Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
معرفی 17 روش لاغری شکم بدون رژیم و ورزش

در این مقاله سعی شده کلیه روش های لاغری شکم بدون رژیم و ورزش که در کلینیک ها موجود است به شما معرفی شود که راحتتر برای شما قابل مقایسه باشد: 

خانم سحر برزویی، کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی، در مورد لاغری شکم بدون ورزش و رژیم اظهار کرد: " بهترین روش لاغری ورزش و رژیم غذایی است اما گاهی چربی های شکم و پهلو چنان سمج هستند که با هیچ ورزش و کاهش وزنی کم نمیشوند و سرجاشون باقی می مانند یا زمانی است که فرد وزن مناسب دارد اما کمی چاقی شکمی دارد و قصد دارد که تنها ناحیه شکم یا پهلو لاغر شود، در این موارد توصیه ما استفاده از دستگاه های لاغری موضعی است که در بالا به مختصر به آن اشاره شد. حالا اینکه چه روش لاغری شکم برای شما مناسب است باید با کارشناسان تغذیه مشورت کنید."

روش های رایج لاغری شکم 

1- لاغری شکم با لیپوسونیکس ( هایفولیپولیز)

لاغری شکم با لیپوسونیک

لیپوسونیکس یا هایفولیز از تکنولوژی هایفو، جدیدترین دستگاه لاغری شکم با آخرین فن آوری به روز برای سوزاندن چربی به صورت غیر تهاجمی، استفاده می کند. این روش، روشی برای لاغری شکم بدون عمل جراحی و با استفاده از امواج لیپوسونیکس می باشد. لیپوسونیکس بهترین روش را برای لاغری شکم با کمترین میزان خطر ارائه می کند [1].

فواید کار با لیپوسونیکس

 •  نتایج غیر تهاجمی با استفاده یک جلسه درمان

 •  درمان سریع در یک ساعت (به طور متوسط)

 •  تطبیق پذیری برای لاغری قسمت های مختلف بدن

 •  هدف گیری دقیق چربی حتی در مناطق کوچک و منحنی شکل

 •  مشاهده نتایج در عرض 8 تا 12 هفته

 •  حداقل ناراحتی

 •  حداقل آسیب


2- لاغری شکم با لیپولیزر

لاغری شکم با لیپولیزر

لیپولیزر یک روش 100٪ غیر تهاجمی برای لاغری شکم با استفاده از لیزر و به صورت نقطه ای است. در این روش 40 دقیقه ماساژ انجام می شود. لیپولیزر به جای برش دردناک، از انرژی لیزر برای نفوذ ایمن (بدون درد) بر روی پوست و هدف قرار دادن سلولهای خاص چربی استفاده می کند. لیپو لیزر باعث می شود سلول تحریک شود و آب، اسیدهای چرب آزاد و گلیسرول آزاد شود. با آزادسازی این سه ترکیب ، آب، اسیدهای چرب آزاد و گلیسرول (که اغلب به آن تری گلیسیرید گفته می شود) ، سلول های چربی به طور قابل توجهی کوچک می شوند و در نتیجه لاغری اتفاق می افتد!

مزایا کار با لیپولیزر

 1. این عمل بهترین نتیجه برای لاغری بدن ارائه می دهد.
 2. زمان بهبودی این عمل بسیار کوتاه است.
 3.  بعد از لیپولیزر حداقل ناراحتی دیده می شود.
 4.  از لیپوساکشن سنتی ایمن تر است.
 5. پوست اطراف ناحیه درمان را سفت می کند.
 6.  از لیپوساکشن سنتی مقرون به صرفه تر است.
 7.  نتایج دائمی است.
 8.  بدون درد و بدون جراحی است و عوارض جانبی ندارد.
 9.  ایمن و کارآمد است.
 10. روشی غیر تهاجمی برای کاهش چربی و شکل دادن بدن است.
 11. لیزر سرد. مطالعات کلینیکی نشان داده است که دستگاه لاغری لیپولیزر در بعضی موارد با نتایج حاصل از لیپوساکشن قابل مقایسه است.
 12. درمان مقرون به صرفه: دستگاه لاغری لیپولیزر در مقایسه با لیپوساکشن و سایر روشهای سونوگرافی یا روش های لیزری، بسیار مقرون به صرفه تر است. 
 13. بی خطر و بدون درد: تجهیزات لیپولیزر از مقادیر کم نور لیزر قرمز مرئی استفاده می کنند تا اثر بیولوژیکی تحریک کننده و بدون درد را در بافت چربی هدفمند ایجاد کنند.

