Ooma
پرسش (1400/10/25):

خونریزی بعدازدفع مدفوع وداشتن یبوست

سلام خانم دکترعزیز،من شش ماه هست که پسرم به روش سزارین متولد شده در دوره بارداری یک زائده گوشتی ازمقعدم بیرون زدکه اندازه اش تقریبا کمی کوچکترازیک بندانگشتی بود که دکترم گفت مال فشاری هست که به روده اومده بعداززایمان کوچک شداندازه یک عدس ،امروز بعدازدفع مدفوع چندقطره خون ازمقعدم اومد البته یبوست هم داشتم می خواستم بدونم علتش چی هست وآیامن باید به متخصص مراجعه کنم؟
سن ۲۵ زایمان اول

منم بعد از زایمان این مشکل برام پیش اومد، یبوست شدید شدم و بعدش زخم و خونریزی مقعد
یه مدت شربت ملین و روغن زیتون میخوردم بهتر شدم ولی الان فقط با آب خوردن زیاد یبوستمو کنترل کردم
بخصوص صبح ناشتا آب بخوری خیلی موثره
من دکتر نرفتم، چون به تبع وقتی یبوست درمان بشه زخم داخل مقعد هم ترمیم میشه
سلام به روی ماهتون مامان جان
عزیزم علت شرایط ایجاد شده برای شما احتمالاً شقاق مقعدی و یا بواسیر که همان همورویید است بوده و برای حل مشکل باید در ابتدا مشخص شود که کدام یک علت هستند.
اگر مشکل فعلب فقط شقاق مقعد یا همان زخم و خراش سطحی باشد، پیروی از سبک زندگی سالم برای نداشتن یبوست، استفاده از پماد های ضد شقاق به همراه ماساژ مقعد با روغن زیتون در فواصل منظم کمک کننده خواهد بود.
اگر مشکل هموروئید باشد نیز اصلاح سبک زندگی برای نداشتن یبوست، ممانعت از رابزه مقعدی، نشستن در لگن آب گرم در فواصل منظم و استفاده از پماد و محلول های آنتی هموروئید همچون محلول MG می تواند شرایط را بهبود ببخشد. اگرچه در موارد شدید هموروئید ممکن است جراحی یا لیزر درمانی لازم باشد، فعلاً از همسرتان بخواهید این ناحیه را مورد ارزیابی قرار دهد تا علت مشخص شود و بعد بر حسب علت اگز اگر لازم بود به متخصص مراجعه کنید 🌹
خیلی ممنونم خانم دکتر
خواهش میکنم گل من ❤️
stk: |~|11|~|107_col

سوالات مشابه