Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
مدفوع سبز نوزاد نشانه چیست؟

مدفوع سبز نوزاد نگران کننده نیست. مدفوع نوزادان شیرخوار معمولا رنگ های متفاوتی از قهوه ای متمایل به سبز تا زرد خردلی دارد (انواع مدفوع نوزاد+عکس). 

علت مدفوع سبز نوزاد

اما اگر نوزاد شما دائماً مدفوع سبز دارد به دلیل یکی از موارد زیر می باشد:

•    ممکن است نوزاد شیر زیادی یکباره خورده باشد. این مسئله باعث می شود معده حباب زیادی ایجاد کند که منجر به سبز شدن مدفوع می شود. می توانید به پشت دراز بکشید و نوزاد شیر بدهید. در این حالت شیر با سرعت وارد دهان نوزاد نمی شود و حباب زیادی داخل معده او تجمع نمی کند. 

•    ممکن است نوزاد به داروهایی که شما می خورید مانند آنتی بیوتیک ها یا مکمل های آهن حساسیت داشته باشد. همچنین ممکن است به داروهایی که خودش می خورد یا به واکسن حساسیت داشته باشد. 

•    ممکن است به نوزاد به چیزی که شما خورده اید واکنش نشان داده است. ممکن است نوزاد همراه با مدفوع سبز علائم اگزما و جوش نیز نشان دهد (اگزما پوستی در نوزادان). در این مورد باید به پزشک مراجعه کنید. 

•    ممکن است نوزاد دچار عفونت شده باشد، به خصوص اگر اسهال باشد (درمان اسهال کودکان زیر دو سال ). مدفوع حاصل از شیر مادر معمولا شل است اما اگر تغییری در مدفوع نوزاد مشاهده کردید، به پزشک مراجعه کنید. 

برای کمک به هضم راحت تر شیر، به نوزاد اجازه دهید هر زمانی که دوست دارد استراحت کند. ممکن است دوست داشته باشد بین شیر خوردن کمی صبر کند سپس به ادامه کار بپردازد.  به یاد داشته باشید نوزاد می داند چه مقدار شیر نیاز دارد و نمی توانید بیش از حد به او شیر بدهید. 

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: www.babycentre.co.uk

امتیاز مطلب: 93%
93