Ooma
استحمام در دوران قاعدگی

استحمام در دوران قاعدگی هیچ گونه خطری را برای خانم ها به همراه ندارد، به گونه ای که تمام پزشکان توصیه می کنند خانم ها در این دوران روزانه استحمام داشته باشند.

دکتر محمدرضا صفری نژاد ، متخصص اورولوژی با بیان اینکه استحمام و شست و شوی محل ترشحات در دوران قاعدگی ضروری است، گفت: به خانم ها توصیه می شود روزانه استحمام داشته باشند.
وی درباره اخبار منتشر شده در شبکه های مجازی مبنی براینکه استحمام خانم ها در دوران قاعدگی موجب بروز عفونت رحم، نازایی، سرطان رحم و پستان می شود، گفت:
«این یک باور بسیار غلط و غیر علمی است که متاسفانه در بین برخی از خانم ها رایج است و آنها در این دوران از استحمام و شست وشوی محل ترشحات دوران قاعدگی خودداری می کنند.

شستشوی ناحیه تناسلی با آب معمولی و خشک نگه داشتن آن و پوشیدن لباس های راحت، بهترین راه پیشگیری از بروز عفونت های قارچی است
 زیرا اگر ترشحات در ناحیه ای از بدن از جمله کشاله ران تجمع یابد، موجب رشد باکتری و قارچ در بدن می شود.

به خانم ها توصیه می شود در دوران قاعدگی از مصرف داروهای واژینال و برقراری ارتباط جنسی خودداری کنند؛ زیرا دهانه رحم در این دوران باز است و احتمال بروز عفونت ها افزایش می یابد.»

لذا حمام كردن در دوران قاعدگی نه تنها ضرر ندارد، بلكه لازم است. البته باید از نشستن در كف حمام خودداری کرد و تا حد امكان به شكل ایستاده حمام نمود تا بدن به آلودگی های میكروبی كف حمام آلوده نشود.

توجه: اما لازم است بدانید که در دوران قاعدگی باید از شنا در استخر یا دریا اجتناب کرد.

امتیاز مطلب: 91% 91


 • profileحانیه طاهری22 روز قبل

  اتفاقا برعکس، استحمام در دوران پریود خیلی خیییییلی ضرر داره

  • profileناهید رمضانی1401/10/24

   طب سنتی میگه رحم سرد میشه..و دلایلی هم ک داره منطقی هست..من همیشه میشستم و یکی از دلائل بچه دار نشدنم طبق نظر طب سنتی همین هست..دارم اصلاح سبک میکنم و رحمم رو گرم میکنم

   • profileمریم موسوی1399/04/19

    سلام.
    والا من که بیشتر شنیدم استحمام در پریودی رحم را سرد می کنه .
    آدم میمونه چی درسته چی غلط 🤔😊

    • profileسوگل& ۰1398/03/31

     خانوم دکتر میگن استحمام موقع پریودی باعث کیست میشه!

     • profilenafas ،1402/04/30

      منم تو پریودی زیاد حمام میکردم الان تخمدانام کیست ساز هست

    • profilemarya ...1397/05/23

     والا من ک دوران پریودم ب آب دست هم بزنم خونریزیم قطع میشه چ برسه ب حمام.توی پنج روز پریودم جز موقع ضرورت ب آب نزدیک نمیشم

     • profileمـــــیعاد ....1397/05/17

      چ جالب .. من که همیشه فکر میکردم نمیشه