Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
خوردن توت فرنگی در بارداری

هوس کردن غذا در بارداری امری طبیعی است و نمی توان آن را انکار کرد. اگر دوست دارید غذاهای شیرین بخورید ولی نمیخواهید قند شما افزایش یابد بهتر است توت فرنگی بخورید. اما آیا خوردن توت فرنگی در بارداری مشکلی ایجاد نمیکند؟ آیا توت فرنگی بر جنین تاثیر می گذارد؟

آیا خوردن توت فرنگی در بارداری خوب است؟

باید در بارداری توت فرنگی بخورید. از آن جایی که توت فرنگی مزایای زیادی دارد بهتر است در بارداری مصرف شود. خوردن توت فرنگی در بارداری بر توانایی خواندن فرزند شما تاثیر مثبت دارد. توت فرنگی حاوی فولیک اسید است که در بارداری ضروری می باشد. فولیک اسید نوزاد را از نقص لوله عصبی محافظت می کند. 

مقدار مناسب و کافی فولیک اسید احتمال زایمان زودرس و مشکلات دیگر را کاهش می دهد. توت فرنگی نیز منبعی غنی از فولیک اسید است. در مقاله ای دیگر چگونگی جلوگیری از زایمان زودرس ذکر شده است. گاهی خانم باردار فولیک اسید مورد نیاز را از مکمل ها و موادغذایی دیگر دریافت نمی کند. در این شرایط مصرف توت فرنگی توصیه می شود.

مزایای توت فرنگی در بارداری

 

مزایای توت فرنگی در بارداری

  • توت فرنگی به صورت تازه یا یخ زده مزایای زیادی دارد. 
  • توت فرنگی غنی از ویتامین ث است که آنتی اکسیدان موجود در آن سرعت پیری را کاهش می دهد و بدن را از آسیب های رادیکال های آزاد محافظت می کند. 
  • ویتامین ث باعث افزایش ایمنی بدن می شود و بدن را در مقابل بیماری ها محافظت می کند.
  • توت فرنگی سلامتی چشم را افزایش می دهد و از آب مروارید و کوری در سنین بالا جلوگیری می کند. همچنین خوردن توت فرنگی باعث قوی شدن قرنیه و شبکیه چشم می شود.
  • بعلاوه خوردن توت فرنگی از سرطان جلوگیری می کند ؛ بخاطر آنتی اکسیدان موجود در آن که تاثیر رادیکال های آزاد را بر روی سلول ها خنثی می کند.
  • کارشناسان قلب و مغز بر این باور هستند که خوردن منظم توت فرنگی باعث کاهش کلسترول بد در بدن می شود بنابراین سلامتی قلب را افزایش می دهد.

راه های ساده خوردن توت فرنگی در رژیم غذایی:

  • یکی از راه های خوردن توت فرنگی به صورت خام است. در این حالت تمام آنتی اکسیدان های مهم و فیبرهایی که باعث سلامتی می شوند دریافت می شوند.
  • می توانید توت فرنگی را به دسر بیفزایید یا به همراه صبحانه بخورید.
  • می توانید توت فرنگی را فریز کنید و در تابستان مصرف کنید.

بهتر است برای جذاب بودن رژیم غذایی بارداری موادغذایی خوشمزه مثل توت فرنگی بخورید.

در انتها امیدوارم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات مورد نیاز را کسب کرده باشید. برای بدست آوردن اطلاعات درباره سایر مواد غذایی به شما پیشنهاد می دهم که مقاله " بسته کامل آموزشی تغذیه دوران بارداری" را مطالعه کنید.

ENOZIA VAKIL. Is It Safe To Eat Strawberry During Pregnancy? www.momjunction.com.APRIL 16, 2019

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 98% 98