Ooma
5 مکمل موثر برای چربی سوزی بانوان

هدف از ورزش در درجه اول باید کمک به حفظ سلامت بدن باشد. اما امروزه شاهد هستیم که بسیاری از افراد به ویژه خانم‌ها، چربی سوزی را مهم‌ترین هدف خود از بدنسازی و رفتن به باشگاه عنوان می‌کنند. این مسئله به این دلیل است که در سال‌های اخیر سبک ناسالم زندگی و بی‌تحرکی زیاد، آمار چاقی را در جامعه حتی در میان افراد کم سن و سال افزایش داده است. در این راستا قصد داریم در این مقاله 5 مکمل موثر برای چربی سوزی بانوان را به شما معرفی کنیم؛ با ما همراه باشید. 

معرفی 5 مکمل موثر برای چربی سوزی بانوان

به منظور کمک به چربی سوزی، بسیاری از خانم‌ها به سراغ خرید قرص لاغری می‌روند. بعضی از انواع قرص‌های لاغری موجود در داروخانه‌ها خاصیت چربی‌سوزی دارند و با کاهش چربی‌های بدن، کاهش وزن را تسهیل می‌کنند. اما به جز قرص لاغری می‌توان از بعضی دیگر از مکمل‌ها استفاده نمود که مخصوص افراد ورزشکار هستند. همان‌طور که حتما می‌دانید، کاهش وزن زمانی میسر خواهد شد که رژیم لاغری در کنار ورزش باشد. پس در اینجا مکمل‌های چربی سوز ورزشی را به شما معرفی خواهیم کرد:

  • ال کارنیتین
  • پروتئین وی
  • سی ال ای 
  • مکمل فیبر
  • قرص کافئین

قرص ال کارنیتین؛ بهترین قرص چربی سوز برای زنان

بدون شک بهترین مکمل چربی سوز ورزشی برای بانوان، قرص ال کارنیتین است. ال کارنیتین در بدن انسان از ترکیب دو اسید آمینه لیزین و متیونین ساخته شده و در متابولیسم نقش دارد. این ماده از طریق انتقال اسیدهای چرب به میتوکندری سلول‌های بدن به تولید انرژی کمک می‌کند. میتوکندری موجود در سلول‌ها همچون یک موتور عمل کرده و با سوزاندن چربی‌ها، انرژی تولید می‌کند. 

تاکنون مطالعات زیادی تاثیر مکمل ال کارنیتین روی لاغری را تائید کرده‌اند. قرص L-carnitine کمک می‌کند تا ورزشکاران در حین تمرینات ورزشی، چربی بیشتری را بسوزانند و در عین حال دیرتر خسته شده و دچار تحلیل عضلانی نشوند. با هدف کاهش وزن می‌توان قرص ال کارنیتین یا ال کارنیتین مایع را روزانه 2 تا 4 گرم در دو یا سه نوبت مورد استفاده قرار داد. قیمت ال کارنیتین به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ مثل ایرانی یا خارجی بودن، حجم مکمل، برند مربوطه و... 

 

پروتئین وی برای چربی سوزی؟

پرطرفدارترین مکمل بدنسازی در میان آقایان و خانم‌ها مکمل پروتئین وی است. پروتئین whey یکی از پروتئین‌های موجود در شیر بوده و مهم‌ترین خاصیت آن برای ورزشکاران، کمک به افزایش توده عضلانی و عضله سازی است. این مکمل ریکاوری را تسریع کرده و به بدنسازان کمک می‌کند تا ترمیم بافت‌های بدن بر اثر آسیب‌های ورزشی زودتر صوت گیرد. اما آیا پروتئین وی هم جزء 5 مکمل موثر برای چربی سوزی بانوان است؟ 

پاسخ به این پرسش مثبت است. پروتئین وی اغلب به عنوان یک مکمل چربی سوز ورزشی معرفی نمی‌شود و بیشتر به دلیل تاثیر چشمگیر در عضلانی کردن ماهیچه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما با این‌همه نمی‌توان نقش پروتئین وی را در کاهش چربی‌های بدن نادیده گرفت. پروتئین وی از طریق افزایش متابولیسم و کاهش اشتها در لاغری نقش دارد. همچنین در عین حال که به افزایش توده عضلانی بدون چربی کمک می‌کند، چربی سوزی را هم افزایش می‌دهد. 

