Ooma
پرسش (1401/12/19):

تجربه ivf در مرکز ناباروری ابن سینا (آی وی اف-پانکچر و انتقال جنین)

سلام دوستای عزیز. میخوام اینجا تمام مراحل درمانی و هزینه هایی که از اردیبهشت تا اسفند ۱۴۰۱ برای درمان ناباروری در مرکز ابن سینای تهران انجام داده بودم رو بگم تا شاید این تجربه به درد کسی بخوره.
💓اگر براتون مفید بود برای داشتن تجربه بارداری سالم برای همه مادران سرزمینم دعا کنید.💓

به نام خدا
شروع اقدام به بارداری من به سال 98 برمیگرده. 6 ماه طبیعی اقدام کردم و وقتی باردار نشدم دکتر برام عکس رنگی نوشت و فهمیدم مشکل انسداد و چسبندگی لوله های رحمی دارم. مشکل اولم این بود که یکماه بعدش عمل کردم و به گفته دکتر باز شد (دکتر نیکپوری رشت). بعد از اون دو دوره آمپول محرک تخمدان (دکتر نیکپوری رشت)، یک دوره iui انجام دادم (دکتر کبودمهری رشت) و باز هم باردار نشدم و بدون اینکه آزمایش تخصصی خاصی بدم وارد سیکل ivf شدم . (دکتر کبودمهری رشت) و عمل پانکچر کردم و ۱۰ تا جنین داشتم و یکماه بعد انتقال دادم و منفی شد. انتقالم خیلی سخت و همراه با درد و خونریزی بود. مشکل دومم همین بود و دکتر گفت شاید بخاطر همین موضوع و تنگی کانال رحمی و انقباضاتی که سر انتقال داشتی و رحمت جنین رو پس زده و منفی شدی. قرار شد انتقال بعدیم با بیهوشی باشه که باز هم انجام دادم و منفی شد (دکتر کبودمهری و دکتر ظهیری رشت). قبل انتقال سوم، دکترم رو عوض کردم و دوره قبل انتقال هیستروسکوپی کردم ولی باز هم منفی شد (دکتر ظهیری رشت) . خلاصه قبل انتقال چهارم دکتر برام آزمایش های ایمنی، انعقادی و کاریوتایپ و برای همسرم آزمایش آنالیز اسپرم و sdfa نوشت. ما هم چون میخواستیم آزمایشات رو توی به مرکز تخصصی ناباروری و معتبری انجام بدیم، تصمیم گرفتیم بریم مرکز ابن سینای تهران‌.
قبل رفتن به تهران با آزمایشگاه ابن سینا تماس گرفتم و مطمئن شدم که این آزمایشات خودم و همسرم رو انجام میدن و ناشتا بودن داره یا نه
که راهنماییم کردن که نداره. بعد کدملی خودم و همسرم و شماره موبایلامون رو گرفت و توی سایتشون ثبت ناممون کرد. (که همه میتونن برن تو سایت و خودشون ثبت نام کنن)
شبی که رسیدیم تهران من پریود شدم و با مشورت با همسرم تصمیم گرفتیم که حالا که اینهمه راه رو اومدیم، بریم هم آزمایشامونو بدیم و هم تشکیل پرونده بدیم که اگر مشکلی توی آزمایشات بود تحت نظر دکتر اونا باشیم.
منم سریع همون شب از طریق سایت ابن سینا، نوبت ويزيت باراول(تشكيل پرونده ناباروري) گرفتم. برای ساعت ۸:۴۵ دقیقه
آدرس سایت:
https://www.avicennaclinic.ir/fa/
خدمات آنلاین
مراجعه اول
ساعت ۸/۴۵ روز ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ نوبت داشتیم، بیمه پایه مون هم تامین اجتماعی بود. وقتی رسیدیم طبقه اول پذیرش مرکزی بود، از دستگاه نوبت زن نوبت گرفتیم، کمی منتظر موندیم تا نوبتمون شد (حدودا 10 دقیقه طول کشید)
شرایط ویزیت اول :
داشتن شناسنامه و کارت ملی خود و همسر بعلاوه کلیه مدارک پزشکیتون‌.

پذیرش مدارک شناسایی رو بررسی کرد و چند صفحه فرم داد که هم خودم هم همسرم پر کردیمو امضا کردیم.
بعد بهمون یه کارت داد که شماره پرونده مون روش بود و گفت همراه داشته باشید
یه برگه کوچیک راهنما هم بهمون داد که الان عکسش رو میذارم
بعد از تشکیل پرونده پرسیدن که همسرم شرایط آزمایش اسپرم رو داره یا نه. که همسرم داشت و براش نوبت زدن و فرستادن صندوق

شرایط آزمایش اسپرم همسر:
از 2 الی 5 قبل انزال نداشته باشه
رفتیم صندوق توی ط همکف دو تا هزینه ۹۰ تومن بابت ویزیت بار اول دادیم.
بعد رفتیم طبقه دوم. همسرم رفت کلینیک مردان، ویزیت اورولوژی ۸۰ داد که براش آزمایش انالیز و sdfa نوشت .
هزینه sdfa ۳۲۰ تومن شد.

