Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
درد زایمان ندارم چکار کنم؟

تعریف دقیق درد زایمان از ديدگاه پزشک مبتنی بر انقباض رحم است. هنگامی که این انقباضات در فواصل منظم رخ می دهد و با تغییر قابل ملاحظه در دهانه رحم دیده می شود، نزدیک زمان زایمان هستید. این درد زایمان را نباید با کمر درد یا ناراحتی ناشی از ناهار اشتباه بگیرید.

همه مادرها پارگی کیسه آب را تجربه نمی کنند (در واقع فقط حدود 10 درصد از خانم ها این اتفاق را بدون هیچ گونه انقباض قبلی تجربه می کنند) اما تقریبا همه احساس سفتی در شکم را تجربه می کنند؛ مانند انقباضات براکتسون هیکس که مادر احتمالا در سه ماهه سوم تجربه می کند. این سفت شدن یک گرفتگی عضلانی است که اغلب در پشت کمر دیده می شود. گرفتگی ها یک الگوی قابل پیش بینی (یعنی هر 5-8 دقیقه) را دنبال می کنند، نزدیکتر و نزدیکتر می شوند، طولانی می شوند و شدید می شوند. اگر فکر می کنید درد زایمان را تجربه می کنید با پزشک خود تماس بگیرید. او توصیه می کند برای زایمان به بیمارستان مراجعه کنید.

اگر قصد زایمان طبیعی ( فیلم زایمان طبیعی همراه با توضیحات مراحل زایمان) را دارید و منتظر درد هستید باید از هفته 37 به بعد بارداری روزانه پیاده روی داشته باشید و دوش آب گرم بگیرید. در هفته های 38 و 39 و 40 بارداری اگر درد زایمان نداشتید باید در هفته سلامت جنین بوسیله تستهای بیوفیزیکال (تست بیوفیزیکال پروفایل (BPP) چیست؟ ) و nst ( تست نوار قلب جنین (NST) برای چیست؟ ) بررسی شود و اگر مشکلی نبود پزشک صبر می کند و در نهایت اگر هیچ دردی نداشتید باید به بیمارستان مراجعه تا آمپول فشار داخل سرمی تزریق کنند و در فاز فعال زایمان بیافتید. 

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

امتیاز مطلب: 96%
96