Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
آیا صاف کردن یا ریباندینگ مو در بارداری مجاز است؟

شواهد کافی وجود ندارد که نشان دهد صاف کردن مو یا ریباندینگ در بارداری برای مادر و جنین مجاز باشد.  بسیاری از خانم های باردار در بارداری احتیاط می کنند و از صاف کردن مو با استفاده از مواد شیمیایی تا سه ماهه دوم بارداری اجتناب می کنند. 

بسیاری از خانم ها در بارداری موهای خود را صاف نمی کنند زیرا مواد شیمیایی از طریق پوست سر جذب می شود و وارد جریان خون می شود و به جنین منتقل می شود. به دلیل تغییرات هورمونی در بدن، موهای شما مانند قبل رشد نمی کنند. 

بعلاوه بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند در بارداری از مواد شیمیایی استفاده نکنید زیرا مواد شیمیایی پوست را تحریک می کنند و به مو آسیب وارد می کنند. همچنین بوی ناشی از مواد شیمیایی باعث می شود دچار سرگیجه و حالت تهوع شوید.

نکات مهم در صاف کردن مو در منزل

اگر از مدل موی قدیمی خود خسته شده اید، به یاد داشته باشید که صاف کردن یا ریباندینگ مو تنها روش تغییر ظاهر شما نمی باشد. می توانید نکات ساده و مجاز زیر را امتحان کنید:

- می توانید موهای خود را هایلایت کنید. به طور کلی مواد شیمیایی که به ساقه مو اعمال می شود مجاز می باشد. ساقه مو بافت مرده بدون رگ های خونی میباشد. بنابراین خطر این مواد شیمیایی به جریان خون و جنین کم می باشد. 

اگر موهای شما بلند است، می توانید موهای خود را کوتاه کنید تا مدلش تغییر کند. اگر موهای شما کوتاه است، مدل های دیگر را امتحان کنید.

- می توانید با اتو مو و بابلیس، مدل موهای خود را تغییر بدهید. نتیجه این روش ها موقتی است اما در معرض مواد شیمیایی قرار نمی گیرید. 

- می توانید به سالن آرایشی خوبی مراجعه کنید. توجه کنید سالن آرایشی تمیز و بهداشتی باشد و قبل از انجام هر کاری با پزشک مشورت کنید.  

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 93% 93