بعد بلافاصله رفت آزمایشگاه مردان تا نمونه اسپرم رو بده. من دیدم اونجا با من کاری ندارن، مدارک خودم رو برداشتم رفتم کلینیک زنان
تقریبا شلوغ بود، ولی یه سالن بزرگ داشت که جای نشستن بود. به پذیرش اونجا گفتم ویزیت اولی هستم یه قبض ۸۰ تومانی هم برای من صادر کرد و یه برگه داد که گفت همراهت باشه تا با مدارکت ببری داخل اتاق دکتر.
تجربه ivf در مرکز ناباروری ابن سینا (آی وی اف-پانکچر و انتقال جنین)
اینم اون کارتی که شماره پرونده هامون رو توش نوشتن و گفتند به ترتیب باید این اتاقها رو برید.
کلا با وجود شلوغی توی سالن های انتظار و راهروها و آسانسور و همینطور کوچیک و کمی قدیمی بودن فضا، خیلی نظم مرکز خوب و بالا بود و ما هر دو خوشمون اومد.
تجربه ivf در مرکز ناباروری ابن سینا (آی وی اف-پانکچر و انتقال جنین)
تجربه ivf در مرکز ناباروری ابن سینا (آی وی اف-پانکچر و انتقال جنین)
تجربه ivf در مرکز ناباروری ابن سینا (آی وی اف-پانکچر و انتقال جنین)
حدود 45 دقیقه توی سالن منتظر شدم تا نوبتم شد.تو این مدت هم کار همسرم تموم شد و نمونه آزمایش اسپرم رو داد . خلاصه اسم منو صدا کردن و رفتم داخل‌.
توی اتاق دوتا دکتر بودن، یکیشون خاتم دکتر سارا توکلی بود که سن کمتری داشت و اونیکی گویا خانم دکتر شه بخش بود. دکتر توکلی سوال های عمومی تر رو ازم می‌پرسید و همون اولش گفت آزمایش و مدارک هررر چی داری رو بده ببینم. همه رو دادم چندتاشون برای امسال بود بقیه برای پارسال پیارسال و اونا رو نگاه میکرد چند تا شونو جدا کرد و بقیه رو برگردوند بهم. تو این فاصله خانم شه بخش ازم سوال در مورد سابقه ناباروری و مشکلم پرسیدن. عکس رنگیم رو قبول کردن (یکی برای ۱/۵ سال قبل بود و بعدش که عمل کرده بودم و گزارش عمل رو دید) اما پاپ اسمیر و سونو روز ۸-۱۲ سیکل رو برام نوشت تا توی ویزیت بعدی براشون ببرم. گفت هورمونی ها باید تکرار بشن، ذخیره تخمدان (Amh) هم داشتم برای پارسال بود، گفت چون ممکنه ذخیره حتی توی دو سه ماه هم پایین بیاد نیازه تکرار کنی . خلاصه با توجه به ۳ تا انتقال ناموفقم یه عالمه آزمایش و همینطور کاریوتایپ برای خودم و همسرم هم نوشت و گفت روز ۲_۳ پریودت انجام بده که عکسش رو میذارم. گزارش عمل لاپارسکوپی و هیستروسکوپی و شرح عکس رنگیم رو منگنه زد گفت کپی شون رو دفعه بعد بیار.
هر دو تا دکتر کنار هم نشسته بودند و هر مریض رو تکی ویزیت میکردن و برخورد خوب و مودبانه ای داشتند و با دقت مدارکمو دید و سوالهارو پرسید. حتا یادمه مریض قبلی یک لحظه وارد اتاق شد که دکتر توکلی گفت بذار بعد این مریض بیا سوالت رو بپرس.
همسرم رفت آزمایشگاه تشخیص طبی ط۲ و آزمایش خون کاریوتایپ رو انجام داد.
من هم موندم تا فردا همراه آزمایشهای هورمونیم انجامش بدم که یکبار ازم خونگیری کنن.
هزینه آزمایش کاریوتایپ هر کدوممون آزاد بود، ۱/۲۷۸/۰۰۰ تومان شد و جوابش یکماه طول میکشه.
ما از مرکز خارج شدیم و حدود یکساعت بعد از آزمایشگاه آندرولوژی به همسرم زنگ زدن که جواب آنالیز اسپرم آماده شده بیا بگیر تا به دکتر نشون بدی. ما هم سریع برگشتیم و جواب رو گرفتیم و همسرم رفت کلینیک مردان تو نوبت دکتر اورولوژی.
حدود بیست دقیقه منتظر بودیم و بعد دکتر اورولوژیست ویزیتش کرد و با کد پرونده همسرم، نتیجه آز رو توی سیستمش دیده بود ولی جواب sdfa توش نبود و عصر آماده میشد. دکتر گفت آزمایش کمی ضعیفه. بعد به همسرم گفت برو اون قسمت که پرده داره تا معاینه بشی، و ازش پرسید تا حالا سونو بیضه دادی یا نه؟ که همسرم نداده بود. یه آزمایش خون هم براش نوشتن که گفت دیرتر انجام بده و ویزیت بعدی بیار.
مراجعه سوم
روز بعدش که میشد روز دوم سیکل من و تاریخ ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ما مجددا رفتیم ابن سینا تا آزمایش های هورمونی و سلامت و ایمنی انعقادی و کاریوتایپم رو که بیشترشو دکتر ابن سینا نوشته بود و سی دی مارکر ها و کاریوتایپ رو دکتر مرکز قبلی برام نوشته بودند انجام بدم.
همونطور که بالاتر عکسش رو گذاشتم هزینه آزمایش ۱/۸۳۲/۷۰۰ و ۲۱۹/۰۰۰ تومان شد‌.
اول از آزمایشگاه نوبت گرفتم و یک ربع بعد صدام کردن و ازم خونگیری کردن‌
۱۰ روز بعد جواب آزمایش های هورمونی و سلامت و ... من آماده شد و فقط کاریوتایپ من و همسرم مونده تا هر وقت اومد، همراه بقیه مدارک جدید ببریم به دکترامون نشون بدیم.
روی هم رفته 4 ساعت مرکز بودیم. در مورد قیمت ها از صندوق پرسیدیم که گفت حدود ۲۵ میلیون میوفته. در مورد وام کمک باروری پرسیدیم از طبقه آخر که گفت وام نداریم اما میتونی بری تامین اجتماعی پرونده ناباروری باز کنی تا ۷ میلیون رو پوشش میدن.
اینم لیست قیمت های ۱۴۰۱ هست
بارداری راحتی داشته باشی نازی جوووونم😘😍
تجربه ivf در مرکز ناباروری ابن سینا (آی وی اف-پانکچر و انتقال جنین)
برای نوبت بعدی مون باید از طریق سایت و یا تلفنی وقت میگرفتیم، سعی کردم همشو تو یک روز باشه که چون راهم دوره دیگه معطل نشیم .
ایمونولوژی ساعت ۱۲:۳۰
مشاوره ژنتیک ساعت ۱۳:۳۰
کلینیک مردان ساعت ۱۴
کلینیک زنان ساعت ۱۵:۲۵
مشاوره پستان که لغو شد (بخاطر مرخصی دکتر جراح عمومی)
مراجعه چهارم
ساعت ۱۱ روز ۶ تیرماه رسیدیم ترمینال آزادی و بعد با مترو رفتیم تا مرکز. مسیر مترو هم این بود :
مترو آزادی سوار/ایستگاه دروازه دولت، خط عوض/ایستگاه قلهک پیاده /تا مرکز ۴ دقیقه پیاده روی.... قیمت بلیط نفری یکطرفه ۲۵۰۰

