Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
پرسش (1400/06/25):

تفسیر آزمایش هفته ۲۶ بارداری

سلام پزشک محترم لطفا آزمایش من را تفسیر بفرمایید
با تشکر

تفسیر آزمایش هفته ۲۶ بارداری
تفسیر آزمایش هفته ۲۶ بارداری
سلام مهری جان
عزیزم در آزمایشات انجام شده برای شما تمام فاکتورهای مورد بررسی طبیعی هستند و دیابت بارداری نیز خوشبختانه ندارید. چند نکته مهم وجود دارد که باید حتماً به آنها توجه داشته باشید و پزشک نیز در جریان قرار بگیرد تا اقدامات لازم برای شما انجام شود.

1. سطح ویتامین دی پایین تر از حد طبیعی است و باید روزانه یک عدد مکمل ویتامین دی 1000 میلی گرمی بخورید.
2. کم خونی تخفیف دارید. اگر مکمل آهن برای شما تجویز نشده است باید حتماً مصرف آن شروع شود و به علاوه بین صرف غذا و چای حداقل ۲ ساعت فاصله قرار داده و تا حد امکان چای نخورید. مکمل آهن داده شده را با نوشیدنی های غنی از ویتامین ‌C مانند آب پرتقال و یا شربت آبلیمو مصرف کنید و اگر مشکلات گوارشی مانند سوزش معده ندارید, همراه با غذا های گوشتی نیز نوشیدنی هایی که حاوی ویتامین C هستند بخورید. تلاش کنید تا منابع گیاهی آهن همزمان با منابع حیوانی آهن مصرف شوند تا جذب آهن به حداکثر برسد به عنوان مثال درون عدسی چند تکه مرغ بیندازید و یا عدس‌پلو را با چند تکه گوشت تهیه کنید. همچنین خوردن بورانی اسفناجی که با آب لیمو و یا رب انار مزه دار شده باشد نیز به جذب آهن کمک می کند.
4. دیده شدن باکتری و گلبول سفید در آزمایش را بیانگر عفونت ادراری است که در کشت نیز تایید شده است. قرص نیتروفورانتوئین 100 میلی گرم 14 عدد بخرید و هر 12 ساعت یک عدد به مدت یک هفته استفاده کنید. بله و مصرف مایعات به ویژه آب را افزایش داده و مواد غنی از ویتامین c مانند انواع مرکبات و آب لیمو را بیشتر بخورید و ادرار خود را به هیچ عنوان نگه ندارید. بعد از اتمام دوره درمانی آزمایش مجدداً تکرار شود🌷🌷
متشکرم خیلی لطف کردین
خواهش میکنم جان دلم 💞💞💞💞