کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
Ooma

در هفته 37 بارداری با پايين تر رفتن كودك شما و نزديك شدن او به لگن همراه است و ممكن است سوزش معده از بين رفته و تنفس هم برايتان راحت تر شود. در صورتي كه اين اولين حاملگي شما باشد احتمال پايين تر رفتن كودك و نزديك شدن او به لگن پيش از زمان زايمان بيشتر است. با اين حال در صورتي كه اين اتفاق بيفتد شما فشار بيشتري بر قسمت پاييني شكم خود احساس خواهيد كرد كه در نتيجه راه رفتن و پياده روي برايتان سخت و آزاردهنده خواهد شد. برخي خانمها مي گويند كه در اين حالت احساس مي كنند يك توپ بولينگ را بين پاهاي خود حمل مي كنند و نزديك است اين توپ بيرون بيفتد. البته نگران نباشيد او بيرون نمي افتد...

دیگه دارید به پایان بارداری نزدیک میشید و در این چند ماه با شما همراه بودیم، بار دیگر شما را به تماشای فیلمی که برای شما تهیه کردیم دعوت میکنیم

هفته بعدی     هفته قبلی

بارداری هفته به هفته

بدن شما درهفته 37 بارداری

در‌ این مدت دردهای براکستون هیکس یا همان دردهای کاذب شما را آزار می‌دهد و ممکن است آن را با دردهای زایمان اشتباه بگیرید. این دردها به صورت نامنظم بروز پیدا می‌کند.زمانی می‌توانید احساس کنید که دردهای زایمان فرا رسیده که فاصله این دردها کم و مدت زمان آن طولانی شود. دهانه رحم توسط مخاط متراکم و ضخیمی به نام «پلاگ موکوسی» در دوران بارداری بسته می‌شود که از آن محافظت می‌کند. این مخاط در زمان فرا رسیدن زایمان ممکن است خونی شود. بنابراین در صورتی که در هفته37 بارداری  دردهای منظم و لکه‌های خونی را مشاهده کردید بدانید که فرزندتان در راه است.  ارگاسم در این هفته می تواند باعث انقباضات شود، زیرا اسپرم حاوی پروستاگلاندین است و می تواند رحم را تحریک کند.

علائم زایمان در هفته 37 بارداری

هفته 37 بارداری بهترین زمان برای داشتن علائم زایمان است. علائم مختلف درد زایمان به دو دسته تقسیم می شوند: علائمی که به معنی نزدیکی زایمان است و علائمی که به معنی اتفاق افتادن زایمان در حال حاضر است.
اگر این نشانه ها را در هفته 37 بارداری ببینید زایمان نزدیک خواهد بود:

1- پوشش مخاطی و / یا خون.

 • ممکن است کمی مخاط غلیظ در لباس زیر خود ببینید. این مخاط پوشش دهانه رحم است که از دهانه رحم محافظت می کند. همانطور که دهانه رحم شما گشاد میشود، مخاط دهانه رحم آزاد می شود تا راه را برای نوزاد فراهم کند. مخاط دهانه رحم ممكن است حاوی خون رقیقی باشد.

2- حالت تهوع

 • بعضی از زنان قسم می خورند قبل از شروع درد زایمان، حالت تهوع دارند. بنابراین، در هفته 37 بارداری، تهوع به این معنی است که نوزاد به زودی می آید.

3- اسهال

 • در هفته 37 بارداری، اسهال فقط می تواند اسهال باشد یا به معنی درد زودرس زایمان باشد. به همین دلیل است که با تغییر هورمون ها برای آمادگی برای زایمان، تحریک روده نیز دیده می شود.

در زیر علائم جدی تر زایمان ذکر شده است – در صورت وجود مشکلات زیر با پزشک خود تماس بگیرید:

1-  پاره شدن کیسه آب

اگر احساس می کنید ترشحات آب وجود دارد به معنی نشت مایع آمنیوتیک است. اکثر زنان 12 ساعت پس از پارگی کیسه آب، زایمان می کنند.

2-  انقباضات منظم

اگر انقباضات تکرار شود و بیشتر و بیشتر شوند، نزدیک زمان زایمان هستید. همانطور که رحم منقبض می شود، دهانه رحم باز می شود تا جنین بتواند از کانال زایمان عبور کند. اگر اولین بارداری شما باشد، ممکن است چند ساعت انقباضات منظم داشته باشید ، در این هنگام انقباضات واقعا دردناک خواهد بود و به همه توجه شما نیاز دارد. 