تصاویر سونوگرافی نشان میدهد بعد از یک بار استفاده از لیپولیزر 30 درصد کاهش عمق لایه چربی دیده می شود.

این تحریک جزوی از مسیرهای شیمیایی طبیعی است که بدن در صورت لزوم از آن برای آزادسازی منابع انرژی استفاده می کند ، بنابراین دستگاه لاغری لیپولیزر هیچ گونه عارضه غیر طبیعی در بدن ایجاد نمی کند و به بافت بدن مانند سلول، عروق خونی یا اعصاب مجاور آسیب نمی رساند. . این درمان می تواند بر روی انواع پوست و نواحی بدن که چربی ناخواسته در آن ذخیره شده است انجام شود و می توانید بلافاصله پس از درمان به فعالیت طبیعی خود برگردید [2].

نتایج فوری: نتایج بلافاصله پس از درمان مشاهده می شود. به طور معمول در هر جلسه درمان می توان 2-4 سانتی متر کاهش سایز مشاهده کرد. یک دوره 8 جلسه ای درمان در طی 4 هفته با 2 درمان در هفته توصیه می شود.

تجهیزات لیپولیزر منطقه مورد نظر را هدف قرار میدهند. با قرار دادن پدهای لیزر در ناحیه مورد نظر مانند چانه، بازوها ، شکم یا ران، چربی آن قسمت تجزیه شده و از بین می رود.


3- لاغری شکم با اراف- کویتیشن

لاغری شکم با اراف کویتیشن

این دستگاه چند منظوره می تواند متابولیسم بافت را تقویت کند، سلولیت را برطرف کند، پوست را محکم کند، خاصیت ارتجاعی پوست را تقویت کند . تأثیر آن برای مدت طولانی ادامه خواهد داشت. این دستگاه ترکیبی از سونوگرافی حفره ای 40K برای شکل دادن به بدن، دو قطبی مولتیپولار قطبی RF برای لیفتینگ صورت، مکش خلاء ار- اف برای لاغری بدن و جوان سازی پوست صورت می باشد. سونوگرافی حفره ای 40K برای شکل دادن بدن با امواح قوی عمل می کند و سر چربی را با موج های موج قوی منفجر می کند.

طول موج این دستگاه HZ 40000  می باشد که به صورت مستقیم به سلولهای چربی برخورد می کند و باعث ایجاد حرکت اصطکاکی بین سلولهای چربی می شود.این مسئله باعث مصرف مؤثر کالری و رطوبت در سلولهای چربی و کاهش اندازه سلولهای چربی می شود. علاوه بر این ، لرزش موج صدا باعث اثرات شدید بر روی سلولهای چربی می شود و آنها را فوراً منفجر می کند بنابراین مقدار سلولهای چربی را کاهش داده و از این طریق باعث از بین رفتن چربی می شود[3].

دستگاه ار- اف کوتیشن از پیشرفته ترین فن آوری ار- اف و فرکانس رادیویی استفاده می کند. این ابزار به طور مستقیم به چربی های عمیق می رسد و با استفاده از ار- اف آن ها را هدف قرار می دهد. در حالت سریع - فعال، بافت سلولهای چربی باعث ایجاد گرمای اصطکاکی، افزایش دمای موضعی و از بین بردن چربی و سموم اضافی از بدن از طریق غده عرق، گردش خون روده ای و لنفاوی و در نهایت رسیدن به اثر حل شدن چربی می شوند. 


