Ooma
پرسش (1401/02/08):

تفسیر سونو رحم و تخمدان

سلام دکتر جان طاعات عباداتتون قبول
لطف میکنید سونو من رو نگاه بندازین پریودم خیلی نامنظمه شیرم نمیدم
با تشکر💛

سلام به روی قشنگتون مامان گل
طاعات و عبادات شما هم قبول درگاه حق ❤️
سونوگرافی شما بیانگر این واقعیت است که شما درگیر مشکل سندروم تخمدان پلی کیستیک (pco) یا همان تنبلی تخمدان هستید. در این مشکل فولیکول ها به اندازه مناسب رشد نکرده و در نتیجه این رشد نامناسب تخمک‌گذاری رخ نمی دهد و در نتیجه ممکن است مشکلاتی همچون نامنظمی سیکل های پریود رخ دهند.
نگران نباشید این مشکل قابل مدیریت است و باید به پزشک مراجعه کنید تا اقدامات درمانی لازم انجام شود. این اقدامات درمانی به این معنا نیست که دارو بگیرید و مشکل برای همیشه حل شود، بلکه در هر ماه داروهایی برای تنظیم پریود و کمک به رشد تخمک ها داده می شود و مساله ای نیست که اینترنتی پیگیری شود، چون باید سونوگرافی منظم انجام شده و تحت نظر باشید.
به علاوه برای کمک به مدیریت این مشکل حتما تلاش کنید تا:
اگر شاخص نمایه توده بدنی شما بالاتر از حد طبیعی است، وزن خود را کم کنید.
به طور منظم ورزش داشته باشید. برای این کار ۳ روز در هفته حداقل به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه ترکیبی از ورزش های هوازی و یوگا را انجام دهید. نیازی به مراجعه به باشگاه نیست و می‌توانید در خانه و به کمک اپلیکیشن های مختلف یا فیلم های موجود در شبکه های مجازی این تمرینات را انجام دهید. رقص و زومبا نیز انتخاب خوبی برای شماست.
به علاوه رژیم غذایی خود را اصلاح کنید. این کار مصرف مواد قندی و همچنین خوراکی های تهیه شده از آرد سفید مانند انواع دسر ها، کیک ها، شیرینی ها، پودینگ ها و موارد مشابه را به حداقل برسانید. تا حد امکان نان به صورت سبوس‌دار استفاده شود. مصرف برنج سفید به حداقل برسد و همچنین تا میتوانید موادی مانند ماکارونی، سیب زمینی، ذرت و هویج که غنی از نشاسته هستند را کمتر مصرف کنید🌷
خیلی خیلی ممنونم دکتر جان بخاطره توضیح کاملتون. ⚘️ یعنی من احیانا بخوام باز باردارشم ب سختی میشم☹️؟
تا الان ک با اولین اقدام باردار شدم. این تنبلی از قبل وجود داشته یعنی یا تازه دچارش شدم؟
دکتر جان میشه پاسخ بدین من با لایک متوجه نمیشم😁
خواهش میکنم گل من❤️❤️عزیزم احتمالا ناشی از تغییرات هورمونی دوران بعد زایمان و همچنین تغییر سبک زندگی است و با شروع دوره درمان مدیریت خواهد شد، عذرخواهی میکنم گویا پیامم ارسال نشده است
مرسی عزیزم😘
خواهش میکنم گل من 🌸🌸
stk: |~|11|~|107_col

سوالات مشابه