ساعت ۱۲ رسیدیم به ابن سینا
اول رفتیم جواب آزمایش خونمون رو گرفتیم ولی جواب کاریوتایپ رو پرینت نگرفتن گفتن دکتر تو سیستم میبینه.
بعد من رفتم طبقه اول پذیرش مرکزی، ویزیت ایمونولوژی رو پرداخت کردم و یک ربع بعدش رفتم داخل.
دکتر خداروشکر گفت مشکل ایمنی نداری.
بعدش رفتیم طبقه دوم مشاوره ژنتیک، اونم گفت مشکل ژنتیکی ندارید.
بعد شوهرم رفت کلینیک مردان و اونجا هم دکتر گفت مشکلی نیست فقط وضعیت اسپرمش یکمی ضعیفه که بهش دارو ویتامین e_ ویتامین c و سیبرجین داد.
منم رفتم کلینیک زنان پیش خانم دکتر محمداکبری نوبت داشتم، اینجا حدود یکساعت طول کشید تا نوبتم شد. داخل اتاق۳ تا وارد شدم، خانم دکتر ، همراه با دو تا دختر پشت سیستم نشسته بودن. یکیشون آزمایش شوهرمو از توی سیستم نگاه کرد و به دکتر گفت تو پروندم بنویسن.
دکتر همه مدارکم رو دید. خیلی با دقت و حوصله و یعالمه سوال پرسید و گفت احتمالا بخاطر ذخیره تخمدانت بوده که تخمک باکیفیت نداشتی و انتقال های قبلیت منفی شده.
خلاصه قرار شد وارد سیکل پانکچر شم.
بهم استرادیول، اسید فولیک، ویتامین D و ویتامین Q10 داد.
گفت از روز ۱۹ سیکلت شروع کن به خوردن و روز ۱_۳ پریودت بیا.
(من امروز روز ۱۸ سیکلم بود و سیکل هام ۲۴ روزه هست)
رفتیم داروخونه طبقه پایین مرکز و داروهامونو گرفتیم (هر دو تامین اجتماعی هستیم اما بیشتر داروها چون ویتامینه آزاد حساب شد)
روز چهارمی بود که به مرکز مراجعه کرده بودیم و خیلی سریع و منظم کارهامون انجام شد و ساعت ۳/۵ هم کارمون تموم شد و رفتیم به سمت ترمینال بیهقی و برگشتیم.

این هم خرج کرد امروز +داروهامون
530 کرایه سواری به تهران
130 ویزیت ایمونولوژی
130 مشاوره ژنتیک
90 اورولوژی
90 زنان
داروهای همسر 330
داروهای من 167 (از قبل استرادیول خارجی و اسید فولیک و ویتامین D داشتم دیگه نخریدم)
45 اسنپ از مرکز به ترمینال بیهقی
220 اتوبوس رویال برگشت

