Ooma
بهترین زمان بارداری بعد از پریودی

یکی از مهمترین مسائلی که پیش روی زوجینی که قصد بچه دار شدن را دارند، زمان بارداری بعد از پریودی است. ما در متن زیر به این پرسش و همچنین سایر پرسشهای که در این باره در ذهن شما ایجاد می شود پاسخ خواهیم داد.

آیا می توانم بعد از اتمام پریود باردار شوم؟

بله، گرچه احتمال آن زیاد نیست. اگر بدون استفاده از روش پیشگیری از بارداری رابطه جنسی برقرار کرده اید، می توانید در هر زمان از چرخه قاعدگی باردار شوید، حتی در دوران قاعدگی یا بعد از آن. هیچ زمان "ایمن" در طول ماه وجود ندارد که بتوانید بدون پیشگیری از بارداری رابطه جنسی برقرار کنید و خطر بارداری نداشته باشید. اما بعضی اوقات در چرخه قاعدگی باروری دارید و این زمانی است که به احتمال زیاد باردار می شوید.

بهترین زمان باروری در سیکل ماهانه 

هر سیکل ماهانه شامل یک دوره خونریزی، یک فاز فولیکولار و یک فاز لوتئال است. دوره قاعدگی همان روزهای خون ریزی است. فاز فولیکولار مدت زمان بین روز پایان خون ریزی تا زمان تخمک گذاری است. فاز لوتئال فاصله بین تخمک گذاری تا روز شروع خون ریزی بعدی است. 

چرخه قاعدگی شما از اولین روز قاعدگی شروع می شود و تا روز اول قاعدگی بعدی ادامه می یابد. در زمان تخمک گذاری (زمانی که تخمک از فولیکول آزاد می شود) بارورترین حالت را دارید، که معمولاً 12 تا 14 روز قبل از شروع قاعدگی بعدی اتفاق می افتد. این زمان از ماه است که به احتمال زیاد باردار می شوید.

بعید است بلافاصله بعد از پریود باردار شوید، گرچه ممکن است این اتفاق بیفتد. مهم است که به یاد داشته باشید که اسپرم ها گاهی اوقات تا 7 روز پس از انجام رابطه جنسی در بدن زنده می مانند. این بدان معنی است که اگر زود تخمک گذاری کنید، ممکن است بلافاصله پس از اتمام قاعدگی باردار شوید، به خصوص اگر یک چرخه قاعدگی به طور طبیعی کوتاه هستید. اگر نمی خواهید باردار شوید و رابطه جنسی دارید باید از پیشگیری از بارداری استفاده کنید.

توجه توجه:

برای مشخص کردن روزهای باروری در سیکل قاعدگی و اینکه روز احتمالی تخمک گذاری کدام روز میشود، اپلیکیشن پریود و تخمک گذاری اوما را نصب کنید تا کار شما را راحت کند و شانس بارداری را افزایش دهد.

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100


  • profileعاطفه رمضانی9 روز قبل

    با سلام
    کجا میتونم اپلکیشن روز تخمک گذاری اوما رو نصب کنم ممنون میشم جوابمو
    بدین