Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
3 روش آسان ماساژ صورت با فیلم آموزشی

ماساژ صورت گردش خون را به بافت صورت شما افزایش می دهد و باعث روشن تر و جوان تر شدن پوست می شود. ماساژ صورت از افتادگی پوست جلوگیری کرده و باعث تقویت پوست، کاهش پف صورت و چین و چروک (رفع چین و چروک صورت با داروهای گیاهی) می شود. به عنوان یک مزیت اضافه، ماساژ صورت باعث کاهش استرس می شود و باعث آرامش می شود. یک بار در روز، صبح یا شب قبل از خواب، صورت خود را ماساژ دهید.

3 روش آسان برای ماساژ صورت

روش 1: ماساژ روشن کننده صورت

1- با پوست تمیز شروع کنید. قبل از انجام ماساژ ، صورت خود را بشویید. صورت را با استفاده از پاک کننده یا روغن ملایم پاک کنید، با آب ولرم شستشو دهید، سپس با حوله خشک کنید.

 

ماساژ صورت

2- لایه ای از روغن صورت روی صورت قرار دهید. انگشتان خود را به روغن آغشته کنید و به آرامی روی صورت حرکت دهید. این کار باعث روشن و درخشان شدن پوست می شود. می توانید ترکیبی از روغن های فرموله شده مخصوص صورت را استفاده کنید یا یک روغن واحد مناسب نوع پوست خود انتخاب کنید. روغن بادام، آرگان و ججوبه به عنوان روغن ماساژ دهنده صورت می باشد که منافذ را از بین نمی برد.

 •  برای پوست بسیار خشک، روغن آرگان یا بادام استفاده کنید.
 •  برای پوست متوسط تا چرب، ججوبه یا ترکیبی از ججوبه و روغن کرچک استفاده کنید.
 • اگر نگران استفاده از روغن روی پوست خود هستید، از مرطوب کننده مورد علاقه خود استفاده کنید.

 

3- ماساژ را از منطقه لنفاوی آغاز کنید. بسیاری معتقدند سموم از صورت به گره های لنفاوی که زیر گوش در کنار گردن قرار دارد، فرو می ریزد. ماساژ این منطقه به آزاد شدن سموم کمک کرده و از تجمع آن ها بر روی صورت جلوگیری می کند. با استفاده از نوک انگشتان دست به مدت یک دقیقه منطقه لنفاوی خود را با حرکات دایره ای ماساژ دهید.

 •  از حلقه های وسیع استفاده کنید، از زیر گوش خود، به سمت گلو حرکت کرده و تا خط فک ماساژ دهید.
 • شما یک لمس قوی می خواهید اما بیش از حد ماساژ ندهید. ماساژ صورت با ماساژ بافت عمیق متفاوت است، زیرا پوست روی صورت شما بسیار حساس تر است.

 

4- دو طرف صورت را ماساژ دهید. با استفاده از دایره های بزرگ دو طرف فک را ماساژ داده و از گوشه های دهان، کنار بینی و گونه ها ماساژ را ادامه دهید. پوست خود را به سمت بالا و بیرون بکشید؛ هرگز پوست را به سمت پایین نکشید زیرا این کار موجب تضعیف شدن پوست می شود. این کار را یک دقیقه ادامه دهید.

5- پیشانی را ماساژ دهید. از حرکت دایره ای وسیع برای ماساژ دو طرف پیشانی خود به صورت همان زمان استفاده کنید. از نزدیکی گیجگاه شروع کنید و به تدریج به سمت وسط پیشانی خود حرکت کنید، سپس به طرفین برگردید. یک دقیقه این کار را ادامه دهید.

 

6- چشم خود را ماساژ دهید. انگشتان دست خود را به آرامی روی گوشه های چشم قرار دهید. به آرامی اطراف گوشه های خارجی چشم را ماساژ دهید. سپس به آرامی زیر چشمان خود را ماساژ دهید و انگشتان را تا انتهای گوشه های چشم بکشید. ماساژ را اطراف بینی و کنار خطوط چشم ادامه دهید. این حرکت را برای یک دقیقه ادامه دهید. 

 • ماساژ چشم به مبارزه با پف چشم کمک می کند و باعث می شود صورت روشن تر و جوان تر به نظر برسد.
 •  در صورت لزوم از روغن استفاده کنید تا انگشتان پوست صورت اطراف چشم را نکشد.

