Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
در هفته چند بار نزدیکی کنیم؟

برای اکثر زوج ها، مخصوصا افرادی که تازه ازدواج کردند، مهم است که بدانند بهتر است در هفته چند بار نزدیکی کنند. آیا داشتن رابطه جنسی زیاد یا کم به زندگی زناشویی آنها صدمه میزند و با چند بار نزدیکی آنها خوشبخت هستند و می توانند از زندگی خود راضی باشند. آیا اصلا قانون خاصی برای این مسئله وجود دارد؟ در این مقاله می خواهیم به طور مفصل در مورد تعداد مناسب رابطه جنسی در هفته با شما بانوان اومایی عزیز صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

نتایج نظرسنجی در مورد تعداد رابطه جنسی در هفته

بسیاری از نظرسنجی های مختلف وجود دارد که آمارهای مختلفی را ارائه می دهند. در اینجا برخی از یافته های آنها آمده است:

- مجله نیوزویک در نتایج نظرسنجی خود عنوان کرده است که زوج های متاهل 68.5 بار در سال و یا به طور متوسط بیش از یک بار در هفته رابطه جنسی دارند. این مجله همچنین دریافت که زوج های متاهل 6.9 برابر در هر سال بیشتر از کسانی که ازدواج نکرده اند رابطه جنسی دارند.

- بر اساس یک مطالعه در دانشگاه شیکاگو به نام "سازمان دهی رابطه جنسی: اقدامات جنسی در ایالات متحده"، حدود 32 درصد از زوج های متاهل دو تا سه بار در هفته نزدیکی دارند، 80 درصد از زوج های متاهل دارای چندین بار نزدیکی در ماه یا بیشتر و 47 درصد آن ها چند بار در ماه رابطه جنسی دارند.

- در مطالعه ای دیگر که توسط دکتر دیوید شنارچ انجام شد بیش از 20،000 زوج مورد مطالعه قرار گرفتند و تنها 26 درصد از زوج ها یک بار در هفته نزدیکی دارند و سایرین تنها یک یا دو بار در ماه نزدیکی دارند.

چه میزان رابطه جنسی طبیعی است؟

دو سوال خیلی مهم که همیشه در رابطه با تعداد رابطه جنسی در هفته پرسیده می شود این است که: "چه میزان رابطه جنسی طبیعی است؟" و "میانگین رابطه جنسی که زوج های دیگر دارند چقدر است؟" متاسفانه نمی توان آمار دقیقی برای پاسخ به این سوالات یافت.

- زندگی جنسی زوج ها بعد از ازدواج تحت تاثیر عوامل بسیارمختلفی مثل سن، سبک زندگی، سلامت هر یک از طرفین و میل جنسی، و از همه مهمتر کیفیت رابطه آنها قرار می گیرد. بنابراین خود زوج ها باید تصمیم بگیرند چه مقدار نزدیکی جنسی برای آنها مناسب است چرا که چیزی به نام "مقدار طبیعی" وجود ندارد. زیرا تمایل افراد و شرایط هر زوج نسبت به دیگری کاملا متفاوت است. 

- این سوالات اغلب هنگامی مطرح می شود که زن و شوهر تمایل جنسی مشابهی ندارند و از نظر میل جنسی به هم نمی خورند. مثلا اگر خانم دوست دارد چهار بار در هفته رابطه جنسی داشته باشد و آقا فقط یک یا دو بار در هفته رابطه جنسی بخواهد، می خواهند بدانند چه کسی غیر طبیعی است؟ در واقع تفاوت بین سطوح مختلف میل جنسی برای یک زن و شوهر کاملا رایج است و معمولا منعکس کننده عدم عشق نیست.

آیا می توانیم انتظار داشته باشیم که کسی را پیدا کنیم که تمام نیازهای مورد نظر ما را در یک رابطه برطرف کند و دقیقا میل جنسی مشابه ما داشته باشد؟ ما می توانیم تا حدودی این کار را انجام دهیم اما شاید به ندرت بتوان کسی را پیدا کرد که از نظر تمایلات مختلف که شامل تمایلات جنسی هم هست دقیقا مشابه به خودمان باشد.

