Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
مهمترین سونوگرافی های بارداری

سونوگرافی علاوه بر تعیین جنسیت تایید کننده جنسیت نوزاد شما نیز می باشد.انجام سونو‌گرافی چهار مرتبه در دوران بارداری تجویز می شود.

بار اول در ابتدای بارداری برای آنکه مشخص شود، بارداری داخل رحمی یا خارج است و یا آیا ساک حاملگی وجود دارد یا خیر در واقع این سونوگرافی میتواند تعیین کننده وجود جنین  و قلب او نیز باشد.

بار دوم در هفته دوازدهم است و آنچه  که برای پزشک بیش از هر چیز مهم است اندازه‌ گیری قد جنین از نوک سر تا پایین باسن است تا بتواند سن دقیق بارداری را اعلام کند همچنین نکته بعدی اندازه‌گیری عرض گردن است که اگر بالاتر یا مساوی با ۳ میلی‌لیتر باشد، پزشک آزمایش آمنیوسنتز تجویز می‌کند تا احتمال وجود هرگونه آنومالی کروموزمی شناخته شود.

بار سوم در هفته ۲۲ برای مشاهده اندام‌های داخلی به ویژه قلب و سر همچنین در این هفته میزان رشد جنین و کیفیت تبادلات بین مادر و جنین به کمک بند‌ناف و جفت و مایع آمونیاکی و جنسیت جنین را هم چک می‌کند.

 بار چهارم در هفته ۳۲ برای بررسی ارگان‌های مغزی و اینکه رشد جنین در حد طبیعی است یا خیر.

در صورتی که مشکلی در سونوگرافی دیده شود یا خانم باردار مبتلا به فشار خون یا دیابت یا بیماری‌های دیگر باشد یا احتمال کوچک بودن جنین داده شود یا بارداری چندقلو باشد، لازم است تعداد سونوگرافی‌ها بیشتر شود.

بنابراین به شما توصیه می کنم حتما زیر نظر پزشکتان آزمایش ها و سونوگرافی های لازم را انجام دهید.

سونوگرافی در بارداری

 

 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 96% 96