Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
4 خط قرمز قبل از بارداری

شما و همسرتان تصمیم گرفته اید که بچه دار شوید. تبریک می گویم! اما قبل از اقدام به باردار شدن می بایست نکاتی را توجه کنید و تغییراتی را در سبک زندگی خود ایجاد کنید و از خوردن یعضی از غذا اجتناب کنید:

4 مورد غذایی که باید از مصرف آنها اجتناب کنید:

1. مصرف بالای ماهی جیوه دار

اگر شما علاقه زیادی به مصرف غذاهای دریایی بویژه مصرف ماهی های جیوه دار دارید، بهتر است 3 ماه قبل از اقدام به بارداری مصرف آنها را قطع کنید. اداره غذا و دارو اعلام کرده است که تنها 12 اونس از ماهی هایی با جیوه کم می توانید بصورت هفتگی استفاده کنید.

2. کاهش مصرف سودا و آبمیوه ها

ضد و نقیص ها و بحث های زیادی درباره اثرات رژیم غذایی بر باروری افراد شده است. بهتر است از مصرف سودا و آمیوه ها اجتناب کنید. این دو ماده غذایی دارای قند فراوان است که بصورت قند خون را بالا می برد و دارای اثرات منفی بر باروری افراد دارد. علاوه بر آن بهتر است میزان دریافت اسیدهای چرب ترانس را هم در رژیم غذایی خود کاهش دهید. برای تشخیص غذاهایی که حاوی اسید چرب ترانس هستند حتما برچسب غذاها را مطالعه کنید.

3.محدود کردن مصرف الکل قبل از بارداری

ارتباط مستقیمی بین مصرف الکل و ناباروری و سقط جنین وجود دارد. اگر شما زیاد الکل مصرف میکنید میزان آن را کاهش داده و تنها دو کاپ در آخر شام در آخر هفته کاهش دهید. قبل از روز تخمک گذاری می توانید شراب قرمز بخورید. اگر شما معتاد به مصرف الکل هستید حتما مقدار مصرف آن را کاهش دهید.

4. دقت به د اشتن وزن ایده ال

اگر شما خیلی لاغر هستید و یا خیلی چاق. شما باید به وزن نرمال برسید. زیرا تغییرات وزن بر روی باروری شما اثرگذار است. زنان با BMI بین 25 تا 30 احتمال باروری بیشتری دارند.

 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 98% 98