4- بادی آنالیزور

لاغری با بادی آنالیزور

برای بررسی وتجزیه و تحلیل چربی ، وزن ، BMI ، شاخص های غیر چربی و سایر شاخص های بهداشتی برای از دست دادن وزن به صورت موثر از این روش استفاده می شود. برای تجزیه و تحلیل درمان های جدید از داده های سلامت برای کاهش وزن استفاده می شود. برای بادی آنالیزور به بیمارستان ها ، کلوپ های ورزشی، مراکز تحقیقاتی ورزشی و علمی ، مؤسسات و شرکت ها ، آژانس های دولتی ، مدیریت بهداشت و آژانس های دسترسی مراجعه کنید. این مراکز به افراد کمک می کنند تا وضعیت بدن خود را به طور دقیق ارزیابی کنند. وظایف بادی آنالیزور، آنالیز عضلات و چربی ، تجزیه و تحلیل چاقی و ارزیابی سلامتی می باشد [4].

موارد نمایش داده شده با بادی آنالیزور

 1.  ترکیب بدن: محتوای آب ، پروتئین ، نمک معدنی ، جرم استخوان
 2.  تجزیه و تحلیل چربی عضلات: وزن بدن ، وزن اسکلت ، وزن چربی.
 3.  تجزیه و تحلیل چاقی: وزن ، وزن چربی ، WHR ، نسبت آب ، B. M. R
 4.  تشخیص چاقی
 5. ارزیابی جامع
 6. کنترل وزن
 7. شدت ورزش
 8. مرجع رژیمی برای تغذیه
 9.  ارزیابی سلامت

5- لاغری شکم با کویتیشن

لاغری با کویتیشن

تعداد جلسات درمانی مورد نیاز با استفاده از تکنیک کویتیشن هفته ای یک الی دو جلسه می باشد که با توجه به سن – جنس- مقاومت بافت چربی و…میزان جلسات بین 8 تا 20 جلسه افزایش می یابد . در هر جلسه کاهش سایزی بین نیم تا یک و نیم سانت را تجربه خواهید نمود.

لاغری با کویتیشن باعث چی میشود؟

 •  کاهش سلولیت؛
 •  شکل دهی / لاغری بدن، سفت شدن پوست ، رفع چین و چروک؛
 • جوان سازی پوست؛
 •  بهبود منافذ بزرگ پوست و لطیف شدن پوست.
 •  بهبود سوخت و ساز پوست.

  مزایای کار با کویتیشن

 •  ناهمواری وجود ندارد؛
 •  خونریزی ، سوزش و کبودی وجود ندارد.
 •  عارضه جانبی وجود ندارد. پدیده بازگشتی وجود ندارد.
 • بهبود منافذ بزرگ پوست و لطیف شدن پوست.
 •  زخم ایجاد نمی شود و بر زندگی و کار روزانه تأثیر نمی گذارد [5].

6- لاغری شکم با پرسوتراپی

لاغری شکم با پرسوتراپی

این دستگاه می تواند گردش لنف را بهبود بخشد و مواد زائد را از بدن خارج کند. این دستگاه با فشار هوا برای جابجایی چربی استفاده می کند. در عین حال ، این دستگاه از مهارتهای اساسی برای کمک به سرعت بخشیدن به گردش لنف و دفع مواد زاید از بدن مانند گردش خون ، ماساژ، کشش و غیره به کار می گیرد. موج هوا از هوای طبیعی برای ماساژ استفاده می کند و به فرد آسیب نمی رساند و احساس بدی ایجاد نمی کند. فشار یک طرف محفظه هوا 200000 پاسکال است. و هنگامی که برای کار روی شکم به مدت 30 دقیقه استفاده می شود ، انرژی مصرف شده برابر با 150 بار نشستن است. 

