Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
12 عادت خانم های خوش اندام و سالم

خوش هیکل و خوش اندام بودن آرزوی دیرینه همه خانم هاست، و این اتفاقی نیست که در طول یک شب بیافتد. سلامتی و تناسب اندام نیازمند توجه فراوان است. حتما همه شما ضرب المثل "هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد" را شنیده اید. پس اگر در آرزوی سلامتی و هیکلی خوش فرم هستید، این مقاله را با دقت مطالعه کنید و سعی کنید این 12 عادت را در برنامه زندگی روزمره خود قرار دهید. 12 عادت خانم های خوش اندام و سالم چیست؟

   1- صبحانه می خورند

خانم های خوش اندام می دانند که خوردن مهم ترین وعده غذایی روز، نه تنها باعث تسریع سوخت و ساز بدنشان می شود، بلکه انرژی لازم برای رسیدن به اهداف روزانه شان را تأمین می کند. صرف نظر کردن از خوردن صبحانه، انتخاب درستی نیست.

فکر می کنید این خانم ها برای صبحانه چه می خورند؟ اگر فکر می کنید که شیرینی ها و دونات های شکری می خورند سخت در اشتباهید. این افراد صبحانه های مقوی مانند ماست یونانی با انواع توت ها، تخم مرغ با اسفناج، یا یک لیوان آب میوه و سبزیجات می خورند.

   2- میان وعده های حاوی پروتئین و چربی های سالم می خورند

خانم های سالم از خوردن و درست خوردن نمی ترسند. آنها می توانند روزانه 6 وعده غذا بخورند و این کار را می کنند: صبحانه، میان وعده، نهار، میان وعده، شام. آنها رژیم غذایی خود را محدود نمی کنند و هر زمان که احساس گرسنگی کنند چیزی می خورند، البته خوراکی ها را هوشمندانه انتخاب می کنند. برای مثال برای میان وعده بادام یا انواع توت ها را انتخاب می کنند.

   3- خواب برای آنها در الویت است

خانم های سالم می دانند که اگر کمبود خواب داشته باشند یا بد اخلاق و بی حوصله باشند، به سمت انتخاب سبک زندگی و غذاهای نا سالم می روند. برای مثال هوس خوردن شیرینی های شکری یا چیپس های نمکی می کنند. این خانم ها سعی می کنند یک خواب خوب و کافی شبانه، زمان کافی برای بازیابی انرژی، از بین بردن استرس بدن، استراحت دادن به عضلات دردناک، و تجدید قوا داشته باشند.

   4- نوشیدنی های پر کالری نمی نوشند

خانم های خوش اندام اغلب آب می نوشند. آنها مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین را محدود می کنند و آب به همراه لیمو، آب نارگیل، چای سبز، و آب سبزیجات تازه را برای آبرسانی بیشتر بدن جایگزین آن می کنند.

   5- با غذا رابطه مثبتی دارند

خانم های سالم می دانند که غذا برای انرژی و سوخت رسانی به بدن است، و خوراکی ها و مواد غذایی خود را بر اساس همین ذهنیت انتخاب می کنند. این دسته از خانم ها همه تلاش خود را کرده اند که بر هر گونه وابستگی هیجانی نسبت به غذاها، غلبه کنند. خانم های سالم و خوش اندام به این خاطر که به بهترین روش بدن خود را تغذیه می کنند، احساس افتخار می کنند.

   6- به خود اجازه می دهند تا بدون احساس گناه در موقعیت های خاصی شیرینی و شکلات بخورند

مطالعات حاکی از آن است، افرادی که برای خوردن کیک شکلاتی احساس گناه می کنند، اغلب کنترل کمتری روی خورد و خوراک خود دارند و کمتر می توانند وزنشان را مدیریت کنند. رویکرد خانم های سالم نسبت به شکلات و سایر میان وعده های شیرین، یک رویکرد موقعیتی- مناسبتی است. به این معنا که در مراسم ها و موقعیت های خاص این خوراکی ها را می خورند، اما در خوردن آن زیاده روی نمی کنند.

   7- راه های خلاقانه ای برای فعال بودن انتخاب می کنند

حتما خانم های سالمی را دیده اید که به جای آسانسور از پله ها استفاده می کنند، به پیاده روی سریع می روند، موقع نهار خوردن صحبت می کنند، و از کیسه های مواد غذایی خریداری شده به عنوان دمبل استفاده کرده و و عضلات بازوی خود را تمرین می دهند. این خانم ها فعالیت های روزانه را به فرصت هایی برای سوزاندن کالری و تقویت عضلات تبدیل می کنند.

   8- اغلب و با صدای بلند می خندند

استرس منجر به افزایش وزن و عادات ناسالم می شود. خنده می تواند باعث کاهش استرس شود. زمانی که استرس دارید، بدن شما ترشح گلوکز را افزایش می دهد. استرس های امروزی دنیای مدرن، به این مقدار زیاد گلوکز که باعث رها شدن انسولین می شود، نیازی ندارد. سپس انسولین، گلوکز را به ذخیره چربی تبدیل می کند.

   9- خود را وزن نمی کنند

خانم های خوش اندام می دانند چه زمانی سالم به نظر می رسند و احساس سلامتی می کنند. به همین خاطر نیازی به ترازو  یا سایز لباس ندارند، تا این حس خوش اندامی و سلامتشان را تأیید کند.

   10- خود را با یکدیگر مقایسه نمی کنند

خانم ها با شاخص توده بدنی (BMI) کاملا مشابه ،ممکتن است سایز های کاملا متفاوتی داشته باشند. به همین خاطر، خانم های سالم خود را با یکدیگر مقایسه نمی کنند. تنها چیزی که به آن اهمیت می دهند، احساس خود و میزان فعالیتشان است.

   11- می دانند ورزش کردن صرفا باشگاه رفتن نیست

یک فعالیت ماجراجویانه با دوستان، شنا کردن، یک پیاده روی سریع در فروشگاه، باغبانی کردن، ورزش کردن و یوگا همگی راه هایی عالی برای افزایش ضربان قلب و تناسب اندام هستند.

   12- به تعادل ایمان دارند

خانم های خوش اندام می دانند که رژیم های سخت، ورزش های سنگین و دشوار، و برنامه های سفت و سخت، پایدار و قابل تحمل نیستند. این افراد با ایجاد عادات درست برای داشتن یک زندگی سالم، سبک زندگی معقول و متعادل را انتخاب می کنند.

بهترین مواد غذایی برای خانم های 20 تا 30 ساله  

بهترین مواد غذایی برای خانم های 30 تا 40 ساله


منبع: مرجع سایت انگلیسی

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100