Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
پرسش (1401/02/24):

سونو گرافی سی و دو هفته

سلام دکتر جان
ممکنه این سونوی من رو چک کنید

سونو گرافی سی و دو هفته
سلام به روی ماهتون مامان گل
طبق این سونوگرافی خوشبختانه وضعیت جفت و حجم مایع آمنیوتیک طبيعي هستند اما وزن دلبندتانو دور شکم او اندکی کمتر از حد مورد انتظار است، فعلاتحت نظر پزشک باشید و تلاش کنید تا وضعیت تغذیه خود را اصلاح نمایید. برای این کار مصرف مایعات و به ویژه آب را افزایش داده و همچنین انواع گوشت ها را به شکل کبابی مصرف کنید.
- انواع حبوبات، به ویژه لوبیا و عدس را بیشتر مصرف کنید. البته به شرط آنکه از ۲۴ ساعت قبل از مصرف حبوبات را خیس کنید تا نفخ آن‌ها به صورت کامل گرفته شده و باعث اذیت شدن معده شما نشوند.
- قارچ گزینه مناسبی است که به وزن گرفتن جنین کمک می کند، بنابراین آن را در رژیم غذایی خود بگنجانید. البته از خوردن قارچ خام خودداری کنید.
- آجیل خام و انواع مغزیجاتی که خام هستند را به صورت روزانه مصرف کنید و اگر برای معده شما سنگین بوده و باعث اذیت شدن سیستم گوارشی می‌شوند، می توانید آن‌ها را پودر کرده و سپس خرما را بدون پوست در پودر به دست آمده بغلطانید. در روز به این شکل چند عدد خرما همراه با پودر به دست آمده از مغزیجات را مصرف کنید.
- در صورت صلاحدید پزشک و در صورتی که سطح قند خون شما بالا نباشد، مکمل لیدی نیز را شروع کرده و از آن در طی بارداری خود استفاده کنید. اگر لیدی میل یافت نشد، پودر مکمل غذایی ترومام تروویتال را شروع کنید. همچنین اگر دیابت ندارید ، شیر پرچرب ماجان نیز گزینه خوبی است.
- به پهلوی چپ بخوابید.
- اگر در آزمایش قند خون هفته ۲۸ بارداری، همه چیز طبیعی بوده است، می توانید بلافاصله بعد از صرف غذا یک پیاله پر بستنی بخورید. البته در این کار زیاده روی نکنید، زیرا ممکن است شما را مستعد به افزایش قند خون و دیابت بارداری نماید.
- مصرف به اندازه از کنجد، موز، مغز تخمه خام و همچنین میوه آووکادو، راهکار موثر دیگری است که بهبود وزن گیری جنین کمک می کند. همچنین حتماً برای حداقل چند نوبت در هفته تخم مرغ و ماهی (ماهی دو بار در هفته و از انوع کم جیوه)، بخورید.
این نکات را رعایت کرده و دو هفته دیگر سونوگرافی را تکرار کنید تا بهتر بتوانیم در رابطه با شرایط دلبند شما نظر دهیم🌷🌷🌷
ممنونم دکتر❤️❤️
خواهش میکنم جان دلم 🌹
stk: |~|11|~|109_col

سوالات مشابه