مزیت لاغری با پرسوتراپی

1. کیفیت خوب: دستگاه تهیه شده با آهن بهترین کیفیت را دارد. پارچه لباس از مواد PU ساخته شده است. به راحتی تمیز می شود. پوشش با مواد PU دو لایه تهیه شده است.

2. عملکرد خوب: عملکرد فشار هوا و عملکرد گرمایش مادون قرمز می توانند به طور جداگانه در هر قسمت عمل کنند. 20 گروه محفظه هوا ، 8 خروجی هوا و 7 گروه گرمای مادون قرمز ، 3 گروه خروجی مادون قرمز وجود دارد.

3. بهره برداری آسان: مشتری می تواند شدت فشار هوا و گرمایش مادون قرمز را تنظیم کند و قسمت مورد استفاده را انتخاب کند.

4- احساس خوب: در طول درمان هیچ دردی وجود ندارد و در تمام بدن احساس آرامش می کنید (مانند ماساژ با دست). دما بین 35 تا 80 درجه است.

5- نتیجه خوب: هر روز می توان از لباس استفاده کرد. می توان طی 2 ماه 15 تا 30 کیلو گرم وزن از دست داد.

6. بسته قابل حمل: 44 * 42 * 28 سانتی متر، 85 * 45 * 24 سانتی متر

7. لباس های ایمن: ولتاژ لباس 36 ولت است. بیشتر لباس های کارخانه های دیگر 220 ولت می باشند اما  36 ولت ایمن تر است.


7- لاغری شکم با کرایولیپولیز

 

لاغری شکم با کرایولیپولیز

تعداد جلسات درمانی به حجم منطقه مورد نظر بستگی دارد. به طور متوسط، برای گرفتن بهترین نتیجه به ۳ تا ۵ جلسه درمان نیاز خواهید داشت. تنها پس از یک جلسه درمان حدود ۲۰% از سلول‌های چربی حذف می‌شوند. هر جلسه درمان با ۶ هفته فاصله از جلسه قبلی انجام می‌شود. دستگاه لاغری انجماد چربی کرایولیپولیز یک روش جدید و غیر تهاجمی برای کاهش مؤثر چربی در نواحی موردنظر در بدن است که منجر به کاهش قابل توجه چربی در مناطق تحت درمان می شود.

مزایای لاغری با کرایولیپولیز 

آنچه روش لاغری کرایولیپولیز را متفاوت می کند استفاده از فناوری خنک کننده پیشرفته می باشد که با هدف قرار دادن برآمدگی چربی و از بین بردن سلول های چربی از طریق یک فرآیند تدریجی که به بافت های اطراف آسیب نمی رساند، عمل می کند. این روش می تواند چربی های ناخواسته شکم و پهلو را از بین ببرد. مزایا:

 1.  2 دسته مختلف دارد كه دسته بزرگ برای بدن و دسته کوچک و نازک برای بازوها و صورت می باشد.
 2.  دو دسته بزرگ و کوچک می توانند با هم یا جداگانه کار کنند.
 3.  روش غیر تهاجمی برای از بین بردن چربی در کمر ، پشت و سلولیت می باشد. 

چگونه دستگاه لاغری کرایولیپولیز کار می کند؟

دستگاه لاغری انجماد چربی کرایولیپولیز با روش لیپوساکشن کرایولیپولیز عمل می کند. این دستگاه خنک کننده طوری طراحی شده که در ناحیه مورد نظر اعمال می شود تا انرژی را از بافت چربی زیرین استخراج کند (با سرما) و هیچ آسیبی به بافت های قسمت های دیگر بدن وارد نمی کند. در طی این روش ، سرما باعث کاهش سلول های چربی می شود. خلاء کرایولیپولیز: هنگامی که سلول های چربی در معرض خنک کننده قرار می گیرند، فرآیندی طبیعی باعث کاهش ضخامت لایه چربی می شود [6].