درضمن، من از خونه اینا رو همراه خودمون آوردم تا گشنه نمونیم:
اولش که قبل اومدن صبحونه کامل خوردیم، ۳ تا ساندویچ مرغ برای تو راهی، کاپوچینو و لیوان و میوه هم آوردیم.
روبروی مرکز یه فروشگاهم هست که همه چیز داره. سر خیابون مرکز یه دکه هست که آب جوش گرفتیم.
مراجعه پنجم
۱۴۰۱/۰۴/۱۴
قرار شده بود روز ۱_۳ پریودی برم اولین سونوی پانکچر، روز اولی که پریود شدم از طریق سایت خواستم نوبت برای دکتر محمداکبری بگیرم که دیدم نوبتاش وجود نداره. زنگ زدم مرکز گفتند یکهفته مرخصی هست و نوبتم رو برای روز ۱۴ تیر ساعت ۵ با خانم دکتر شه بخش گذاشتند. من خیلی نگران این قضیه تعویض دکترها بودم. خلاصه ساعت ۴ رسیدم ترمینال بیهقی و با یه اسنپ به مرکز رسیدم و رفتم پذیرش مرکزی و نوبتم رو اوکی کردم و رسید ویزیت و سونو رو پرداخت کردم و توی نوبت منتظر موندم. یک ساعت بعد نوبتم شد رفتم داخل. دکتر شه بخش همراه یه خانم دیگه ای که پشت سیستم بود و پروندع رو وارد می کرد، نشسته بود. پرونده رو دید و گفت برو روی تخت که سونو بشی. بعد دستور داروها رو تو برگه نوشتن و منشی هم توی سیستم وارد کرد.داروهام پی دی هوموگ و سینال اف بود. منم رفتم داروخانه پایبن که بگیرمشون.
داروخانه بودم که داروها رو بگیرم یهو به گوشیم از اتاق دکتر زنگ زدن که بیا بالا.
رفتم و گفتن PLAN دکتر مردان رو گرفتین؟ منم گفتم ایشون گفتن همسرم مشکلی نداره و ادامه کار با دکتر زنان هست. دکتر شه بخش گفت نه تو سیستم چیزی مبنی بر این وجود نداره. باید بری اول تاییدیه کتبی دکتر مردان رو دریافت کنی بعد داروهای سیکلت رو از داروخونه بگیری. منم رفتم دکتر اورولوژی و دوباره توی نوبت موندم تا برگه PLAN آی وی اف رو بهم بده.
چند تا مورد تا الان وجود داشت که بی دقتی دکتر زنان، مسئول داروخانه و دکتر اورولوژی رو می رسوند و باعث شد دوباره کاری شه و چندین ساعت بیشتر معطل شیم.
❌❌اول اینکه مسئول داروخانه بجای داروی Sprigen بهش کپسول ژلاتینی Sibergin رو داد و همسرم وقتی دارو رو گرفت و استفاده کرد، روز بعدش متوجه شدیم و زنگ زدیم داروخانه که اسم دارو توی نسخه با اسم دارویی که بهمون داده فرق میکنه و گفتن اشکال نداره از همون استفاده کنه بعد بیارید عوضش کنیم.
❌❌مورد بعدی این بود که دکتر اورولوژی همسرم توی ویزیت قبلی شفاهی گفتن که برای ivf مشکلی نداره و نیاز به دوره درمانی خاصی نیست و فقط چندتا ویتامین داد بهش ولی توی پرونده اینو ننوشت و بهمون برگه Plan درمانی رو نداد و ما هم نمیدونستیم باید همچین چیزی داشته باشیم. تا اینکه دکتر زنان من گفت این برگه لازمه که نشون بده ایشون هم تایید کرده. همین باعث شد ۱/۵ ساعت دوباره توی نوبت مردان برم و علی رغم توضیحاتم به منشی کلینیک مردان ,که تقصیر خود دکتر بود و الان یه برگه بنویسه بده من کارم راه میوفته، این کار رو نکرد و دوباره پرونده رو آوردن و از من ویزیت گرفتن و موندم توی نوبت و تا ساعت ۷ معطل شدم.
❌❌❌مورد بعدی این بود که خود دکتر زنان زمانی که میخواست امپول های روز سوم پریودی رو بنویسه تعدادش رو به منشیش گفت روزی ۳ تا (که مجموعا میشد ۱۲ تا) ولی خودش توی برگه نوشت ۸ تا و این دوتا باهم مغایرت داشت. من که رفتم دارو رو بگیرم مسئول داروخانه گفت چندتا بدم. رفتم از دکتر بپرسم که چون اخر وقت بود، رفت و منشیش زنگ زد بهش گفت ۱۲ تاست.
در نتیجه آمپول هام از ۳ -۶ سیکل شروع شد:
۱_ پی دی هوموگ 75 روزی ۳ تا پودر + ۲ تا آب
۲- سینال اف روی ۳۶ درجه
و روز ۷ سیکل باید دوباره مراجعه کنم.

