Ooma
تخم شربتی و 6 ماده کم کالری دیگر با خاصیت سیرکنندگی و کاهش اشتها

شما هم اشتهای زیادی دارید؟وعده شام و ناهار را با ولع می خورید؟رژیم غذایتان شما را سیر نمی کند؟ وزن کم کرده اید و می خواهید وزن خود را حفظ کنید؟پر اشتهایتان دست شما نیست؟ در این مقاله به شما مواد غذایی را معرفی میکنیم که با مصرف روزانه آنها اشتها شما بخوبی کنترل می شود....

دانه چیا( تخم شربتی): می تواند تا 12 برابر وزن خودش آب جذب کند. این دانه ها هیچ عطر و طعم قابل تشخیصی ندارد و می توان حجم زیادی از آن ها را داخل وعده های غذایی یا میان وعده ها ریخت، بدون اینکه طعم غذاها تغییری کند. دانه چیا حدود 8 برابر بیشتر از ماهی سالمون، امگا3 دارد و آنتی اکسیدان هایش 30 درصد بیشتر از بلوبری است.

بامیه: بامیه سرشار از ویتامین A B6 وc  فولات، اهن منیزیم و کلسیم است وقتی بامیه می خورید تا چندین ساعت گرسنه نمی شوید.

جودوسر: بخاطر خاصیت سیر کنندگی اش می تواند گزینه مناسبی برای صبحانه باشد

کلم بروکلی: مقدار زیادی فیبر جذب کننده آب دارد و انجمن سرطان امریکا از آن بعنوان توصیه رژیمی کلیدی نام برده است.

لوبیا قرمز و سایر لوبیا ها: دارای خاصیت هیدروفیلیک هستند و می توانیذد آنها را جایگزین گوشت ها در رژیم غذایی کنید.

پرتغال: پکتین پرتغال خیلی احساس سیری به انسان می دهددر ضمن لابیه  سفید روی گوشت پرتغال را اصلا دور نریزید و سعی کنید آن را بخوریئ چون ویتامین c زیادی دارد و هم پکتین زیادی

گلابی: میوه ای است که حتی نسبت به سیب  پکتین بیشتری دارد. پکتین هم نوعی فیبر جذب کننده آب است که کمک می کند تا کمتر احساس گرسنگی به شما دست دهد. پوست گلابی هم سرشار از آنتی اکسیدان کوئرستین  است که برای جلوگیری از سرطان مفید است.

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 83% 83