Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
پرسش (1400/09/04):

سرفه گلودردی در هفته هفتم بارداری

سلام لطفاً راهنمایی کنید
چه دارویی میتونم مصرف کنم و در این هفته از بارداری می‌تونه برام مجاز باشه
ممنون میشم

سلام اب نمک قرقره کن مرتب
دیفین هیدرامین ساده هم میتونی بخوری
مایعات زیاد مصرف کن سوپ شلغم زیاد بخور ویروس از بدنت دراد
سلام‌ تا میتونی دارو استفاده نکن
لیمو شیرین بخور عنبرنسا دود کن آبلیمو عسل و آب قاطی کن بخور
بخور شلغم بده خودتو
من کتوتیفن خوردم مشکلی نداره
سلام مامان جان
با توجه به اینکه که ما در دوران اپیدمی هستیم، به ناچار تمام علائم مشکوک باید در مرحله اول کرونا در نظر گرفته شوند تا زمانی که خلاف این مسئله به اثبات برسد. با توجه به اینکه بر طبق گفته پزشکان عفونی، بیماری کرونا در حال حاضر بیشتر با علائمی مانند خارش و درد گلو و علائم شبیه به سرماخوردگی ایجاد می شود، حتماً خود را قرنطینه کنید و به افرادی که در طی چند روز گذشته با آنها در تماس بوده اید نیز هشدار دهید تا اصول قرنطینه را رعایت کنند.
مصرف مایعات به ویژه مایعات گرم ،آبمیوه های طبیعی و همچنین میوه و سبزیجات را افزایش داده و مواد غذایی حاوی پروتئین را بیشتر مصرف کنید. رژیم غذایی غنی از پروتئین راهکاری است که به بیماران مبتلا به کرونا و حتی افراد درگیر سرماخوردگی کمک می‌کند تا بهتر است با این بیماری ها مقابله کنند.
به طور مداوم با سرم بینی و گلوی خود را شست و شو دهید و هر هشت ساعت یک قاشق شربت دیفن هیدرامین ساده مصرف کرده و به علاوه می توانید در فواصل منظم مقدار شربت دیفن هیدرامین را به گلو برده و غرغره کنید اما آن را نخورید.
شربت آب لیمو، آب گرم و عسل، سوپ سبزیجات و مرغ، عصاره ماهیچه، عصاره بلدرچین، زیتون، چای، گزینه های مناسبی هستند و همچنین می توانید بخور نعنا را امتحان کنید. آب و سایر مایعات خیلی زیاد مصرف شوند.
فعلاً نمی توان مصرف داروی دیگری را شروع کرد و باید هر چه سریعتر جهت ارزیابی و دریافت داروهای مناسب حتما به متخصص عفونی یا داخلی مراجعه کنید 🌹🌹🌹

سوالات مشابه