ساعت تزریق ۶_۴ بعد ازظهر نوشته شده و منم به محض اینکه دارو رو گرفتم رفتم تزریقات مرکز و زدم. دارو ها یخچالی هستند و مرکز همراه باهاشون ۳ بسته یخ جامد داد تا با خودم ببرم.
این هم خرجکرد امروزم
108 بلیط اتوبوس
53 اسنپ
200 ویزیت و سونو
805 داروها (اسپریژن همسرم+امپول های خودم)
12 تزریقات
90 ویزیت مردان
130 اسنپ از مرکز به ترمینال پونک اسنپ
190 ون رویال برگشت
مراجعه ششم
۱۴۰۱/۰۴/۱۸
قرار بود روز ۷ سیکل برم دومین سونوی پانکچر, خداروشکر دکترم از مرخصی برگشته بود. اینسری دکتر ساعت ۳ اومد پذیرش. منم یک ساعت منتظر موندم تا نوبتم شد. سونو کرد و گفت ضخامت آندومتر ۴ میلیمتر و یک فولیکول ۱۰ به همراه تعدادی فولی متعدد توی تخمدان چپ و تعداد متعددی فولی ریز توی تخمدان راستم هست. در ادامه گفت که داروهای قبلیت اثر زیادی نداشته و کمی دوز شون رو بیشتر میکنیم تا روز ۱۱ سیکل که باز هم برم سونو. در نتیجه داروهام شد:
۱-پی دی هوموگ 75 روزی ۴ پودر +۲ تا آب
۲-سینال اف قلمی روی ۴۸ درجه
۳-ستروتاید
ساعت تزریق پی دی هوموگ و سینال اف ۶-۴ بعدازظهر و ستروتاید قبل ساعت ۱۰ صبح
داروهای امروز رو تزریقات تزریق کردم و بقیه رو همراه یخ بردم و گذاشتم توی یخچال اتوبوس.
این خرجکرد امروزم
108 بلیط اتوبوس
36 تپسی
200 ویزیت و سونو
830 داروها
12 تزریقات
82 تپسی
120 بلیط اتوبوس
مراجعه هفتم
۱۴۰۱/۰۴/۲۲
چهارشنبه، روز ۱۱ سیکل ، ساعت ۱۱/۳۰ نوبت داشتم. تا رسیدم دو نفر مونده بود تا نوبتم و زود رفتم داخل. دکتر سونو کرد و گفت ضخامت آندومتر ۵ و بازم فولیکول هات ریزه و دوز رو باز هم بالاتر میبرم تا روز ۱۴ سیکل باز هم باید بیام سونو.
این اندازه فولیکول های تخمدان: راستم۱۱_۱۰_۱۰_۸_۸_۸
چپم ۱۲_۱۱_۱۰_۱۰_۱۴
داروهام :
۱-پی دی هوموگ 75 روزی ۶ پودر +۳ تا آب
۲-سینال اف قلمی روی ۲۴ درجه
۳-ستروتاید
ساعت تزریق پی دی هوموگ و سینال اف ۶-۴ بعدازظهر و ستروتاید قبل ساعت ۱۰ صبح
ستروتاید امروز رو تزریقات تزریق کردم و
با همسرم رفتیم قسمت پاسخگویی تشکیل پرونده پانکچر و رضایت نامه عمل و کرونا رو پر کردیم و امضا زدیم.
این خرجکرد امروزم
530 بلیط سواری
20 شارژ کارت مترو
200 ویزیت و سونو
778 داروها
17 دوبار تزریقات
530 بلیط سواری برگشت
مراجعه هشتم
۱۴۰۱/۰۴/۲۵
شنبه، روز ۱۴ سیکل ، ساعت ۱۱/۳۰ نوبت داشتم. دکتر سونو کرد و اندازه فولیکول هامو گفت که چندتایی شون هنوز ریز بودن:
راستم ۱۸-۱۵-۱۱-۱۱-۱۰-۱۰-۱۰-۱۰
چپم ۲۰-۱۸-۱۶-۱۵-۱۴
پانکچرم چهار روز بعد که میشه ۱۸ سیکلم.
۱-پی دی هوموگ 75 روزی ۴ پودر +۲ تا آب
۲-سینال اف قلمی روی ۲۴ درجه
۳-ستروتاید
ساعت تزریق پی دی هوموگ و سینال اف ۶-۴ بعدازظهر و ستروتاید قبل ساعت ۱۰ صبح
۴-دو عدد آمپول karma hcg
۵-دو عدد آمپول دکاپپتیل
۳۶ ساعت قبل از عمل پانکچر تزریق شود.

منشی دکتر وقت عمل رو هماهنگ کرد و یک برگه بهم داد که ببرم ok کنم.
۱- واحد پاسخگویی
۲-آزمایشگاه که آزمایش لازم قبل از عمل رو دادم.
۳-کلینیک مردان که گفت همسرم دو روز قبل تخلیه داشته باشه.
۴- اطلاعات که قیمت عمل رو ۹ میلیون گفت.
۵- پذیرش مرکزی همکف که برگه رو تحویل گرفت و رضایتنامه روز عمل رو پر کردم.
داروهام رو از داروخانه همراه یخ گرفتم و رفتم.
این خرجکرد امروزم
265 بلیط سواری
10 تزریقات
200 ویزیت و سونو
125 آزمایش قبل عمل
285 داروها
108 بلیط اتوبوس برگشت
مراجعه نهم
۱۴۰۱/۰۴/۲۵
چهارشنبه، روز ۱۸ سیکل، ساعت ۱۲:۳۰ گفته بودند بریم برای عمل پانکچر. ما ساعت ۱۱:۳۰ رسیدیم و رفتیم پذیرش مرکزی طبقه همکف و یه فرم رو امضا کردیم، صندوق چندتا فیش پرداخت کردیم و دوباره پذیرش مرکزی برگشتیم دستبند اتاق عمل دادن بهم و گفتن همسرم بره ط ۳- واحد جنین شناسی و نمونه بده و من هم برم طبقه ۴ که بخش بستری بود که بهم گفتن برو ۱:۳۰ بیا.
تو این مدت کار همسرم تموم شد و منم رفتم بخش بستری. اونجا ساک و لباس دادن، عوض کردم و زمان دقیق تزریق آمپول رو ازم پرسیدن که گفتم ۲:۵۰ دقیقه نصفه شب. همونجا از دستم رگ گرفتن و سرم وصل کردن و تا ساعت ۲:۲۰ منتظر موندم تا یه پرستار، پروندم رو آورد و گفت باهم بریم ط ۳- که اتاق عمل هست.
به نام خدا رفتم توی اتاق عمل، یه پرستار دیگه راهنماییم کرد و روی تخت دراز کشیدم و دکتر ۲:۴۰ اومد و داروی بیهوشی بهم زدن و منم بیهوش شدم.
ساعت حدودای ۳ بود که خودمو توی ریکاوری دیدم و پرستار اومد دید بهوشم و حالم خوبه و با تخت بردن ط۴. اونجا اولش بهم دوتا شیاف دادن که استفاده کنم تا درد نداشته باشم . یه پک خوراکی شامل کیک و آب معدنی و کمپوت دادن که قسمتیشو خوردم. گفتند عمل خوب بوده و به شوهرم زنگ زدن که بره داروهامو رو بگیره بیاره و همچنین تسویه حساب کنه. تو این فاصله یه ویال آزیترومایسین بهم تو سرم تزریق کردن و بعدش آنژیوکت رو کشیدن.تا ساعت ۴:۳۰ هم کار شوهرم تموم شد. دارو هارو داد به پرستار، اون هم دستورشونو به همراه توصیه های کلی بعد عمل بهم گفت و من با حال خوب ولی کمی استرس مرخص شدم.
این خرجکرد امروزم
8850 عمل پانکچر
100 پذیرش
63 ویزیت بیهوشی
270 باقی مانده عمل در زمان ترخیص
22 داروها
این هم نتیجه پانکچر که بعد ۳ روز توی بخش خدمات آنلاین سایتم گذاشتند.
🐤🐤🐤 سه تا جوجه طلایی با کیفیت A
خداروشکر💫
۱۴۰۱/۰۵/۰۲
از واحد حسابداری تماس گرفتند و یه شماره کارت دادند برای واریز هزینه فریز
واریز کردم و بعد زنگ زدم به داخلی ۳۱۳ آقای افشاری خبر دادم.