این روش از لیپوساکشن پیشرفته تر است. این روش محبوب ترین روش برای کاهش وزن در اروپا است که 26٪ کارایی در کاهش لایه چربی دارد و از روش RF و اولتراسوند بهتر است. این روش یک روش غیر تهاجمی برای از بین بردن چربی در کمر ، پشت و سلولیت میباشد.


8- لاغری شکم با ال پی جی 

لاغری شکم با ال پی جی

دستگاه لاغری ال پی جی، یکی از برترین تکنولوژی های روز دنیا برای لاغری و کاهش سایز شناخته شده است .اگر جزو افرادی هستید که از سلولیت و چاقی موضعی رنج می برید لاغری موضعی با این دستگاه گزینه بسیار مناسبی برای شما می باشد .جدیدترین روش لاغری با دستگاه ال پی جی از حدود 48 سال پیش در کشور فرانسه مورد استفاده قرار گرفت و پس از آن در مراکز زیبایی ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفته است .این دستگاه با بازسازی بافت همبند ،تحریک سیستم گردش خون و سیستم لنفاوی موجب چربی سوزی ، سم زدایی بدن و در نهایت جوان سازی پوست می شود .در نهایت با استفاده از این دستگاه پوستی جوان و زیبا و اندامی لاغر و متناسب پیدا خواهید نمود .

تعداد جلسات مورد نیاز: تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان با ال پی جی دوبار در هفته  در تایم های 35 دقیقه ای و به طور کلی 14 تا 20 جلسه می باشد.بنابراین اگر قصد فرم دهی و کاهش سایز اندام های مختلف بدنتان علی الخصوص باسن را دارید این دستگاه لاغری موضعی گزینه بسیار مناسبی برای شما می باشد [7].


9- لاغری شکم با جی فایو

لاغری شکم با جی فایو

دستگاه لاغری جی فایو در حدود سال 1957 میلادی به عنوان یک سیستم ماساژ درمانی فوق العاده در صنایع پزشکی و زیبایی رو نمایی شد  .سری های موجود بر روی این دستگاه با ماساژ پوست و عضلات بدن موجب ترمیم بافت‌های عمیق، از بین بردن انقباض عضلات تحت فشار، بهبود پوست و کاهش وزن می شود.در واقع بهترین راه لاغری موضعی ،فرم دهی به اندام های بدن و خلاصی از شر سلولیت ها استفاده از دستگاه لاغری موضعی جی فایو می باشد .

تعداد جلسات مورد نیاز: تعداد جلسات درمانی مورد نیاز با دستگاه لاغری جی فایو در هر هفته یک بار می باشد و به طور کلی پس از گذشت 3 تا 4 جلسه تغییر سایز و لاغری موضعی کاملا مشهود می باشد.با استفاده از یک برنامه غذایی متعادل و انجام ورزش به صورت منظم به راحتی می توانید علاوه بر درمان چاقی موضعی کاهش وزن را نیز تجربه کنید .


10- لاغری شکم با شاک ویو 

لاغری شکم با شاک ویو

قبل از شروع درمان جهت جلوگیری از اتلاف انرژی از ژل اولتراسوند استفاده می شود . معمولا منطقه درمان بصورت افقی و عمودی درمان شده و بطور متوسط 3200 تا 4000 پالس در هر جلسه استفاده می شود 
بلافاصله پس از اولین جلسه درمانی 75 درصد افزایش در الاستیسیته پوست گزارش شده که این میزان پس از سه ماه به 95 درصد و پس از شش ماه به 100 درصد می رسد .

مـوارد درمـان با شاک ویو

 1. سلـولیـت و لاغری
 2. افتـادگـی پـوسـت
 3. جـوانسـازی پـوسـت
 4. اسکـارهـا
 5. اصـلاح دفـورمیتـی هـای پـوستـی
 6. استـریـا و استـرچ مـارک
 7. بهبـود نـاهمـواری هـای پـس از لیپـوسـاکشـن
 8. لیپـوادم

تعداد جلسات درمان: معمولا درمان بصورت دو بار در هفته به مدت 3 تا 6 هفته بسته به وضعیت بیمار انجام می شود . پس از اتمام دوره درمان ، درمان نگهدارنده هر 6 تا 8 ماه یکبار توصیه می شود . ممکن است 20 درصد بیماران به جلسات بیشتر نیاز داشته باشند.