قرص CLA برای چربی سوزی بانوان

در این مقاله با موضوع 5 مکمل موثر برای چربی سوزی بانوان، به معرفی قرص سی ال ای می‌پردازیم. قرص CLA حاوی نوعی اسید چرب است که از گوشت حیوانات به دست می‌آید و خاصیت چربی سوزی دارد. همه مطالعاتی که تاکنون در مورد قدرت چربی سوزی قرص CLA صورت گرفته است، تاثیر این مکمل در کاهش چربی‌های بدن را مورد تائید قرار نمی‌دهند اما برخی از مطالعات نیز از چربی سوز بودن این مکمل پشتیبانی می‌کنند. اگر پای صحبت بدنسازان بنشینید، متوجه می‌شوید که تجربه شخصی بسیاری از آنها چربی سوز بودن قرص سی ال ای را نشان می‌دهد. 

بانوانی که قصد چربی سوزی و کاهش وزن دارند باید روزانه 3 تا 4 گرم CLA را استفاده نمایند. همچنین با مشورت با مربی ورزشی می‌توان جهت تسریع چربی سوزی قرص سی ال ای و ال کارنیتین را همزمان با هم مورد استفاده قرار داد. 

مکمل فیبر برای لاغری بانوان

یکی دیگر از مکمل‌های موثر برای چربی سوزی بانوان، مکمل فیبر است. مکمل فیبر چه می‌کند؟ فیبر، همان ترکیبی است که در میوه‌ها، سبزیجات و حبوبات به وفور یافت می‌شود. مکمل فیبر مکملی است که مصرف آن افراد را بیشتر سیر نگه می‌دارد و حس گرسنگی را به تاخیر می‌اندازد. در واقع مصرف مکمل فیبر، اشتها را کاهش داده و لاغری را ممکن می‌کند. این مکمل در بیشتر موارد به شکل پودر تولید می‌شود و برای مصرف باید آن را در آب یا دیگر مایعات حل کرد. 

30 تا 45 دقیقه قبل از وعده‌های غذایی بهترین زمان مصرف مکمل فیبر با هدف لاغر شدن است. مصرف فیبر به خانم‌ها روزانه حداقل ۲۱ تا ۲۵ گرم توصیه می‌شود. در مقدار مصرف مکمل فیبر باید دقت کنید زیرا مصرف زیاد این مکمل نفخ معده و مشکلات گوارشی را به دنبال خواهد داشت. 

 

قرص کافئین

قرص کافئین؛ مکمل افزایش انرژی و چربی سوزی

کافئین یک ماده محرک است که سبب افزایش فعالیت سیستم عصبی مرکزی شده و به طور طبیعی در بسیاری از خوراکی‌ها مثل قهوه و چای وجود دارد. مهم‌ترین دلیلی که ورزشکاران به دنبال قرص کافئین می‌روند، افزایش انرژی و به تاخیر انداختن احساس خستگی است. اما برای کمک به لاغری بانوان و آقایان نیز می‌توان از این مکمل بهره گرفت. 

کافئین موجب افزایش متابولیسم یا سوخت و ساز بدن می‌شود و به دنبال آن کالری سوزی افزایش می‌یابد و لاغری با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد. از طرف دیگر مصرف مکمل کافئین به دلیل افزایش انرژی سبب می‌شود تا فرد تمرینات خود را بیشتر انجام دهد و در نتیجه چربی سوزی افزایش یابد. 

سخن پایانی

در این مقاله 5 مکمل موثر برای چربی سوزی بانوان به شما معرفی شد. کلیه مکمل‌های ذکر شده را از داروخانه‌ها به راحتی می‌توانید تهیه نمایید. خرید مکمل‌های بدنسازی از داروخانه‌ها، خیال شما را از بابت اصل بودن کالا راحت خواهد کرد. همچنین به صورت آنلاین هم می‌توانید مکمل‌های چربی سوز ورزشی را از داروخانه‌ها تهیه کنید و از قیمت مکمل بدنسازی آگاه شوید. داروخانه‌هایی مثل مثبت سبز هم امکان خرید حضوری را برای مشتریان فراهم می‌کنند و هم خرید اینترنتی. تجربه خرید آنلاین مکمل بدنسازی را دارید؟

امتیاز مطلب: 80% 80