Ooma
معیارهای صحیح انتخاب یک کلینیک کاشت مو چیست؟

انتخاب کلینیک کاشت مو یک مرحله‎‌ی اساسی و بسیار مهم  بعد از أخذ تصمیمی قاطع در خصوص کاشت می‌باشد به طوری که جراحان آن کلینیک و ابزارها و روش‌های مورد استفاده در آن می‌توانند تا حدود بسیار زیادی در موفقیت کاشت مو تأثیرگذار باشند. اما با وجود افراد بی‌تجربه در حوزه‌ی کاشت مو، متأسفانه بعضی از متقاضیان کاشت مو به دام این افراد گرفتار شده و متحمل ضررهای مالی و جانی می‎‌گردند. به همین سبب توصیه می‌شود تنها به نام و نشان کلینیک کاشت مو اعتماد نکنید و با در نظر گرفتن نکاتی خاص و با دقت هر چه تمام‌تر به انتخاب کلینیک کاشت مو بپردازید.

مو از جمله عضوهای ارزشمند و تأثیرگذار در چهره انسان بوده و زیبایی چهره‎‌ی او را تا حد قابل توجهی تأمین می‌کند به طوری که افراد بعد از ریزش مو و از دست دادن موهای خود بخشی از زیبایی و جذابیت خود را از دست داده و بالاتر از سن واقعی خود نشان داده خواهند شد. اما این موضوع با وجود متدهای مختلف و دانش پیشرفته‎‌ دیگر عذاب‌آور نمی‎‌باشد. چرا که با همراهی علم و تکنولوژی امروزه ابزارهای نوینی در جهت کاهش درد، آسان سازی کاشت مو، کاهش خونریزی و بخیه و.. ابداع شده‌اند. بنابراین یک جراح و متخصص کاشت مو می‌تواند به واسطه‌ی این ابزارها و علمی که در طی سال‎‌ها یادگیری و تحصیل کسب نموده به جراحی کاشت مو بپردازد.

مزایای کاشت مو در بهترین کلینیک

مزایایی که کاشت مو در یک کلینیک مجهز و مناسب می‎‌تواند برای متقاضیان به ارمغان آورد با نتایج کاشت توسط مراکزی که تنها از تجهیزات پیشرفته برخوردار هستند و پزشک و جراح متخصصی ناظر بر انجام این کار نیست متفاوت خواهد بود. به طوری که به واسطه‌ی کاشت توسط بهترین و تخصصی‎‌ترین کلینیک کاشت مو می‌توان به مزایای متعددی چون کمترین درد ممکن در حین و بعد کاشت، برداشت بسیار خوب و موفق مو از ناحیه‎‌ی بانک مو، برداشت تعداد بسیار بالایی گرافت مو در طی کمترین جلسات و حفظ کیفیت آن‎‌ها، ایجاد خط رویشی کاملاً طبیعی و کمترین خونریزی اشاره نمود. البته توجه شود که کاشت مو حتی اگر در بهترین مراکز ایران هم انجام بگیرد در صورتی که بیمار به توصیه‎‌های پزشک خود در خصوص مراقبت‌های پس از آن بی‌توجه باشد نمی‌تواند به درصد بالایی از موفقیت دست‎‌یابد چرا که تمامی موارد یعنی بهترین کاشت و بهترین مراقبت می‌بایست در کنار هم اتفاق بیافتد تا بیمار به نتایج مطلوبی دست‌یابد.

معیار انتخاب بهترین کلینیک

مسلماً در انتخاب مناسبت‌ترین کلینیک به‌منظور کاشت مو یا کاشت ابرو معیارهای متفاوتی مطرح می‌شود که شناخت این معیارها می‌تواند زمینه‌ی انتخابی درست و مناسب و در نهایت دستیابی به یک نتیجه‌‎‌ی دلخواه را فراهم آورد. به همین خاطر توصیه می‌کنیم این نکات را به خاطر بسپارید و در هنگام انتخاب کلینیک مدنظر خود آن‌ها را در نظر بگیرید.