طول درمان در هر جلسه 15 تا 30 دقیقه است.


11- لاغری شکم با مزوتراپی

 

لاغری شکم با مزوتراپی

مزوتراپی یک روش زیبایی کم تهاجم است که معمولا برای لاغری موضعی به منظور درمان سلولیت و کاهش چربی بدن مورد استفاده قرار می گیرد. این روش درمانی همچنین برای جوانسازی پوست (درمان پیری زودرس) صورت بکار برده می شود. این روش درمانی شامل مجموعه ای از تزریقات کوچک هست که در لایه چربی زیر پوست انجام می شود.

محلول تزریق شامل ترکیبی از ویتامین ها، مواد معدنی، داروها و آمینواسیدهاست. مزوتراپی به شکل موثری باعث کاهش ظاهر برآمدگی های نرم مرتبط با سلولیت می شود.این روش عموما برای خوش فرم کردن اندام شکم، پهلو چانه، باسن، ران و کمر مورد استفاده قرار می گیرد.

تعداد جلسات مورد نیاز: برای لاغری شکم و پهلو، معمولابه ۴ تا ۷ جلسه درمانی ( تزریق) در فاصله زمانی ۲ تا ۴ هفته نیاز است. کبودی جزئی، ورم و علائم تزریق همه خیلی زود از بین می رود[8].


13- لاغری شکم با اگزیمیا

لاغری شکم با اگزمیا

اگزیمیا با تکنولوژی بیولیپولیفتینگ که به وسیله تحریک بی وقفه متابولیسم درون سلولی است. مزایای آن :

 •  مناسب برای انواع مختلف پوست
 •     کاهش در علائم کشش
 •     کاهش خطر سلولیت
 •     عدم نیاز به جراحی و استراحت
 •     بدون صدمه به پوست سالم و نرمال بدن
 •     تغییر در فرم بدن
 •     بدون درد و خونریزی

تعداد جلسات مورد نیاز: اگزیمیا با تکنولوژی بیولیپولیفتینگ که به وسیله تحریک بی وقفه متابولیسم درون سلولی در 7 جلسه موجب درمانی کاملاً غیرتهاجمی و موثر برای کاهش حجم چربی و درمان های زیر می گردد:

1) میکرودرم لیفت: آماده سازی پوست برای درمان های بعدی

2) لیزرپوریشن: کاهش انتخابی سلول های چربی

3) اندورادیومگ: فرم دهی کلیه اندام ها

4) رادیولیفت چندقطبی: سفت سازی مناطق مختلف درمانی


14- لاغری شکم با واترجت

 

لاغری شکم با واترجت

واتر جت یا  درواقع همان لیپوساکشن با فشار آب، یک عمل سرپایی کوچک می باشد که بدون نیاز به بیهوشی و از طریق بی حسی موضعی در کلینیک ها انجام می شود. در این تکنیک با استفاده از پاشیدن آب با قدرت بالا در بین چربیهای زیر پوست به شکل کنترل شده و ایمن چربیهای زیر پوست تکه تکه و جدا می شود و همزمان به داخل دستگاه مکیده می شود. به دلیل استفاده از فشار آب در این روش بافت ها و اندام های اطراف چربی ها آسیب کمتری خواهند دید. انجام پیکرتراشی با این دستگاه بسیار آسان و ایمن است.

با کمک  body-jet، نیروی ملایم و قابل کنترل آب برای خارج کردن سلول های چربی به همراه کاهش خطر تروما به بافت های مجاور بکار می رود. فشار واتر جت برای ساختارهای گوناگون بافت همبند تنظیم می شود به طوری که سلول های هدف گیری شده چربی  در نهایت می‌توانند از بافت جدا شوند و به سرعت حمل شوند.