هزینه ۶ ماه فریز جنین 1700
۱۴۰۱/۰۸/۱۵
ویزیت آنلاین با دکتر فوق تخصص ایمونولوژی.
گفتن آزمایشات تقریبا کامله، فقط چون تاحالا باردار نشدی چندتا آزمایش دیگه هم برات مینویسم انجام بده، بعد تصمیم میگیرم چه دارویی بخوری.
هزینه ویزیت ۱۱۰
آزمایش ها ۱۳۵
مراجعه دهم
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
چهارشنبه، روز نهم سیکلم، ساعت ۳ ویزیت دکتر محمداکبری داشتم برای مشاوره انتقال تا در خصوص مشکل ایمنی با ایشون مشورت کنم و سیکل انتقالم رو زودتر شروع کنم و داروها رو مصرف کنم.
توصیه ایشون با توجه به ۴ تا انتقال ناموفق که داشتم و فاکتورهای بالای ایمنی بدنم، تزریق سرم IVIG بود.
داروهام:
۱- سه عدد سرم IVIG
۲-قرص دوفاستون از روز ۱۴ سیکل، روزی یک عدد تا ۱۰ روز
۳-قرص پردنیزولون هر ۱۲ ساعت یک عدد
۴_ویتامین D50000 هفته ای یک عدد
۵-قرص آسپرین هر روز یک عدد
۶-فولیک اسید هر شب یک عدد
۷-کپسول ویتامین سلن پلاس روزی یک عدد
مراجعه بعدی روز ۱-۳ پریود
خرجکرد:
بلیط اتوبوس رفت ۱۰۸
ویزیت ۹۰
داروها ۱۷۲
شارژ کارت مترو ۲۰
بلیط اتوبوس برگشت ۱۲۰
۱۴۰۱/۱۱/۰۳
ویزیت آنلاین دکتر فوق تخصص ایمونولوژی
گفتن که شرایط سیستم ایمنی بدنم طوریه که حتما بایستی آی وی آی جی مصرف کنم. ۵ روز قبل از انتقال جنین تزریق انجام بشه و سپس براساس ویزیت ماهیانه تکرار دارو هر ۲۸ تا ۳۰ روز یکبار دارم.
داروها:
۱-آمپول زیرجلدی PDgrastim سه عدد یکی روز تزریق آی وی آی جی دومی روز قبل از انتقال جنین و سومی روز بعد از انتقال جنین.
۲-آی وی آی جی ۵ روز قبل از انتقال.
۳-قرص هیدروکسی کلروکین هر۱۲ ساعت یک عدد.
ویزیت دکتر :۱۱۰
قرص هیدروکسی: ۸۴
مراجعه یازدهم
۱۴۰۱/۱۱/۱۷
شروع سیکل انتقال جنین، روز سوم پریود، دکتر سونو کرد و استرادیول رو برام شروع کرد تا ۳ روز روزی ۳ عدد، بعدش روزی ۴ عدد +ادامه داروهای قبلی
خرجکرد:
اسنپ ۵۰
ویزیت و سونو ۲۰۰
داروها ۱۵۰
اسنپ ۱۰۶
بلیط برگشت ۱۰۸
مراجعه دوازدهم
۱۴۰۱/۱۱/۲۴
روز دهم پریود، دکتر سونو کرد . ضخامت رحم ۷mm سه خطی
داروهای تجویز دکتر زنان:
قرص استرادیول، هر ۶ ساعت
آمپول استرادیول، سه عدد، هر ۳ روز یک عدد
آمپول پروژسترون از ۴ روز قبل انتقال ، روزی یک عدد
شیاف پروژسترون، هر ۱۲ ساعت ، از روز انتقال به بعد
آمپول هپارین هر ۱۲ ساعت یک عدد
آمپول HCG ، دو عدد، هر ۳ روز بعد انتقال
قرص آ اس آ: هر روز یک عدد
ویتامین D50000 هفته ای یک عدد
قرص پردنیزولون به یک عدد کاهش پیدا کند و ۵ روز قبل انتقال قطع شود و دوباره ۵ روز بعد انتقال شروع شود.
قرص هیدروکسی کلروکین سولفات حذف شود.
تجویز دکتر زنان و ایمونولوژی:
سرم IVIG ، تزریق ۵ روز قبل انتقال
تجویز دکتر ایمونولوژی:
آمپول زیرجلدی PGgrast ، سه عدد، ۵ روز و یک روز قبل و یک روز بعد انتقال