3- درد پشت

گاهی اوقات جنین به شکلی قرار گرفته است که فشار زیادی روی ستون فقرات مادر وارد می کند. اگر درد پشتی دائمی باشد به طوری که شدیدتر از آنچه تا کنون در حاملگی داشته اید باشد، یا درد از شکم به پشت انتقال یابد، می تواند به معنی رسیدن زمان زایمان باشد.

 برای آمادگی بیشتر شما مامان های عزیز پیشنهاد میکنم، مقاله " فیلم زایمان طبیعی همراه با توضیحات مراحل زایمان" را مطالعه کنید

هفته 37 بارداری چند ماهگی بارداری است؟

در هفته 37، شما 8 ماه و یک هفته باردار هستید.


وضعیت جنین درهفته 37 بارداری

فرزندتان به اواخر وزن گیری خود نزدیک شده و آماده زایمان است. ممکن است احساس کنید که فرزندتان زیاد حرکت میکند ولی حرکت های بزرگی نمیکند. فرزندتان به دنبال راهی برای مقاومت کمتر جهت زایمان ساده میباشد. می‌توانید از این هفته منتظر رسیدن او باشید. او اگر به دنیا بیاید به عنوان یک نوزاد رسیده شناخته می‌شود. او باور کردنش سخت است، اما او تا لحظه‌های آخر بارداری هم در حال رشد است. او اکنون در حال تمرین است. بنابراین در حال مکیدن انگشت و بلعیدن مایع آمنیون است. در هفته 37 بارداری چشم‌هایش را باز و بسته می‌کند و گرفتن اشیا را هم در کنارش تمرین می‌کند. با این حال مهمترین تمرینی‌ که انجام می‌دهد تمرین تنفس است او باید بتواند با ورود به دنیای جدید خودش را با این دنیا تطبیق دهد. حقایقی در مورد جنین در این هفته:

 •  کودک شما به اندازه سر کاهو است
 •  فرزند شما هر روز حدود نیم اونس افزایش وزن دارد


توصیه ها درهفته 37 بارداری

از پزشک خود بخواهید برایتان توضیح دهد که زمان موعد وضع حمل کی است و حالات آن به چه صورتی می‌باشد. علائم اصلی آن را به خوبی به خاطر بسپارید. اگر سوالی در ذهن دارید، حتماً به صورت شفاف و دقیق از پزشک خود بپرسید.این کار به کم شدن استرستان هم حالا و هم زمان زایمان میشود.


علائم طبیعی درهفته 37 بارداری

نشانه های زایمان را بشناسید


هشدارها درهفته 37 بارداری

بهداشت را در هفته 37  بیشتر رعایت کنید. شما به زمان زایمان نزدیک‌تر می شوید و این مسئله هم اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. چه زایمان طبیعی داشته باشید چه سزارین به هر حال عفونت‌ها برای شما دردسرساز می‌شود از عفونت‌های دستگاهی تناسلی گرفته تا بیمارهای دیگر غفلت نکنید. اگر پیش از زایمان احساس کردید که با عفونتی رو به رو هستید حتما برای معالجه زودتر اقدام کنید.


توصیه به پدرها

در اینجا نکاتی برای مواجهه با ترس های پدرها ذکر شده است:

- اکنون شما و همسرتان وقت کافی برای کنار یکدیگر بودن ندارید. اما در این زمان باید بیشتر به کیفیت فکر کنید تا کمیت. اگرچه نزدیکی جنسی خوب است اما آخرین چیزی است که به ذهن شما می رسد. شما چاره ای ندارید جز این که منتظر بمانید تا همسرتان حوصله و انرژی نزدیکی جنسی را داشته باشد.

- شما نمی خواهید همکاران در هنگام وظایف پدری مزاحم شما بشوند. بنابراین سعی کنید وظایف خود را انجام دهید سپس به منزل بروید.

- افسردگی پس از زایمان در چند هفته اول پس از زایمان اتفاق می افتد. متاسفانه خانم ها کمکی از اطرافیان نمی خواهند.