  1. تخصص آکادمیک و تجربه‎‌ی جراح کاشت مو؛ به طور کلی مهم‌ترین رکن هر کلینیک جراح کاشت مو می‌باشد. به گونه‌ای که حتی اگر کلینیکی بهترین ابزارها را در اختیار داشته باشد ولی پزشک از تجربه، تخصص و مهارت کافی برخوردار نباشد نمی‎‌تواند نتایج جالبی را رقم بزند. به همین خاطر توصیه می‌شود که به هیچ عنوان زیبایی یک مطب و لوکس بودن آن را اولویت خود قرار نداده و به جای آن به دنبال جراحانی با بالاترین تخصص در این زمینه باشید. در حال حاضر بالاترین مدرک معتبر در زمینه‎‌ی پیوند موی طبیعی بورد پیوند موی آمریکا یا ABHRS است که تحت نظارت انجمن بورد پیوند موی امریکا صادر می‌شود. بنابراین متخصصانی که دارای این مدرک هستند در واقع از بالاترین دانش علمی در این زمینه برخور دار هستند و می‌توانند با این میزان دانش نتایج بهتری را در بهترین کلینیک کاشت مو رقم بزنند.
  2. مشاهده و بررسی عکس‌های قبل و بعد عمل؛ یکی از ساده‎‌ترین روش‎‌ها جهت تشخیص بهترین کلینیک کاشت مو بررسی عکس‎‌های قبل و بعد کاشت و میزان طبیعی بودن کاشت‌ها، خط رویش مو در جلوی سر می‌باشد. خوشبختانه بررسی این موارد با حضور کلینیک‌ها در فضای مجازی و فعالیت آن‎‌ها در قالب وبسایت جهت اطلاع رسانی درست، بسیار سهل می‎‌باشد. به طوری که افراد در منزل خود و تنها با استفاده از اینترنت به راحتی می‌توانند وارد وبسایت‎‌های این کلینیک‎‌ها شده و به بررسی عکس‎‌های قبل و بعد کاشت بپردازند و حتی می‌توانند کاشت‌های انجام شده در کلینیک‎‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه نمایند بدون این که مسافتی را برای سرزدن به کلینیک‎‌های مختلف طی کرده‌باشند.
  3. توجه به روش‎‌های مورد استفاده در هنگام جراحی؛ همان طور که می‌دانید چندسال از قدمت حضور کاشت مو در ایران می‎‌گذرد. در این چند سال متدها وروش‎‌های مورد استفاده با پیشرفت دانش بشری تغییر یافته‌است به طوری که امروزه درهنگام بررسی و تحقیق در این زمینه به روش‌های متفاوتی نظیر FUT ,FIT وDHT برخورد خواهیم کرد که هر کدام مزایای خاصی را برای فرد به همراه دارند اما این روش‌ها از لحاظ درد و خونریزی و ایجاد جای زخم، میزان بازدهی با یک دیگر متفاوت می‎‌باشند. به همین خاطر افراد متقاضی کاشت مو می‌بایست با اهتمام بیشتری در خصوص این روش‎‌ها و مزایا و معایبی که دارند تحقیق نمایند و بهترین روشی که در کلینیک کاشت مو انجام می‌شود را برگزینند.
  4. احساس درد در هنگام کاشت مو؛ یکی از نکات بسیار مهم در خصوص انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو در خصوص احساس درد در حین کاشت می‌باشد. در حقیقت بیمار نباید در هنگام کاشت دردی را احساس نماید. چرا که پزشک می‌تواند با مدیریت کاشت گرافت‎‌ها، میزان بی‌حسی، سدیشن و دیگر عوامل دخیل در این حوزه درد بیمار را کنترل نماید به گونه‌ای که بیمار در حین کاشت اذیت نشده و لحظات عذاب‌آوری را طی ننماید.

 اما موضوعی که مطرح می‌شود این است که چگونه متوجه شویم که در آن کلینیک و انجام کاشت به واسطه‎‌ی متخصص آن کلینیک قرار نیست درد چندانی را متحمل شویم. در پاسخ باید عرض کنیم که با مراجعه به سایت کلینیک کاشت مو و مطالعه‌‎‌‎ی نظرات افرادی که در آن کلینیک، کاشت مو انجام داده‎‌اند می‌توان به توانایی جراح در خصوص مدیریت ابزار وسایل در جهت کمترین آسیب و درد به بیمار اطلاع یافت. از طرف دیگر در مراجعات حضوری به کلینیک اشخاص می‎‌توانند از طریق صحبت با افرادی که در آن کلینیک کاشت انجام داده‌اند به میزان درد و نحوه‌ی کاشت پی ببرند تا تصمیم بهتری در این حوزه اتخاذ نمود.

  1. بانک موی بیمار؛ یکی از مهمترین نکاتی که هنگام مراجعه به یک کلینیک کاشت مو باید به آن دقت نمایید استفاده‌ی بهینه از بانک مو و عدم آسیب به آن می‌باشد.

قیمت کاشت مو در کلینیک‎‌های مختلف

قیمت کاشت مو در کلینیک‎‌های مختلف به عوامل متعددی چون تبحر و تخصص جراح، پیشرفته بودن کلینیک کاشت مو، روش‌های مورد استفاده و حتی مکان آن کلینیک بستگی دارد. به طوری که با بالاتر رفتن کیفیت هر یک از موارد، ممکن است قیمت کاشت نیز بالاتر رود. توجه داشته باشید که هیچ‌وقت نباید هزینه کاشت مو را به‌عنوان معیاری برای انتخاب یک کلینیک کاشت مو در نظر بگیرید. اگر بیمار برای صرفه‌جویی در هزینه به‌جای یک پزشک واقعی کلینیک کم‌هزینه‌ای را انتخاب کند که در آن افراد غیر پزشک و بدون مجوز جراحی را انجام می‌دهند، چه اتفاقی می‌افتد؟ رشد کم، آماده‌سازی نادرست گرافت‌ها، جاگذاری گرافت‌ها در زاویه اشتباه، خط موی غیرطبیعی، تعداد کم گرافت کاشته شده، ظاهر نامناسب و غیرطبیعی موها و تخریب ناحیه اهداکننده نتیجه جراحی کاشت مو در این کلینیک‌هاست چون در این کلینیک‌ها تأکید بر تعداد جراحی است یعنی برای به دست آوردن سود بیشتر در طول روز تا جایی که امکان داشته باشد جراحی بیشتری انجام می‌دهند

کلینیک تخصصی پیوند موی طبیعی بیمارستان گاندی با فعالیت تخصصی در زمینه‎‌ی کاشت و پیوند مو به واسطه‎‌ی آخرین دستاورد‎‌ها و فنوفن علمی کاربردی در خدمت شما عزیزان می‎‌باشد. جهت ارتباط با این کلینیک کاشت مو و استفاده از این خدمات می‌توانید به نشانی اینترنتی https://phhtc.ir مراجعه نمایید.

 

امتیاز مطلب: 100% 100