Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
پرسش (1401/04/05):

اولین پریود بعد زایمان

سلام خانوم دکتر عزیز وقتتون بخیر. ببخشید من هفته پیش ازشما پرسیدم ک بعد رابطه محافظت نشده قرص اورژانسی خوردم گفتین ک تا،، ۲۱روز حداکثر خونریزی میکنم. میخاسم بپرسم من بعد پنج روز از خوردن قرص خونریزی کردم و حالا سوال من اینه که ایا ماه های بعدم پریود میشم یا نه این ب خاطر قرص بود.. ایا قرص شیردهی تاثیری تو باردار نشدن داره که بخرم

عزیزم خیلی خوبه که زودپریودشدی بعداورژانسی
بچه ازخودت شیرمیخوره؟
بخاطر قرص بود دیگه پریود شدم اره تو شیردهی مشکل نداره
سلام جان دلم
این پریود ناشی از مصرف قرص بوده و بنابراین نمی‌توان پیش بینی کرد که آیا در ماه های بعدی پریود میشوید یا خیر، بنابراین باید فعلا صبوری کنید تا ببینیم شرایط چطور پیش می رود. اما در رابطه با سوال بعدی شما بله عزیزم قرص جلوگیری از بارداری لاینسترنول یا همان قرص شیردهی در طی شش ماه اول شیردهی، روش مناسب و مطمئنی است به شرط آن که:
به طور منظم و راس یک ساعت مشخص از قرص ها استفاده کنید و فراموشی نداشته باشید.
تغدیه فرزند شما منحصراً از شیر سینه ها بوده و با شیر خشک او را تغذیه نکنید. همچنین شیردهی شبانه نیز داشته باشید. و وزن شما نیز باید زیر 70 کیلو باشد، در این صورت می‌توان به اثر بخشی این قرص اعتماد کرد و اگر وزن بالاتر هست، باید از روش جلوگیری همراه مانند کاندوم در کنار مصرف قرص کمک بگیرید.
برای مصرف هم، باتوجه به اینکه هر بسته به طور معمول حاوی 28 عدد قرص است، قرص ها. را هر شب راس ساعت ثابت و مشخص مصرف کرده و اصلا فراموشی یا جا به جایی زمانی نداشته باشید.
همچنین نیازی به فاصله گذاری 7 روزه میان دو بسته قرص نیست و پیوسته مصرف شوند.
فراموش‌ نکنید طی ماه اول مصرف قرص روش جلوگیری همراه داشته باشید❤️
خیلی ممنونم همه شرایطو دارم بجز اینکه گاهی ساعت یک اینا میخوابه نوزادم شیش بیدار میشه برا شیر خوردن این مشکلی نداره...
عزیزم ایرادی از نظر مصرف قرص ندارد اما روال مراقبتی دلبندتان مشکل دارد شما در این سنین باید حتی در خواب هر دو ساعت شیر بدهید چرا 5 ساعت مداوم شیر نمیدهید

سوالات مشابه