Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
آیا رنگ مو شپش را میکشد؟

شپش ها هیولاهای آزار دهنده ای هستند که در موهای ما ایجاد می شوند و باعث ناراحتی و خارش سر خواهند شد (10 علت خارش پوست سر). آنها حشرات انگلی کوچکی می باشند که زندگی خود را بر روی سر ما می گذرانند و از خون ما تغذیه می کنند و زمانی که پوست سر را می خارانیم باعث عفونت می شوند. خلاص شدن از شر این حشرات دشوار است زیرا به راحتی از سر به ملافه، لباس، وسایل شخصی و ... انتقال پیدا کرده و تا دو روز روی سطوح زنده می مانند که به راحتی قابل انتقال به افراد دیگر هستند. همچنین اگر به طور کامل درمان نشوند بعد از مدتی نسبت به داروهای ضد شپش مقاوم خواهند شد. یکی از اعتقاداتی که در میان برخی افراد وجود دارد این است که رنگ مو می تواند شپش ها را از بین ببرد. در این مقاله کوتاه می خواهیم این نظریه را همراه با شما اومایی های عزیز بررسی کنیم.

آیا رنگ کردن مو شپش ها را ازبین می برد؟ 

همانطور که همه می دانیم، رنگ مو شامل بسیاری از مواد شیمیایی قوی است، بنابراین انگل های کوچک را در موهای شما می کشد. پس با وجود اینکه در بسیاری از مقالات در مورد مضرات رنگ موها صحبت می شود این رنگ ها می توانند برای درمان شپش مناسب باشند.

اما نکته اینجاست که رنگ و مواد شیمیایی آن تنها میتواند شپش های بالغ و یا نوزادان آن ها را بکشد و نمی تواند تخم های شپش را از بین ببرد. بنابراین با رنگ کردن مو ممکن است شپش های ظاهری از بین بروند اما تخم های شپش هنوز وجود دارند که بعد از حدود 10 الی 15 روز به شپش بالغ تبدیل خواهند شد.

 

6074-bugbustingday

سخن آخر

همان طور که گفتیم شما می توانید از رنگ مو برای از بین بردن شپش های بزرگ که ظاهر بدی در موها ایجاد می کنند و همچنین عامل سرایت این بیماری به افراد دیگر هستند استفاده کنید اما نمی توان رنگ مو را یک درمان قطعی برای شپش ها دانست زیرا مواد شیمیایی موجود در آن نمی تواند تخم شپش را از بین ببرد و فقط شپش های بزرگ را نابود می کند. پیشنهاد می کنیم برای آشنا شدن با دیگر روش های درمانی شپش های سر، بدن و ناحیه تناسلی حتما مقاله طول عمر شپش سر چقدر است و چگونه درمان می شود را نیز در مجله علمی اوما مطالعه کنید.

hair care editor team. Does Hair Dye Kill Lice? 2018

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 90% 90