Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
تست بارداری با وایتکس چگونه است؟

همان طور که می دانید علاوه بر استفاده از بی بی چک و آزمایش خانگی، برخی روش های سنتی نیز برای مشخص شدن بارداری وجود دارند. این روش ها قدیمی بوده و بیشتر برای زمان هایی استفاده می شده که دسترسی به بی بی چک یا آزمایشگاه راحت نبوده است. به علاوه دقت چندان بالایی هم ندارند و امکان نتایج اشتباه در آن ها زیاد است. با این حال برخی خانم ها دوست دارند این روش ها را نیز امتحان کنند. یکی از این تست ها استفاده از وایتکس است که می خواهیم در این مقاله برای شما بانوان اومایی عزیز توضیح دهیم. پس تا پایان ما را همراهی کنید.

تست بارداری با وایتکس چگونه است؟

تست بارداری با وایتکس یک آزمایش خانگی است که شامل مخلوط کردن ادرار با وایتکس می باشد. اعتقاد بر این است که در صورت ترکیب مواد وایتکس با هورمون بارداری یعنی گنادوتروپین جفتی انسانی (hCG)، واکنش هایی اتفاق می افتد که به شما نشان می دهد باردار هستید یا خیر؟

پبرای انجام این تست باید ادرار اول صبح خود را در یک لیوان یک بار مصرف جمع کنید. سپس مقداری وایتکس روی آن بریزید. در صورتی که کف کند می تواند نشان دهنده بارداری شما باشد؛ اما در صورتی که به خوبی کف نکند و تنها چند حباب ریز گاز دار ایجاد شود، به این معنی است که باردار نیستید.

تست بارداری وایتکس چقدر دقیق است؟

همان طور که قبلا هم گفتیم به طور کلی این نوع تست های خانگی زیاد دقیق و قابل اعتماد نیستند و نمی توان به طور صد در صد به آن ها اعتماد کرد. تاکنون این نوع آزمایشات هرگز مورد مطالعه قرار نگرفته اند و هیچ سازمان پزشکی استفاده از آن ها را توصیه نمی کند. درواقع می توان گفت یک نوع روش تفریحی هستند. با این حال ضرری برایتان ندارند و می توانید به راحتی آن ها را امتحان کنید.

در صورتی که بعد از انجام آزمایش مشکوک به بارداری شدید باید یک بی بی چک تهیه کرده و بعد از آن هم باید به پزشک مراجعه کنید تا با انجام آزمایش خون، قطعی بودن بارداری شما مشخص شود. به این موضوع نیز توجه داشته باشید که استنشاق وایتکس برای ریه ها و پوست شما مضر است و در هنگام انجام آن باید جوانب احتیاط را رعایت فرمایید. همچنین در فضای بسته مانند حمام این آزمایش را انجام ندهید زیرا برخی از ترکیبات موجود در وایتکس مانند آمونیاک می توانند خطر آفرین باشند.

آیا استفاده از تست بارداری وایتکس خطر دارد؟

بله. از آنجایی که سفید کننده ها مواد شیمیایی قدرتمندی هستند می توانند برایتان خطرآفرین باشند. بخصوص اگر واقعا باردار باشید استنشاق وایتکس می تواند تاثیر منفی بر جنین داشته باشد. حتی اگر این تست فقط چند دقیقه طول بکشد، بهتر است از آن صرف نظر کنید. علاوه بر این، مانند سایر محصولات تمیز کننده سنگین، این احتمال وجود دارد که بخارات سفید کننده چشم، بینی، گلو یا ریه های شما را تحریک کند.

سخن آخر

به طور کلی آزمایشات خانگی بارداری بخصوص با مواد مضری مانند وایتکس از نظر پزشکی توصیه نمی شوند؛ زیرا نه تنها نتایج دقیقی را نشان نمی دهند، بلکه می توانند باعث ایجاد تحریکات پوستی و چشمی شوند. حتی در صورت بارداری می توانند بر جنین نیز تاثیرات منفی داشته باشند؛ بنابراین قبل از تصمیم به انجام آن، حتما به نتایج و ایمنی کار فکر کنید.

Marygrace Taylor. Homemade Bleach Pregnancy Tests: Do They Really Work? Medically Reviewed by Eric Surrey, M.D. on April 14, 2020

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100