 

تعداد نزدیکی در هفته

ناسازگاری میل جنسی زوجین:

اما گاهی تفاوت میل جنسی در دو نفر بسیار زیاد است. در مورد ناسازگاری میل جنسی، شریکی که تمایل جنسی بیشتری دارد ( چگونه میل جنسیمان را کاهش دهیم؟) ، معمولا احساس طرد شدن می کند. هنگامی که همیشه یک نفر اولین حرکت را انجام دهد به مرور باعث دلسردی می شود. از طرفی شریکی که کمتر تمایل جنسی دارد نیز ( چگونگی افزایش میل جنسی)، اغلب احساس فشار و ناکافی بودن می کند. این مسئله باعث ایجاد یک چرخه نامناسب می شود که کم کم تا حد زیادی تمایلات جنسی دو طرف را نسبت به یک دیگر از بین می برد. شاید بهتر باشد برای داشتن رابطه های خود برنامه ریزی کنید هر چند این کار خیلی شهوت انگیز نیست اما می تواند به هر دو طرف کمک کند. بنابراین شریکی که میل جنسی کمی دارد احساس فشار نمی کند و شریکی که میل جنسی بیشتر دارد نیز احساس طرد شدن نخواهد کرد. 

نتایج مطالعه  پژوهشی موسسه Kinsey:

- نتایج یک مقاله پژوهشی در موسسه Kinsey بر اساس مطالعات و بررسی های روانشناختی نشان داد که افراد 18 تا 29 ساله به طور متوسط 112 بار، افراد 29 تا 39 ساله به طور متوسط 86 بار و افراد 40 تا 49 ساله به طور متوسط 69 بار در سال رابطه جنسی دارند. با این حال، میانگین به این معنی است که برخی افراد بیشتر و بعضی افراد کمتر از میانگین رابطه جنسی داشته اند و این ارقام در تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی برای فرد مناسب است، کمک نمی کند. 

- با توجه به نتایج تحقیقات مختلف زوج های خوشبخت زیادی وجود دارند که هر روز، یک بار در هفته یا یک بار در ماه رابطه جنسی دارند اما باز هم خوشبخت هستند. بنابراین باید بدانید که کمیت مهم نیست بلکه کیفیت مهم است. رضایت زوج از زندگی جنسی مهمتر از فرکانس جنسی است. رابطه جنسی کمتر به خصوص برای زوجهایی که برای مدت طولانی با هم بوده اند، به معنی عشق، خوشبختی و رضایت کمتر نیست. برای آنها مصاحبت، اعتماد و اطمینان متقابل اغلب مهمتر از تعداد  رابطه جنسی پرحرارت است.

- مشکل دیگر برآورد فرکانس جنسی این است که مردم اغلب فقط رابطه جنسی واژینال را به عنوان رابطه جنسی در نظر می گیرند. در حالی که بسیاری از فعالیت های دیگر مانند رابطه دهانی، لمس کردن تناسلی، استمناء متقابل یا رفتار عاطفی مانند بوسیدن، در آغوش گرفتن، نوازش کردن و گرفتن دست ها را نیز می توان به عنوان رابطه جنسی در نظر گرفت. همه این فعالیت ها با رضایت جنسی بیشتر برای مردان و زنان همراه است.

آیا رابطه جنسی مکرر ما را خوشحال تر می کند؟

دانشیار Tim Wadsworth از دانشگاه کلرادو بولدر یک مقاله در فوریه سال گذشته با عنوان "نزدیکی جنسی و خوشبختی: چطور نحوه زندگی جنسی دیگر افراد به حس سلامتی ما تاثیر می گذارد" منتشر کرد. او دریافت افرادی که فرکانس رابطه جنسی بالاتری دارند بیشتر احساس خوشبختی می کنند. همچنین افرادی که اعتقاد دارند نسبت به همسالانشان کمتر رابطه جنسی داشته اند، ناراضی تر از کسانی هستند که معتقدند به مقدار زیادی تمایلات جنسی داشته اند. او نتیجه گرفت: "داشتن رابطه جنسی بیشتر ما را خوشحال می کند، اما فکر کردن به این که ما نسبت به دیگران رابطه جنسی بیشتری داریم ما را خوشحال تر می کند".

تعداد خاصی برای نزدیکی جنسی در هفته وجود ندارد!

- با توجه به نکاتی که توضیح دادیم تعداد مناسب رابطه جنسی در هفته برای هر زوج در واقع بستگی به خود زوج ها و تصمیمشان دارد.

