسی شما بیش از حد فعال باشد، ممکن است در اثر عرق کردن بیش از حد بدن خشک شود. قبل، بعد و طول رابطه جنسی آب زیادی مصرف کنید.

4- عفونت ادراری (UTI)

عفونت های دستگاه ادراری معمولا زمانی اتفاق می افتد که باکتری ها از طریق مجاری ادرار وارد دستگاه ادراری می شوند و در مثانه افزایش می یابند. اگر چه سیستم ادراری برای جلوگیری از مهاجمین میکروسکوپی طراحی شده است، اما بعضی از این دفاع ها گاهی با شکست مواجه می شوند. هنگامی که این اتفاق می افتد، باکتری ها باعث عفونت در دستگاه ادراری می شوند.

زنانی که فعالیت جنسی دارند نسبت به زنانی که فعالیت جنسی ندارند بیشتر در معرض UTI هستند (نام آنتی بیوتیک برای عفونت ادراری). داشتن شریک جنسی جدید نیز خطر را افزایش می دهد. رابطه جنسی بیش از حد با شرکای مختلف نیز شما را در معرض خطر قرار می دهد.

عفونت های دستگاه ادراری می تواند ناراحت کننده و دردناک باشد. برای جلوگیری از آن، بعد از مقاربت، مثانه را خالی کنید، مقدار زیادی مایعات به خصوص آب بنوشید، از جلو به عقب دستگاه تناسلی را بشوئید و تعداد شرکای جنسی را کاهش دهید.

5- کبودی یا سوختگی

اگر همسر شما رابطه جنسی خشن دوست دارد، ممکن است باعث کبودی یا سوختگی شود. سوختگی زمانی رخ می دهد که گرمای اصطکاک به پوست آسیب می رساند. سوختگی باعث ناراحتی در رابطه جنسی در موقعیت های خاص می شود.

6- درد کمر

رابطه جنسی طولانی باعث کمر درد می شود. درد کمر اغلب ناشی از گرفتگی عضله یا رباط پاره شده است. این اتفاق زمانی می افتد که در حرکات ناگهانی فشار بیش از حد به کمر وارد شود. موقعیت جنسی نامناسب در طول زمان نیز به کمر درد منجر می شود. می توانید موقعیت های جنسی را تغییر دهید و یا جلسات رابطه جنسی را کوتاه کنید. 

7- ایمنی ضعیف 

در طول مقاربت، هورمون های بسیاری به جریان خون منتقل می شوند. هورمون پروستاگلاندین E-2 به جریان خون آزاد می شود. آنها در قسمت های آسیب بافتی یا عفونت ایجاد می شوند، جایی که باعث التهاب، درد و تب به عنوان بخشی از روند بهبود می شوند.

این التهاب، درد و تب های غیرمنتظره منجر به مصونیت بدن ضعیف شده، آسیب بافت و درد عصبی می شود. آنها همچنین می توانند منجر به تحریک جنسی کم شوند.

مقاله پیشنهادی اوما: در هفته چند بار نزدیکی کنیم؟

اثرات نزدیکی بیش از حد چیست؟

 1.   کبودی. ران و باسن در اثر اصطکاک کبود می شود.
 2.  آلت تناسلی مرد کمی آسیب دیده است. 
 3.  بیضه های مرد صدمه می بینند.
 4. احساس و بو و طعم واژن متفاوت می شود.
 5.  برخی از عضلات درد می گیرند. با توجه به موقعیت جنسی، شکم، ماهیچه های باسن و ران درد می گیرند 
 6.   هوس کردن غذا به خصوص شکلات، یا آجیل یا گوشت یا میوه قرمز. 
 7.   استخوان های صورت آسیب می بینند.
 8. تخت می تواند آسیب ببیند. 
 9. کمبود آب رخ می دهد. 
 10.   احساس افسردگی ایجاد می شود. 
 11.  بوی مایع منی می دهید. اتاق بوی مایع منی می دهد. 
 12.  اگر رابطه جنسی خوب باشد احساسات غرور می کنید.
 13. این تمرینات فیزیکی خوب است و قلب شما را سالم نگه می دارد.
 14.  اگر دخول شدید باشد منجر به دردهای داخلی می شود.
 15.  ارتباط احساسی قوی ایجاد می شود.
 16.  خیلی پرحرف می شوید یا دوست دارید تنها باشید.
 17.  بقیه روز، احتمالا حتی روز بعد، نیازی به رابطه جنسی ندارید. 
 18. رابطه جنسی می تواند احمقانه باشد. 
 19. افزایش خلاقیت. 
 20.  عفونت های مثانه

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: www.standardmedia.co.ke

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 80% 80