Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
 این 5 ماده خوراکی قرمز را حتما بخورید

این 5 ماده خوراکی سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین می باشد. شما بارها شنیده اید که میوه و سبزیجات رنگی بخصوص رنگ روشن حاوی مقدار زیادی فیتوکمیکال است . کالج تغذیه امریکا تاکید زیادی دارد تا میوه های نارنجی، قرمز و سبزیجات برگ تیره را بیشتر در رژیم غذایی خود بگنجانیم. در این مقاله 5 خوارکی مفید قرمز را به شما معرفی میکنیم:

گیلاس

گیلاس غنی از آنتی اکسیدانهایی مانند آنتوسیانین است که برای بیماری های مزمن از قبیل دیابت، سرطان، آرتریت و نقرس مناسب است. همچنین گیلاس منبع غنی از فیبر، پتاسیم و ویتامین A است.

 

انار

مطالعات زیادی نشان داده است که انار میوه مفیدی است و تشکیل شدن پلاک ها در دیواره عروق را کاهش داده و باعث کاهش فشار خون می شود. همچنین مطالعات دیگر نشان داده است که آب انار در درمان و مدیریت بیماری هایی مانند سرطان پروستات، دیابت، آرتریت و نقص سیستم تناسلی آقایان مفید است. عملکرد این میوه بیشتر بدلیل داشتن پلی فنول های مانند آنتوسیاین وتانین ( که در شراب قرمز و چای هم دیده میشود)  است.

 

چغندر قرمز

این سبزی بسیار مغذی است: 2/1 فنجان چغندر پخته تنها 26 کالری دارد اما میتواند تا 2 گرم از فیبر روزنه و 19 درصد از فولات مورد نیاز در روز را تامین کند. قرمز خوشرنگ آن بدلیل وجود بتانین است که یک فیتوکمیکال قوی در سیستم ایمنی بدن محسوب میشود. این سبزی بصورت ترشی، پخته و یا خام در سالاد و خوراک ها استفاده میشود.

 

فلفل قرمز:

کاپسسین، آنتی اکسیدان قوی این سبزی است که برای رگ های خونی مفید است همچنین فلفل قرمز تند در اختلالات میل جنسی می تواند موثر باشد. مطالعات نشان میدهد که کاپسسین میزان سوخت و ساز بدن را افزایش داده و بصورت شیمیایی مغز را برای احساس کمتر گرسنکی تحریک میکند. در مطالعه ای که در سال 2005 انجام شد در دو گروه کنترل و شاهد یک گروه آب گوجه فرنگی با فلفل قرمز مصرف کردند که افزایش سوخت و ساز بدن نسبت به گروه شاهد شد.

گوجه فرنگی:

این میوه منبع غنی از ویتامین ث ، ویتامین A و پتاسیم است. گوجه فرنگی بسیار خوشمزه است و مصرف غذایی زیادی دارد. همچنین این میوه بعنوان لیکوپن شناخته شده که آنتی اکسیدان ضد پیری است که با بیماری هایی مانند سرطان و بیماری های قلبی-عروقی مبارزه میکند.

منبع: Eatingwell.com

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100