- تمایل جنسی افراد، ازدواج آن ها و زندگی روزمره افراد متفاوت است. از آنجا که عوامل زیادی در میزان تمایل به نزدیکی نقش بازی می کنند تعیین دفعات طبیعی کاری دشوار است. سوال بهتر این است که چه تعداد نزدیکی برای شما و همسرتان طبیعی است؟ 

- اگر هر دوی شما از نزدیکی یک بار در هفته یا یک بار در ماه خوشحال هستید، مهم نیست که زوج های دیگر چه کاری انجام می دهند. اما اگر یک نفر یا هر دوی شما خوشحال نباشید، باید در خصوص آن حرف بزنید. در اکثر زوج ها، یک نفر همیشه تمایل جنسی بیشتری دارد که می توان با انجام برنامه ریزی این موضوع را حل کرد. 

چند بار نزدیکی شما را خوشحال می کند؟

- یک مطالعه جالب به شادی مرتبط با میزان رابطه جنسی پرداخته است. در حالی که ممکن است به نظر برسد هر چقدر نزدیکی بیشتر باشد بهتر است اما در برخی مواقع میزان خوشحالی کاهش یافته است. این مطالعه توسط انجمن  به طور کلی نزدیکی بیشتر باعث افزایش شادی می شود، اما لازم نیست به صورت روزانه باشد. بیش از یک بار هفته باعث افزایش خوشحالی نمی شود.

- البته اجازه ندهید این گفته بهانه ای برای کاهش نزدیکی باشد؛ شاید شما و همسرتان دوست داشته باشید بیشتر یا کمتر نزدیکی داشته باشید. مهم این است که ببینید چه حالتی برای شما مناسب است و مطابق شرایط خودتان تصمیم بگیرید. رابطه جنسی می تواند باعث آرامش و کاهش استرس شود و می تواند باعث نزدیکی زن و شوهر شود. بنابراین اگر هر دوی شما نزدیکی جنسی بیشتری می خواهید به کارتان ادامه دهید.

تمایل کم به نزدیکی جنسی و عوامل دیگر

- متأسفانه، بسیاری از مردم و حتی زن و شوهرها هیچ میل جنسی ندارند و یا چیز دیگری باعث مهار میل جنسی آن ها می شود. به گفته مجله نیوزویک، 15-20 درصد از زوج ها در ازدواج تقریبا نزدیکی با هم ندارند و یا تعداد رابطه ها بسیار پایین و معادل ده بار نزدیکی در سال است. نظرسنجی های دیگر نشان می دهد که حدود 2 درصد از زوج ها به هیچ عنوان نزدیکی ندارند. 

- میل جنسی کم ممکن است برای هر دو جنس اتفاق بیفتد، هرچند در زنان بیشتر گزارش می شود. طبق گفته های ایالات متحده آمریکا، 20 تا 30 درصد مردان دارای اختلال جنسی و یا عدم تمایل جنسی هستند و 30 تا 50 درصد از زنان در معرض کمبود یا عدم نزدیکی هستند. محققان می گویند هر چقدر بیشتر نزدیکی داشته باشید تمایل شما برای داشتن رابطه بیشتر خواهد شد. 

- میل جنسی حس بسیار شگفت انگیز و جالبی است. به نظر می رسد به طور طبیعی بعضی از افراد با میل جنسی بالا یا پایین متولد می شوند، اما عوامل دیگری مانند عوامل محیطی نیز وجود دارد که می تواند بر آن تاثیر بگذارد. چگونگی پیشروی رابطه شما می تواند تاثیر به سزایی در میل جنسی شما داشته باشد، اما سوء استفاده جنسی مربوط به گذشته و یا مسائل دیگر جنسی نیز می تواند تاثیرگذار باشد.

 

چه تعداد نزدیکی خوشحال کننده است

چگونه می توان تعداد نزدیکی جنسی را افزایش داد؟

- اگر به این فکر می کنید که دیگران چقدر نزدیکی دارند به این معنی است که شما در نزدیکی جنسی آنچه می خواهید را ندارید. این حالت برای همه ما گاهی اتفاق می افتد و طبیعی است. زمانی که استرس داریم، فرزند جدید داریم ( نزدیکی بعد از سزارین چه زمانی؟) و یا دچار بیماری شده ایم میل جنسی ما کاهش پیدا می کند. اما خوشبختانه این حالت ها موقتی است و با کمی صبوری برطرف می شود. 

