Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
تشخیص دقیق زمان تخمک گذاری

نميتوان روز تخمک گذاري را براساس محاسبه و با استفاده از فرمول و جدول به راحتي تعيين کرد. چون بدن يک رايانه يا ساعت نيست که دقيقا در يک روز و ساعت مشخص تخم کگذاري انجام شود و تعيين زمان اوولاسيون(تخمک گذاری) نيز به برر يهاي دقيق پزشکي نياز دارد. بعضي از مسايل ميتوانند روي اين زمان اثر بگذارند. اگر خانمها عادت ماهانه منظمي داشته باشند،ا ين کار راحتترا ست چون در يک چرخه 28 روزه، روز تخمک گذاري روز 13 يا 14 است. در خانمي که اين نظم وجود ندارد، بايد با انجام سونوگرافيهاي سريالي و پشت هم در دو، سه ماه، روز دقيق تخم کگذاري را معلوم کرد. براي تعيين جنسيت قبل از لقاح بايد به تعداد اسپر مها و سلامت آن هم توجه کرد. اگر تمام موارد در بالا به طور همزمان و زير نظر فرد مجرب در تعيين جنسيت و به درستي انجام شود، م يتوان تا حدي به حصول نتيجه مطلوب اميدوار بود، اما تاكنون هيچ تحقيق علمي ثابت شد ه اي در اين باره دیده نشده است. بدون شک حتي اگر يک روز از لقاح گذشته باشد، جنسيت جنين مشخص است و نميتوان آن را تغيير داد و اگر قرار است تعيين جنسيتي انجام شود، حتما بايد قبل از بارداري باشد. علاوه بر اين نقش استرس، محيط زندگي و نوع روش زندگي را نم يتوان در تعيين جنسيت جنين ناديده گرفت.
منبع:دکتر نیرومنش،استاد دانشگاه علئم پزشکی تهران

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 90% 90


 • profileزندگی پ1397/09/20

  با سلام
  من دو تا پسر دارم و الان دلم میخاد یه دختر خدا بهم عطا بکنه آیا متخصص زنان در این زمینه می تونه کمکم بکنه
  در ضمن پریودهای من نا منظم هستند

  • profileFarzaneh Aghili1397/03/24

   سلام خسته نباشید
   من نه ماهه ازدواج کردم و قبل عقد همسرم راضی به گرفتن گواهی سلامت نشد الانم میزنه زیرش و میگه خودت نرفتی
   من نامزدم و ازاله بکارتم بدون رضایت و اجازه من صورت گرفت آیا راهی هست که ثابت شه ازاله بکارت کار خودشون و بدون رضایت من بوده؟
   در ضمن یک بار موقع نزدیکی ایشون دیواره واژنمو پاره کردن که باعث شد بخیه بخوره. آیا جای بخیه ها باقی میمونه و میتونم از اون برای اثبات ادعام استفاده کنم؟
   الان خرداده و ازاله بکارتم آذر سال پیش اتفاق افتاد

   • profileپزشک اوما1397/04/31

    سلام بله پزشکی قانونی زمان تقریبی نزدیکی را میتوانند تشخیص دهند

  • profileفاطمه روهنده1397/03/23

   کسی نیست