Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
پرسش (1400/09/05):

قطع شیردهی به نوزاد ۸ ماهه

سلام خانم دکتر
من پسرم آخرای ۵ ماهگیش دیگه از سینم شیرنخورد. چون هم شیشه شیر میدادم بهش هم از سینم . یدفعه دیگه از سینم نخورد و منم تا الانی که ۸ ماهش تموم شد درکنار شیرخشک، براش شیر دوشیدم با شیردوش برقی و شیرافزا میخوردم و گالاکتومید. دیگه خسته شدم از مرتب شیر دوشیدن دفعاتش رو کم کردم و شیرم هم کم شد. تا هفته پیش دیگه یک وعده بهش شیر خودمو میدادم.
الان بدجور سرماخوردم با قرصایی که دکتر بخاطر شیردهی داد هم خوب نشدم برای همین از دیروز داروهای قوی تر خوردمو بهش شیر ندادم.
سوالم این هست که اگه دیگه شیر ندوشم خودش قطع میشه و مشکلی برام پیش نمیاد؟ باعث تورم و درد سینه نمیشه؟ آخرین بار که دیروز صبح دوشیدم تقریبا ۶۰ سیسی بود.

عزیزم من دخترم ۷ ماهگی از شیر گرفتم خیلی سخت نبود به سینه هات دست نزن و اصلا ندوش اگر خیلی درد داشتی فقط یکم که خالی بشه با دستت بدوش .به پسرت هم شیر خشک بده و از یک سالگی به بعد کم کن بچه ها بین ۱۲ تا ۱۸ ماه باید از شیر گرفته بشن پس تدریجی خیلی بهتر از دفع یک دفعه است هر دوماه یک وعده کم کن البته دختر تو ۱۱ماه یک وعده و تو من تو ۱۲ ماه چند روز یک وعده دیگه کم کردم باز بسته به نی نی هم داره ولی اگر رو روال و ساعت باشی خیلی سخت نیست
من مادرم از ۶ ماهگی به من کلا شیر گاو داد
خودم چون دخترم به پروتین گاوی حساس از ۱۱ ماهگی تقریبا شیر بز شرو کردم و الان مدتی فقط شیر بز میخوره و شیر خشک نمیخوره .
این تجربه بنده و تحقیقات ای بود که کردم .
موفق باشید
سلام نازنینم
بهتر است روند قطع شیردهی تدریجی باشد تا کمتر اذیت شوید، به صورت کلی روند خشک شدن شیر سینه ها، کمی سخت و زمان بر است اما رعایت برخی نکات کمک می کند تا این پروسه راحت تر طی شود. بنابراین دیگر سینه ها را تحریک نکرده و ندوشید. در صورت دردناک بودن سینه ها، می توانید از مسکن استفاده کنید. از سوتین های محکم و تنگ استفاده کنید. مصرف مایعات را کاهش دهید. بر روی سینه ها کمپرس سرد بگذارید. برگهای یک کلم سبز را شسته و روی آن ها وردنه بکشید تا رگ برگ های کلم کاملا صاف شوند. سپس برگ را به مدت نیم ساعت زیر سوتین و بر روی سینه قرار دهید. این کار را هر 4 ساعت یک بار تکرار کنید. اگر در نهایت هیچ کدام از این راهکار ها موثر نبود، به عنوان آخرین راهکار کابرگولین 0.25 میلی گرم هر 12 ساعت مصرف کنید و تا دو روز ادامه دهید. البته قبل از شروع مصرف حتما موارد ممنوعیت ها و تداخلات دارویی کابرگولین را مطالعه کرده و اگر مشکلی وجود نداشت بعد شروع کنید🌹🌹🌹
ممنون از راهنمایی هات دوست عزیز🥰
ممنون از راهنمایی هاتون دکتر جان ❤🥰
خواهش میکنم مامان گل 💖💖
stk: |~|11|~|102