- اما اگر شما و همسرتان مدتی طولانی نزدیکی نداشتید بهتر است با یک متخصص صحبت کنید. متخصص به شما کمک می کند ریشه مشکل را دریابید تا بتوانید آن را حل کنید. 

- فراتر از درمان، کتابهای زیادی درباره نزدیکی و ازدواج وجود دارد که می توانند به شما و همسرتان در این زمینه کمک کنند. اگر می خواهید همه چیز درست شود یک برنامه خوش گذرانی برای آخر هفته ترتیب دهید تا میل جنسی در هر دوی شما بیشتر شود. 

 

در هفته چند بار نزدیکی کنیم

کیفیت در مقابل کمیت نزدیکی جنسی

- یکی از چیزهایی که باید در نظر بگیریم، کیفیت و تعداد نزدیکی جنسی است. اگر هر دوی شما عاشق نزدیکی هستید، عالی است! بسیاری از محققان توصیه می کنند به برنامه ریزی نزدیکی بپردازید. 

- اگر کیفیت نزدیکی شما کم باشد، باعث کاهش تعداد آن می شود. در یک ازدواج، نزدیکی کراواتی است که باعث اتصال بیشتر و بهتر می شود. اگر احساس ضعف جنسی دارید، سعی کنید دلیل احساسات منفی در مورد ازدواج، همسر یا خودتان را متوجه شوید. هنگامی که مشکل را بفهمید می توانید آن را تا حد زیادی و یا حتی به طور کامل برطرف کنید. بازی سرزنش را متوقف کنید و کارهای بهتر وم تفاوتی برای بالا بردن رابطه جنسی خود انجام دهید. همچنین در نظر داشته باشید یک متخصص میتواند به شما کمک کند تا وضعیت خود را بهبود دهید.

سخن آخر

همان طور که ملاحظه کردید آمار زیادی وجود دارد که تعداد دفعات نزدیکی را مشخص می کند. اما تعداد طبیعی و خاصی وجود ندارد. در واقع تعداد نزدیکی در زوج های مختلف متفاوت است و به شرایط آن ها و تصمیمشان برای داشتن تعداد رابطه جنسی بستگی دارد. بنابراین فکر نکنید افرادی که رابطه کمتری دارند خوشبخت نیستند. همچنین در نظر داشته باشید که گاهی برخی شرایط در مردان و یا زنان باعث تغییر میل جنسی به طور موقت می شود که بعد از مدتی و بهتر شدن شرایط این موضوع حل خواهد شد. 

Matty Silver. How much sex is normal? February 4, 2014 — 10.20am

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 89% 89


 • profileریسا نورزی1399/05/15

  سلام وقت بخیر . میخواستم بپرسم آیا برای پسردار شدن چه اقداماتی لازم است از حالات آمیزشی؟

  • profilemohsen davoodi1398/06/06

   سلام.منبا۴۰سال سن مشکل ناباروری دارم.البته هیچوقت بااین برنامه ریزی که میگیدنزدیکی نداشتم ومعمولایکباردرماه نزدیکی دارم،این میتونه باعث بچه دارنشدنم بشه؟

   • profileعلی حسامی1396/06/27

    با سلام و خسته نباشید. یه سوال داشتم. من و همسرم در اقدام به بارداری هستیم، می خواستم بدونم آیا تعداد زیاد نزدیکی روی کیفیت اسپرم اثر میزاره؟ چه تعداد نزدیکی در هفته برای بچه دار شدن لازم است؟ ممنون از راهنمایی شما

    • profileپزشک اوما1396/06/30

     سلام دوست عزیز. اگر شما مشکل کم بودن اسپرم و یا پایین بودن کیفیت اسپرم را ندارید، می توانید از چند روز قبل از تخمک گذاری و یکی دو روز بعد از آن هر شب نزدیکی داشته باشید. اما اگر اسپرم ضعیف است بهتره روز تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید و چند روز قبل و بعد از آن، یک شب درمیان نزدیکی داشته باشید.

   • profileحسین سی1396/06/27

    بسیاااااار عالی و مفید ممنون از این مقاله

    • profileپشتیبانی اوما1396/05/19

     خواهش میکنم دوستان عزیز.

     • profileمحمد اکبری1396/05/18

      ممنون و متشکر عاالی بود

      • profileشادی احدی1396/05/13

       ممنونم از مطلب مفیدتون استفاده کردم