Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
برای بارداری بعد از نزدیکی چه باید کرد؟

بارداری و رابطه جنسی

خرافات زیادی درباره با رابطه جنسی وجود دارد که باعث افزایش شانس بارداری می شود، اما همه آنها درست نیست. هیچ یک از موقعیت های نزدیکی جنسی از دیگری بهتر نیست، اما نشستن یا ایستادن در طول رابطه جنسی مانع از رسیدن اسپرم به سمت تخمک می شود.

دراز کشیدن در رختخواب پس از رابطه جنسی می تواند به اسپرم کمک کند به تخمک برسد اما لازم نیست پای خود را در هوا نگه دارید. لگن شما با پاهای شما در هوا حرکت نمی کند. بنابراین، استراحت کنید و 10 تا 15 دقیقه پس از رابطه جنسی در رختخواب بمانید.

ممکن است احساس کنید که نیاز است هر روز در طول تخمک گذاری رابطه جنسی داشته باشید تا احتمال بارداری افزایش یابد، اما یک روز در میان کافی است. هر روز رابطه جنسی باعث می شود اسپرم نابالغ تولید شود. مرحله باروری نیز طولانی تر از حد انتظار است. اسپرم می تواند تا 5 روز در داخل بدن شما زندگی کند، بنابراین انجمن آمریکایی بارداری توصیه می کند که رابطه جنسی بین روز هفت و روز 20 سیکل متمرکز شود.

احتمال بارداری شما در هرسیکل چقدر است؟

حتی اگر شما رژیم غذایی شما مغذی باشد، ورزش منظم و BMI سالم نیز ضروری است تا بتوانید مقاربت خوبی داشته باشید. شما فقط 25 درصد احتمال بارداری در ماه دارید. این بدان معنی است که برای باردار شدن یک ماه یا بیشتر زمان نیاز دارید. به زوجین ک سن و سال پایین دارند اغلب یکسال فرصت داده میشود تا برای بارداری اقدام داشته باشند.

اگر حداقل 12 ماه تلاش کنید و به نتیجه نرسید باید به پزشک مراجعه کنید. به طور کلی، یک زوج سالم باید در این زمان باردار شوند.

باید همه قوانین بارداری را رعایت کنید. ویتامین های پیش از تولد را بررسی کنید. بر دمای بدن نظارت داشته باشید. تخمک گذاری را بررسی کنید. در زمان تخمک گذاری به طور منظم رابطه جنسی داشته باشید. اما بعد از بررسی تمام قوانین، فراموش نکنید که برای باردار شدن پس از رابطه جنسی باید کارهایی انجام دهید.

بعد از نزدیکی  برای افزایش شانس بارداری چیکار کنم؟

بعد از نزدیکی چکار کنیم؟

اگر چه ایجاد یک زندگی دیگر مسئله ای جدی است، لذت در رابطه جنسی نیز مهم است. و نگرش آرامتر نسبت به رابطه باعث موفقیت بیشتر می شود.

1 کمی استراحت کنید

به خودتان اجازه دهید کمی استراحت کنید و بعد از رابطه جنسی کمی در رختخواب بمانید. در این صورت اسپرم زمان کافی برای رسیدن به تخمک و بارور کردن آن را دارد. به این شناگران کوچولو حدود پنج دقیقه یا بیشتر زمان بدهید تا کارشان را انجام دهند.

2 نفس عمیق بکشید

اگر قصد دارید باردار شوید، یکی از مهمترین مواردی که باید اجتناب کنید، استرس است. استرس می تواند یک عامل ناباروری باشد، پس بعد از رابطه جنسی نگران نباشید. در عوض، سعی کنید آرام باشید و مثبت فکر کنید.

3 ادرار نکنید

نگه داشتن ادرار بعد از نزدیکی جنسی باعث می شود اسپرم بیشتر در بدن خانم باقی بماند (14 سوال رایج شما درباره اسپرم). اسپرم می تواند چند روز در بدن خانم باقی بماند، بنابراین نه تنها چند دقیقه دراز کشیدن به حرکت اسپرم به سمت تخمک کمک می کند، بلکه ادرار نکردن بعد از رابطه جنسی نیز به بارداری کمک می کند.

4 از عادات بد بپرهیزید

برای به حداکثر رساندن احتمال باروری، از سیگار کشیدن و مصرف الکل هنگام تلاش برای بارداری بپرهیزید.

5 سپاسگزار باشید

تاثیر عاطفی ناباروری می تواند قابل توجه باشد. سعی کنید بر چیزهای مثبت زندگی تمرکز کنید.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: www.romper.com

امتیاز مطلب: 94%
94