Ooma
کاربر گرامی خوش آمدید.  ورود|عضویت
تعداد نزدیکی برای باردار شدن

خیر. بسیاری از زوجها بر این باورند که باید انزال مرد را تا زمان دقیق تخمک گذاری نگه دارند. اما این مطلب درست نیست. در واقع برخی از زوج ها در طول تخمک گذاری به گونه ای درگیر زمان می شوند که شانس بارداری را به خطر می اندازند.

این مسئله باوری قدیمی و نادرست است که اگر می خواهید باردار شوید باید کمتر نزدیکی داشته باشید. تمام شواهد نشان می دهد که باید در روزهای باروری یک شب درمیان اقدام داشته باشید حالا اگر قبل این روزها هم نزدیکی دارید مشکلی ندارد. در واقع، داشتن رابطه جنسی نشان میدهد اسپرم در انزال به اندازه کافی سالم است. نگهداری آن می تواند باعث کاهش تحرک آن شود، بنابراین سعی نکنید تا زمان تخمک گذاری نزدیکی را به تعویق بیندازید و بیش از هفت روز پشت سر هم نیز نزدیکی نداشته باشید.

درست است که تراکم اسپرم در هر ارگاسم مکرر کاهش می یابد، اما نکته مهم وجود اسپرم در لوله های زن در طول تخمک گذاری است. این به این معنی نیست که در هنگامی که می خواهید باردار شوید باید هر روز نزدیکی داشته باشید. دو یا سه بار در هفته خوب است.

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100