Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
پرسش (1401/05/28):

راهنمایی قطع کردن قرص های مکمل پایان بارداری

سلام خانم دکتر ، بچه ها خوبید؟
من پایان ۳۶ هفته هستم طبق روال همه بارداری ها قرص های آهن، مکمل و امگا۳میخورم خداروشکر مشکلی هم ندارم قرار سزارین هم بشم اما مامانم و ی تعداد از دوستان به قول گفتنی قدیمی ها میگن باید مکمل ها رو دو هفته پایانی قطع کنی بچه زردی میگیره و غیره میخواستم ببینم شما تجربه ای دارید؟

عزیزم مکمل ها تا بعد از زایمان ادامه دار هست و باید بخوری. برای سلامتی خودت لازمه
در ضمن علم ثابت شده که تغذیه مادر در بارداری هیچ ارتباطی با زردی نوزاد نداره
همینجا دکتر اومد هم چند بار گفتن
فقط اگه آسپرین می خوری از هفته ۳۴ به من گفتن قطع کنم
درسته قبول دارم
دکتر من امگا رو هفته های آخر قطع کرد
بقیشو تا روز آخر خوردم.بچمم زردی نگرفت..روزای قبل زایمان هم هر چی خواستم خوردم
تمام داروها و مکمل هاتو باید تا ۳ ماه حداقل ادامه بدی و ویتامین های از دست رفته ات جایگزین بشه.
و هیچ ربطی ب زردی نداره
عزیزم زردی فقط ارتباط خونی مادر و جنین هست .
نه ب تغذیه ات . نه ب دارو هیچی ارتباط نداره .
سلام مامان جان به روی قشنگتون
بسیاری از افراد قدیمی بدلیل ناآگاهی از روند ایجاد زردی انواع توصیه های درست و غلط را برای جلوگیری از این اتفاق به مادران ارائه می‌دهند اما حقیقت این است که زردی نوزاد دو علت عمده دارد. علت اول برخی بیماری ها هستند که به طور قطع در حال حاضر هیچ کاری نمی توان برای پیش بینی احتمال ایجاد آن ها و یا جلوگیری از آن ها انجام داد و البته این مورد بسیار نادر بوده و در تعداد کمی از نوزادان اتفاق می‌افتد. اما علت بعدی که بسیار رایج است و در بسیاری از شیرخواران دیده می شود، زردی فیزیولوژیک دوره شیرخوارگی است. از آنجا که در طی روزهای ابتدایی تولد، کبد نوزادان هنوز به حد کافی تکامل پیدا نکرده است، بنابراین نمی‌تواند مواد حاصل از تجزیه گلبول های قرمز را از بدن دفع کند و بنابراین با تجمع این مواد در بدن شیرخوار از جمله بیلی روبین که ماده ای زرد رنگ است و از تجزیه سلول های قرمز پیر ایجاد می‌شود، زردی رخ می دهد. به همین دلیل تغذیه یا مصرف مکمل توسط شما در بارداری و نمی‌توانند هیچ تأثیری در زردی شیرخوار بعد از تولد داشته باشند. اگر شیردهی را بعد از تولد در فواصل منظم انجام داده و دمای اتاق را بیش از حد گرم نکرده و بیش از حد لباس تن شیرخوار نکنید تا بدن او زیاد از حد گرم نشود، احتمال وقوع زردی به حداقل کاهش پیدا می کند.
بنابراین هیچ نیازی به قطع مصرف مکمل ها نیست فقط امگا 3 را قطع کنید کفایت می‌کند، یادتان باشد این مکمل ها باید بعد زایمان هم ادامه یابند تا بتوانید توان مراقبت از دلبندتان را داشته باشید و سلامت بدنتان حفظ شود🌹
ممنونم از توضیح کامل و جامع خیلی خیلی لطف کردید
خواهش میکنم مامان گل دوست داشتنی 💗💗
stk: |~|11|~|109_col