Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
11 خاصیت خرمالو در بارداری

به عنوان یک مادر باردار، خوردن مواد مغذی تنها اولویت است. با این حال، برخی از غذاهایی که معمولا در زمان های معمول ایمن هستند، در حین بارداری ممکن است عوارض نامطبوعی ایجاد کنند. تعیین اینکه چه چیزی امن و چه چیزی ناامن است کاری دشوار می باشد. اما نگران نباشید. سایت اوما کار شما را راحت می کند. 

خرمالو چگونه میوه ای هست؟

خرمالو در بارداری

خرمالو یا "آب نبات طبیعی" و "میوه خدایان"، یک میوه نارنجی شبیه به گوجه فرنگی با بافت مومی است. این میوه خوشمزه متعلق به خانواده Diospyros است، و بومی چین می باشد. می توانید از خوردن خرمالوی تازه، خام، پخته یا خشک استفاده کنید. این میوه شیرین برای سلامتی شما در دوران بارداری بسیار مغذی و مفید است.

آیا مصرف خرمالو در بارداری ایمن است؟

بله، می توانید از خوردن خرمالو در دوران بارداری لذت ببرید. با این حال، نیاز به مقدار کافی دارید، خوردن بیش از حد خرمالو با توجه به طبع گرم بالای آن خطر سقط ججنین را بالا می برد، بنابراین در مصرف آن تعادل را رعایت فرمایید.

خوردن این میوه به سلامتی در حاملگی کمک می کند. محتوای تغذیه ای در خرمالو باعث رشد جنین می شود و برای سلامت مادر مناسب است. قبل از مصرف این میوه در رژیم معمولی خود در دوران بارداری با پزشک خود صحبت کنید.

11 خاصیت خرمالو در حین بارداری:

11 خاصیت خرمالو در بارداری

خرمالو حاوی مقدار زیادی از مواد مغذی حیاتی است:

1. افزایش رشد جنین:

  • خرمالو غنی از کلسیم و فسفر است. بنابراین، خوردن این میوه در دوران بارداری باعث افزایش رشد استخوان جنین می شود. همچنین این میوه عملکرد سیستم عصبی مرکزی را افزایش می دهد.

2. درمان کم خونی:

3. افزایش ایمنی:

  • خوردن خرمالو در دوران بارداری باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. ویتامین A و کاروتن در میوه باعث تقویت بینایی و عضلات قلب می شود و عملکرد بدن را تقویت می کند. همچنین، ویتامین C در میوه باعث افزایش ایمنی بدن می شود.

4. تنظیم فشار خون:

5. درمان سنگ کلیه:

  • خرمالو حاوی منیزیم است که به کاهش خطر سنگ کلیه (چگونگی دفع سنگ کلیه) در دوران بارداری کمک می کند. خوردن این میوه سلامت کلی کلیه شما را تضمین می کند.

6. مبارزه با بی خوابی و استرس:

  • ویتامین C در خرمالو در کاهش استرس، اضطراب، افسردگی و بی خوابی بسیار موثر است. این میوه به شما کمک می کند تا در حین بارداری خواب آرامی داشته باشید.

7. بهبود سرماخوردگی و سکسکه:

  • خرمالو به عنوان طب سنتی برای مبارزه با سرماخوردگی استفاده می شود. این میوه همچنین از سکسکه و عوارض جانبی آن هنگام بارداری جلوگیری می کند.

8. جلوگیری از سرطان:

  • خرمالو حاوی ترکیباتی مانند بتولینیک اسید و شیبول است که خواص ضدسرطان دارد. خوردن این میوه در دوران بارداری خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

9. دفع مسمومیت:

  • خرمالو یک منبع عالی از آنتی اکسیدان های قدرتمندی است که به بدن و کبد شما در طی بارداری کمک می کند. همچنین، آنتی اکسیدان موجود در میوه به کاهش رادیکال های آزاد در بدن کمک می کند و از شما و جنین در مقابل آسیب سلولی محافظت می کند.

10. کاهش دیابت:

  • عصاره پوست خرمالو در بهبود مقاومت به انسولین و تنظیم میزان قند خون شما بسیار موثر است. بنابراین، خوردن میوه می تواند به شما کمک کند دیابت بارداری را بطور قابل توجهی در حین بارداری تنظیم کنید.

11. سیستم قلبی -عروقی خوب:

  • کلسیم در خرمالو به سلامت سیستم قلبی عروقی شما در دوران بارداری کمک می کند.

خرمالو میوه ای آبدار و شیرین است. این میوه با کیفیت بالا و ارزان است. این میوه حاوی انواع مختلف ویتامین ها و عناصر کمیاب مانند پتاسیم، آهن، کلسیم، منیزیم و فسفر است. مقدار مواد معدنی در خرمالو بسیار بیشتر از برخی از میوه ها مانند سیب (خوردن سیب در بارداری)، گلابی و هلو(خوردن هلو در دوران بارداری )است. ارزش غذایی و دارویی آن برای زنان باردار مناسب است. گرچه خرمالو اثرات تغذیه ای و پزشکی فراوانی دارد، اما دارای معایبی نیز می باشد. خرمالو به راحتی می تواند باعث خشکی مدفوع شود. و هنگامی که با پروتئین ترکیب می شود، بر هضم و جذب مواد مغذی تأثیر می گذارد. بنابراین، یک خرمالو در هر وعده، مناسب است.

نکته اومایی

برخی از میوه ها دارای مواد شیمیایی سمی است که بر روی آنها اسپری می شود و مواد شیمیایی باعث ناراحتی در زنان باردار می شود. همیشه قبل از مصرف خرمالو آن را به دقت شستشو دهید. در این صورت قادر خواهید بود مقداری از مواد شیمیایی آفت کش را از بین ببرید و از مزایای بهداشتی آن بهره مند شوید. حواستان باشه دوران بارداری حساسه و در مصرف هیچ ماده غذایی نباید افراط و تفریط داشته باشید. متعادل بخورید.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: www.momjunction.com
 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 95% 95