در این روش برخلاف سایر روش ها چربی خروجی از بین نرفته و دور ریخته نمی شود بلکه سلول های چربی زنده می مانند و قابلیت تزریق به سایر قسمت های بدن را دارند. باید توجه داشت که تنها سلول های چربی سالم می توانند زنده و باقی بمانند و سلول های آسیب دیده خیلی سریع توسط بدن جذب خواهند 

·این عمل نیاز به بیهوشی ندارد و با بی حسی موضعی انجام می شود، به از بین بردن سلولیت کمک می کند و همچنین ایجاد لیفت و سفتی پوست از مزایای دیگر این روش است. در ضمن چربی های استخراج شده به دلیل زنده بودن، پس از تزریق ماندگاری طولانی خواهد داشت.


15- لاغری شکم با cool tech

لاغری شکم با کول تک

دستگاه کول تک با هدف رفع چربی نقاط مختلف بدن از طریق به کارگیری کنترل‌شده سیستم خنک‌کننده طراحی شده است. یکی از کاربردهای اصلی این دستگاه پیکرتراشی و بازطراحی تمام نواحی بدن است که برای دستیابی به آن اپلیکاتورهای مختلفی در دستگاه Cooltech گنجانده شده است که قابلیت انطباق با تمام نواحی بدن را دارد. تمام تجهیزات جانبی در دمای حداکثر منفی هشت درجه سانتی‌گراد کار می‌کنند.

دستگاه Cooltech برای این که قابل کاربرد برای کل بدن باشد و تعریف مجدد تمام خطوط و انحناهای بدن امکان‌پذیر باشد، مجهز به هندپیس‌های متعدد است. در مجموع درمان با این دستگاه، عملی بدون درد، غیرتهاجمی و موثر برای از بین بردن سلول‌های چربی است [9].


16- لاغری شکم با اسکالپشورSculpsure

لاغری شکم با اسکالپشور

هدف از بین بردن چربى هاى لجباز و مزاحم در نواحى شکم، پهلو، ران، بازو. هندپیس هاى دستگاه با تابش لیزر در نواحى مورد نظر، باعث لیپولیز چربى ها می شود. ٢٥ دقیقه در هر ناحیه، اسکالپشور کنید، به خانه یا محل کار بازگردید و کارهاى روزمره خود را انجام دهید.

مزایای کار با بادی اسکالپشور

- بدون نیاز به جراحى، بیهوشى و بى حسى.

- مدت زمان ریکاورى: ندارد.

- نتایج: کاهش ٢٤٪‏ ضخامت چربى ها در هر جلسه تا شش هفته بعد از اسکالپشور.

- میزان درد: فقط کمى احساس گرماى زیر پوستى. مجهز به سیستم خنک کننده تماسى

تعداد جلسات مورد نیاز: در اغلب افراد تنها با یک جلسه 2۴ درصد (یک چهارم) چربی های ناحیه از بین می رود و نتیجه دلخواه حاصل می شود. البته تعداد جلسات درمانی نسبت به افراد متغیر است و در بعضی افراد ممکن است نیاز به دو یا به ندرت سه جلسه لاغری باشد. در این تکنیک چون هیچ عارضه جانبی وجود ندارد، حتی می توان برای دستیابی به نتایج بهتر تعداد جلسات را افزایش داد [10].


17- لاغری شکم با ار اف

لاغری شکم با ار اف

روش لاغری کاویتاسیون 40 kHz: نتایج بعد از اولین درمان بر روی شکم ، باسن ، ران ، زانوها و بازوها قابل مشاهده است و هیچ زخم و عمل جراحی نیاز ندارد. این روش غیر تهاجمی ، بدون درد ، بی خطر و سریع و جایگزینی برای لیپوساکشن است.