- علائم افسردگی شامل از دست دادن اشتها، نگرانی، خستگی شدید و سریع به گریه افتادن می باشد. این علائم را نادیده نگیرید. سعی کنید علائم اولیه را بررسی کنید و سعی کنید به درمان آن بپردازید

امتیاز مطلب: 95%
95


 • profileسمیرا ملکی پور1397/01/20

  سلام وقت بخیر
  ممکنه در مورد عوارض بیحسی اپیدورال در زایمان طبیعی توضیح بدین.هم برای نوزاد هم برای مادر
  و اینکه تو ایران از این روش ب درستی استفاده میشه؟

  • profileپزشک اوما1397/01/21

   سلام عزیزم. بی حسی اپیدورال باید توسط یک متخصص بیهوشی دوره دیده انجام شود و در اینصورت مشکلی پیش نمیاد. مطالعه ای مبنی برا اثرات منفی این بی حسی بر نوزاد موجود نیست. برای مادر اگر تزریق به درستی و به اندازه باشه مشکلی ایجاد نمیشه نگران نباشید

 • profileMina Hosseini1396/12/25

  ببخشید در هفته سی و هفتم بارداری اسکالی برای هاشور ابرو وجود داره یا خیر؟ممنونم

  • profileپزشک اوما1396/12/27

   سلام مینا جان رنگ ابرو مشکلی نداره اما بهتره هاشور را بعد از زایمان انجام دهید

 • profileآیسان خادمی1396/11/18

  سلام خسته نباشید. ببخشید من سی و هفت هفته و یک روزم. فقط دو روزه این پایین شیکمم خیلی گرفته. وقتی میخابم دردی و گرفتگی حس نمیکنم ولی بلند شدن و راه رفتن برام سخت شده. طوری که باید یه ساعت بشینم بعد بلند شم. احساس میکنم لگنم درد داره.

  • profileپزشک اوما1396/11/18

   سلام اگر درد شدید بهتره به پزشک مراجعه کنید تا معاینه شوید ممکنه به علت عفونت باشه

 • profileسمیرا خان میرزایی1396/10/24

  سلام
  من وارد هفته 37بارداری شدم میخواستم بدونم از نظر شما رنگ کردن مو یا دکلره تا چه اندازه ممکنه برای جنین خطرناک باشه؟
  ممنون

  • profileپزشک اوما1396/10/25

   سلام سمیرا جان رنگ کردن که مشکل نداره برای دکلره هم مراقب باشید و از ماسک استفاده کنید که بوی مواد را استنشاق نکنید.

 • profileMary Ashena1396/10/06

  سلام خسته نباشيد
  من طبق آخرين پريودي در هفته ٣٨ و ٢ هستم ولي در سونو كه دادم معيارها بسيار متفاوت بود
  Bpdدر ٣٧ هفته و ١ روز
  Fl در ٣٥ هفته
  Hc در ٣٧ و ٥ روز
  Ac در ٣٤ و ٤
  وزن تقريبي هم ٢٦٢٦
  خيلي نگران اين تفاوتهام تمام ازمايشاتم دادم حتي امينو سنتز همه چي خوب بوده ولي نميدونم چ كنم يه دور بند ناف هم دور گردنشه لطفاً راهنماييم كنيد

  • profileپزشک اوما1396/10/25

   سلام عزیزم. نگران نباش گاهی این تفاوت ها در سونو مشاهده میشه. با توجه به اینکه بند ناف دور گردن جنین هست بهتره سزارین انجام شود با پزشک معالج خود مشورت کنید

 • profilesara safari1396/09/21

  سلام ببخشید میخواستم بدونم من که الان 36 هفته و 5 روز سن بچه ام هست آیا میشه برای هفته آینده که میشه 37 هفته و 6 روز زایمان کنم آیا مشکل خاصی هست؟

  • profileپزشک اوما1396/09/21

   سلام عزيزم ، اگر شرايط غير طبيعي نداريد، در صورت سزارين زايمان در اواخر هفته ٣٨ بارداري و يا هفته ٣٩ بارداري انجام بشه و در صورت زايمان طبيعي ميتوانيد تا هفته ٤٠ بارداري هم صبر كنيد تا درد زايمان به سراغتان آيد.

اپلیکیشن سلامت بانوان اوما همراه هوشمند بانوی ایرانی پرسش و پاسخ پزشکی، دوران پیش از باردرای، بارداری و شیردهی، روزشمار پریودی بانو ... دانلود اپلیکیشن اوما