دکتر تاریخ🌷 انتقال روز سوم اسفند🌷 زد و گفت برو برگه جنین شناسی رو از ط -۳ امضا بگیر و بیار و رضایتنامه همسر رو از پاسخگویی پر کن.
از دکتر جنین شناس پرسیدم بلاست میشه، گفت نه، جنینات ۴ روزه می شن.
بعد از پر کردن رضایتنامه توسط خودم و همسرم در پاسخگویی، یک برگه پذیرش روز انتقال بهم دادن تا تحویل واحد پذیرش ط همکف بدم.
خرجکرد امروزم:
بلیط رفت ۲۱۶
ویزیت و سونو ۲۰۰
داروهای مرکز ۴۵۵
سرم ivig ۳۵۰
آمپول pdgrast ۱۶۶
تاکسی برگشت ۵۳۰
تجربه زدن سرم IVIg:
۵ روز قبل انتقال که افتاده بود جمعه، باید این سرم رو که حاوی ۳ تا ویال بود میزدم. از ساعت ۱۰ صبح لباس پوشیدم و بیمارستان خصوصی و دولتی شهر رو رفتم، گفتن چون پزشک همین بیمارستان برات نسخه نکرده نمیتونیم بزنیم، بیمارستان زنان و نازایی دولتی هم رفتم بازم گفتن ما نمی زنیم، برو همونجایی که اینو برات نوشتن🙄. کلینیک خصوصی زنان و نازایی هم تعطیل بود.
ولی راهنماییم کردن که بیمارستان قائم رشت میزنن. رفتم و تریاژ اورژانس برام تشکیل پرونده داد و پذیرش شدم و رفتم سرویس بهداشتی و خوابیدم روی تخت اورژانس، آنژیوکد وصل کردن و سرم اولی رو زدن، خیلی آرام باید تزریق می شد که باعث ایجاد سردرد و سرگیجه نشه. تقریبا هر کدوم ۱/۵ ساعت طول کشید.
تزریقش درد نداشت ففط دستم یخ زده بود، اما دیگه آخراش سردرد گرفتم و موقع پاشدنم سرگیجه کمی داشتم که دوباره دراز کشیدم و بعدش گفتن بشین لبه تخت پاهاتو تکون بده تا بهتر شی.
ساعت ۸ غروب رسیدیم خونه، آمپول pdgrast رو برداشتم و رفتیم تزریقاتی و همراه آمپول استرادیول زدم و برگشتم خونه و خوابیدم. سرم گزگز میکرد و کمی درد داشت اما صبح که پاشدم خداروشکر خوب بودم.
مراجعه سیزدهم
۱۴۰۱/۱۲/۳
روز انتقال جنین که میشد روز ۱۹ سیکلم.
بهمون گفته بودن ساعت ۷ صبح توی مرکز حاضر باشیم. ما بخاطر ترافیک شدید ۷/۳۰ رسیدیم و اولش رفتیم پذیرش ط همکف از دستگاه نوبت گرفتیم و پذیرش، فاکتور عمل انتقال جنین رو برای صندوق صادر کرد، رفتیم صندوق و علی الحساب ۳/۷۰۰ پرداخت کردیم و بهمون گفتن برید ط -۲ قسمت انتقال جنین. زنگ واحدش رو زدیم، یه نفر پرسید از پشت آیفون اسم خودم و دکترمو پرسید و گفت همونجا منتظر بمون. حدود ۲۰ دقیقه بعد با لیست اومد بیرون و اسم مارو صدا کرد و رفتیم داخل.
من چون احتمال بیهوشی میدادم ناشتا بودم و مثانم هم نیمه پر بود. وارد رختکن شدیم و لباس پایین تنه رو کندیم و گان اتاق عمل و صندل پوشیدیم و وارد یه سالن بزرگ پر از تخت های مخصوص سونوگرافی شدیم. در قسمت پرستاری، داروهامونو چک کردن و فرم راهنما که داروها و یکسری رعایت ها توش نوشته شده بود بهمون دادن و داروهایی که کم و کسر داشتیم رو یادداشت کردن.
به هرکسی شماره تخت دادن و روی تخت خوابیدیم و منتظر دکتر و جنین شناسی شدیم. ساعت ۸/۳۰ دکتر اومد و کمی بعدش هم جنین شناس اومد و دوتا جنین برام انتقال دادن. خداروشکر همه چیز خوب پیش رفت.
حدود ۴۰ دقیقه رو تخت خوابیدیم، بعدش گفتن بلندشیم و لباس بپوشیم و برای پذیرایی و کلاس آموزشی و تغذیه که حدود نیم ساعت طول کشید، آماده شدیم. توی این مدت، همسرم داروهامو گرفته بود و صندوق رو هم حساب کرد و برگه ترخیص رو تحویل داد.
بعد که از مرکز خارج شدیم داروهامو استفاده کردم و به سمت شهرمون حرکت کردیم.
امیدوارم نی نی هام تشکیل شده باشند.
🐥🐥
آزمایش تیتر بتا/ روز ۱۳ انتقال
آزمایش تیتر بتا/ روز ۱۳ انتقال
آزمایش روز ۱۵ انتقال
آزمایش روز ۱۵ انتقال
💓 خدایا شکرت 💓
تاریخ آزمایش اولم ۱۷ اسفند، همزمان با ولادت حضرت مهدی (عج) می شد که من یکروز جلوتر دادم.
جواب آزمایش دومم ۳۱۳ بود.
🍃این اتفاقی نیست🍃
امیدوارم انسان صالح و عادل و سالمی باشه و در آرامش و خوشی به دنیا بیاد.
التماس دعا از همه کسایی که مطالب این چندماه رو خوندند و یا در آینده می خونند.