در این روش چربی به صورت مقطعی و با دقت برداشته می شود دسته چند قطبی RF: گرمای تولید شده در بافت توسط عبور 5mhz RF یک گزینه عالی برای بهبود پوست می باشد. حرارت کنترل شده تولید شده در این فرکانس به دمای سطحی بین 38-42 درجه سانتیگراد می رسد و قادر به تحریک کلاژن پوستی می باشد و یک فرایند انتقال در انقباض کلاژن فرعی می باشد [11].

این واکنشها برای ایجاد استحکام و کیفیت بیشتر در پوست است. در نتیجه یک پوست نرم تر و با چین و چروک کمتر ایجاد می شود.

1- Zahra Alizadeh, Farzin Halabchi, Reza Mazaheri, Maryam Abolhasani and Mastaneh Tabesh. Review of the Mechanisms and Effects of Noninvasive Body Contouring Devices on Cellulite and Subcutaneous Fat. Int J Endocrinol Metab. 2016 Oct; 14(4): e36727.

2- Jason C. McBean  and Bruce E. Katz. Laser Lipolysis: An Update. J Clin Aesthet Dermatol. 2011 Jul; 4(7): 25–34.

3-Mohammadzadeh M, Nasrfard S, Nezafati P, Arabpour M, Ghaane N, Salehi M, Safarian M, Ghayour-Mobarhan M, Ferns GA, Norouzy A. Effects of Radio Frequency and Ultrasound Cavitation Therapy on Serum C-reactive Protein and Pro-oxidant-Antioxidant Levels. Arch Iran Med. 2016 May;19(5):348-52. 

4- Maria Franco-Villoria, Charlotte M Wright, John H McColl, Andrea Sherriff, Mark S Pearce. Assessment of adult body composition using bioelectrical impedance: comparison of researcher calculated to machine outputted values. BMJ Open. 2016; 6(1): e008922.

5-Christopher Earls Brennen. Cavitation in medicine. Interface Focus. 2015 Oct 6; 5(5): 20150022.

6-Nils Krueger, Sophia V Mai, Stefanie Luebberding and Neil S Sadick. Cryolipolysis for noninvasive body contouring: clinical efficacy and patient satisfaction. Clin Cosmet Investig Dermatol. 2014; 7: 201–205.

7-Chang P, Wiseman J, Jacoby T, Salisbury AV, Ersek RA. Noninvasive mechanical body contouring: (Endermologie) a one-year clinical outcome study update. Aesthetic Plast Surg. 1998 Mar-Apr;22(2):145-53.

8- Kutlubay Z. Evaluation of mesotherapeutic injections of three different combinations of lipolytic agents for body contouring. J Cosmet Laser Ther. 2011 Aug;13(4):142-53. 

9-Patricia Froes Meyer, Rodrigo Marcel Valentim da Silva. Effects of Cryolipolysis on Abdominal Adiposity. Case Rep Dermatol Med. 2016; 2016: 6052194.

10-Toledo LS, Mauad R. Complications of body sculpture: prevention and treatment. Clin Plast Surg. 2006 Jan;33(1):1-11, v.

11-Angélica Rodrigues de Araújo, Viviane Pinheiro Campos Soares, Fernanda Souza da Silva. Radiofrequency for the treatment of skin laxity: mith or truth. An Bras Dermatol. 2015 Sep-Oct; 90(5): 707–721.

خانم ا برزویی
این مطلب به ویرایش و تأیید رسیده است، ایشان داراي مدرك كارشناسي ارشد تغذیه از دانشگاه علوم پزشكي تبريز مي باشد. از فعاليت هاي عمده خانم برزويي مشاوره تغذيه و رژيم درماني است، از سوابق ايشان چاپ ٧ مقاله طرح پژوهشي در نشريات و ژورنال هاي علمي، ترجمه كتاب، كارشناس تغذيه كلينيك ديابت، كارشناس طرح تحول سلامت ، كارشناس مسئول بيمارستان، مربي آموزشي شهرداري و .. است.

امتیاز مطلب: 94% 94