Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
ارتباط بین روز تخمک گذاری و تعیین جنسیت فرزند

انتخاب جنسیت فرزند پسر

در حوالی زمان تخمک گذاری به دلیل این که ترشحات قلیایی بیشتری وجود دارد، اسپرم مولد پسر یا حاوی کروموزوم Y که سرعت بیشتر و عمر کمتری دارد، بیشتر و بهتر می تواند عبور کند و در روز هایی که از زمان تخمک گذاری فاصله بیشتری دارد ترشحات اسیدیته بیشتر و باعث می شود این اسپرم ها کمتر بتوانند از این ترشحات عبور کنند. در صورت نزدیکی در 24 ساعت حوالی تخمک گذاری احتمال باروری بالا می باشد. بهتر است به مدت چهار تا پنج روز قبل از زمان تخمک گذاری از مقاربت پرهیز نمایید. نزدیکی تنها در زمان تخمک گذاری و قبل از آن باید انجام گیرد.

انتخاب جنسیت فرزند دختر

اگر نزدیکی دو تا سه روز قبل از تخمک گذاری انجام گیرد احتمال باروری دختر بالااست. در صورتی که خواستار فرزند دختر می باشید باید از نزدیکی درست قبل از تخمک گذاری خودداری نمایید. مقاربت دو روز بعد از تخمک گذاری به دلیل کیفیت ترشحات دهانه رحم احتمال باروری دختر را افزایش می دهد. اسپرم حاوی کروموزوم X و یا مولد دختر سرعت حرکت کند تری دارد، ولی زمان بیشتری در لوله تناسلی زن فعال می ماند.

مزایا و معایب

این روش به دلیل اینکه نیاز به هیچ دارویی ندارد و هم چنین رایگان و یا با هزینه بسیار کم می باشد و نسبتا نیز امن است مورد استقبال قرار گرفته است . هر کسی با هر شرایطی می تواند از این روش استفاده نماید. شما باید با انتخاب یک روش مناسب از جمله کیت پیش بینی کننده تخمک گذاری و یا نمودار دمای پایه بدن، بهترین زمان برای مقاربت را تعیین نمایید و شاید بتوان تنها عیب این روش را همین تعیین دقیق زمان تخمک گذاری دانست که هیچ گونه تضمینی برای تشخیص درست و موفقیت در این راه وجود ندارد.

امتیاز مطلب: 93%
93


 • profile🌻آفتابگردون🌻 ...1398/05/12

  سلام اتفاقامطلب درستیه هرپزشکی که پرسیدم تاییدکرده

  • profileمارال رستمی1397/06/02

   من از متخصص زنان این سوال رو پرسیدم به من گفت اصلا صحت علمی نداره که روز تخمک گذاری اگر نزدیکی صورت بگیرد حتما جنسیت فرزند پسر خواهد شد .. ولی تو تمام سایت ها این مطلب رو دیدم

   • profilezein.k aaaf1398/03/06

    معمولا روهشهای تغذیه ای پیشنهاد میشه و من نشنیدم پزشکی این روش رو توصیه کنه