۱۴۰۱/۱۲/۱۹
عزیزم
اینا یادداشت های روزانت بود؟
بغضی شدم با خوندشون انشالله بسلامت نی نی تو بغل کنی
بله 🥰 هر بار که ویزیت میشدم و مرکز میرفتم سعی میکردم بنویسم چی شد.
ممنونم عزیزم خدا به همه آرزو به دل های سختی کشیده نی نی سالم عطا کنه.
سلام انشالله خدا نینیتو سالمو صالح بذاره بغلت
هزینه انتقال جنین ۴/۱۰۰
تقریبا ۳۰ میلیون تومان با دفترچه تامین اجتماعی هزینه شد.
(من پارسال پرونده نازایی در تامین اجتماعی تشکیل دادم و مبلغی از هزینه های پانکچر و انتقال و سرم ivig رو گرفتم، بیمه تکمیلی هم کردم که کمی از دارو و عمل ها رو تقبل کرد و خالص هزینه ivf برای من حدود ۱۵ میلیون افتاد)
جانم🥺
انشاالله دوران بارداری راحتی داشته باشه
و نی نی تو سالم بغل بگیری❤️
خدا روشکر انشالله ۸ماهو به سلامت بگذرونی و۲تا نی نی خوشگل دنیا بیاری
من یه سوال کنم؟مگه ۳تا نی نی نداشتی اون یکیشو چکار کردی
ان شالله، از ۳ تا جنین، فقط ۲ تاش تونستن رشد خوبی کنن و چهار روزه (کامپکت) بشند.اون یه دونه از بین رفت.
نازنین جان خیلی مهربونی که این همه وقت گذاشتی نوشتی❤❤
انشالله نی نی خوشگل و سالم و صالح بغل میگیری😍😍
ایشالاا ک دوران بارداری خوبی داشته باشی عزیزم
نازی
جانه بمیرم کور
الهی به سلامتی بغلش کنی 🤩
عزیزدلم لطف داری، خودم اوایل انقدر سوال و نگرانی و ابهام برام وجود داشت که این تصمیمو گرفتم. 💓💓
خدا نوکونه زاای 😁✌️ مامان شدنتو شاهد باشیم بزوووودی
منم ۳تا کامپکت دارم ولی نمیدونم یعنی چی😪
خداروشکر
سلام نازنین جان انشاالله بسلامتی فارغ شی یه سوال داشتم من دوتا بچه دارم میخوام واسه جنسیت اقدام کنم ایا بیمه تکمیلی هزینه ای رو پس میده
نه خودم نه شوهرمم مشکلی نداریم
۱۰ماه پیش رفتم پیش یه دکتر گفت ۱۵ الی ۲۵ میلیون هزینه اش میشه حالا گرونتر هستش
مبارک باشه عزیزم انءشاالله بسلامتی بیابغلت
نازنین جون
یعنی جنینی که ۴ روز رشد سلولی کرده و کیفیت نسبتا بالایی داره گلم
ممنونم عزیزم. بستگی به سقف و نوع طرح بیمه تکمیلی تون داره. اگه هزینه های ivf رو پوشش میده، بله .
مرسسسسسسسیییییی خیالم راحت شد اخه تو نت زده جنین ک نمیتونه زیاد رشد کنه🥲
خدا کنه بهترین دوران زندگیت باشه باردارین و بسلامت بارتو زمین‌بزاری
ممنون از وقتی ک گذاشتی عزیزم 🤲🌹🌹❤
مبارک باشه
ایشالا ب سلامتی بیاد بغلت
نازنین جون ی سوال
با توجه ب اینکه از رشت میومدی تهران
بعد از انتقال تا کی تهران موندی برای استراحت میگن ک تکون نباید بخوری؟؟
وقتی می خوندم احساس کردم نویسنده ای چیزی هستی خیلی خوب و دقیق و موقع خوندن آدم راحت تصویر سازی میکرد بدون ذره ای ابهام.😍
برات آرزوی سلامتی میکنم انشالله بارداری راحتی داشته باشی 😚😚😚😚
بعد از مرخص شدن از مرکز، با ماشین خودمون راه افتادیم سمت شهرمون عزیزم. هر ۱/۵ ساعت پیاده میشدم قدمی میزدم. صندلی جلو نشستم و بعضی وقتا صندلی رو میخوابوندم.
قربونت برم عزیزدلم. خداروشکر که اینطور برداشت کردید.
بیمه نامه رو نگا کردم شاملش میشه ولی میگم من که مشکل ناباروری ندارم مثلا واسه بچه سوم میخوام نمیگن شما مشکلی ندارین این شامل اونایی که بچه ندارن
عزیزم گریم گرفت الهی بسلامتی زایمان کنی انشالله خدا به دل ماهم نگاهی بندازه همه به آرزوشون برسن هیچ‌زنی حسرت بچه تو دلش نمونه
🌹🌹
از بیمه تون بپرس ولی فکر میکنم شامل بشه
ان شالله همه به آرزوی دلشون برسن... 💓
انشالله ب سلامتی بگذرونی گلم
نازنین جان ذخیره ات مگه چند بود که کفت تکرار کن باز
ذخیره تخمدان ؟
اره
ذخیرم سال ۹۸ بود ۲/۸
سال ۱۴۰۰ شد ۰/۹ 😐
سلام عزیزم الان بارداری؟

سوالات مشابه