 

ماساژ صورت

7- یک بار دیگر تمام مناطق قبل را ماساژ دهید. به آرامی تمام صورت را ماساژ دهید تا ماساژ پایان یابد. وقتی ماساژ تمام می شود پوست شما باید روشن، تازه و جوان به نظر برسد.

15 ماسک سفید کننده صورت خانگی


روش 2: ماساژ لیفتینگ و محکم کننده

روغن برای ماساژ صورت

 

1- لایه ای از روغن صورت روی صورت قرار دهید. روغن صورت کمک می کند تا انگشتان به راحتی بر روی صورت حرکت کند، و از کشیدن پوست جلوگیری می کند. همچنین پوست را نرم می کند و خطوط و چین و چروک را روشن می کند. یک لایه نازک از یکی از روغن های زیر را استفاده کنید: 

 • برای پوست خشک: روغن نارگیل یا آرگان.
 •  برای پوست متوسط: روغن بادام یا ججوبه.
 •  برای پوست چرب: روغن ججوبه یا مرطوب کننده مناسب.

 

2 - ماساژ نزدیک گوشه های دهان. ماساژ سفت کننده و لیفتینگ بر روی مناطقی که پوست تمایل دارد بیفتد تمرکز دارد. با استفاده از نوک انگشتان، حرکات دایره ای سفتی روی خطوط دو طرف دهان انجام دهید. همیشه از فشار رو به بالا برای کمک به بالا بردن پوست بجای کشیدن آن استفاده کنید. این کار را یک دقیقه ادامه دهید. 

 


3- گونه را ماساژ دهید. حرکات دایره ای بر روی گونه ها به لیفتینگ و سفت شدن پوست کمک می کند. انگشتان دست را به قسمت داخلی گونه فشار دهید، سپس به لبه های صورت حرکت دهید. این کار را یک دقیقه ادامه دهید.

 

4- چشم خود را ماساژ دهید. انگشتان دست خود را به آرامی روی گوشه های چشم قرار دهید. به آرامی اطراف گوشه های خارجی چشم را ماساژ دهید. سپس به آرامی زیر چشمان خود را ماساژ دهید و انگشتان را تا انتهای گوشه های چشم بکشید. ماساژ را اطراف بینی و کنار خطوط چشم ادامه دهید. این حرکت را برای یک دقیقه ادامه دهید.

 •  ماساژ چشم به سفت شدن اطراف چشم کمک می کند.
 •  در صورت لزوم از روغن استفاده کنید تا انگشتان پوست صورت اطراف چشم را نکشد.

 

5- پیشانی خود را ماساژ دهید. اگر پیشانی شما خطوط افقی دارد که می خواهید روشن شود، باید در جهت عکس خطوط ماساژ دهید. دست ها را به صورت عمودی کنار یکدیگر قرار دهید و انگشتان دستتان روی پیشانی قرار گیرد. حرکات زیگ زاگ با حرکت دادن یک دست به سمت بالا و دیگری به سمت پایین انجام دهید. این حرکت را یک دقیقه روی پیشانی خود ادامه دهید.

 

6- ماساژ خط اخم. خطوط عمودی در بالای بینی شما می توانند به صورت افقی ماساژ داده شوند. انگشتان خود را به طور افقی بر روی خطوط اخم قرار دهید. به آرامی به عقب و جلو ببرید تا پوست را از موقعیت معمول خود خارج کنید.

 

ماساژ صورت

7- یک بار دیگر تمام مناطق قبل را ماساژ دهید. به آرامی تمام صورت را ماساژ دهید تا ماساژ پایان یابد. وقتی ماساژ تمام می شود پوست شما باید سفت تر، تازه تر و جوان تر به نظر برسد. این کار را هر روز انجام دهید.


روش 3: ماساژ تسکین دهنده استرس

1- لایه ای از روغن صورت روی صورت قرار دهید. روغن صورت کمک می کند تا انگشتان را به راحتی بر روی صورت بکشید، و از کشیدن پوست جلوگیری می کند. روغن معطر می تواند خلق و خوی شما را بهبود بخشد و ویژگی های تسکین دهندگی استرس ماساژ را افزایش می دهد. یک لایه نازک از روغن را طبق راهنمای زیر استفاده کنید:

 •  برای پوست خشک: از روغن نارگیل یا روغن آرگان استفاده کنید. 2 تا 3 قطره اسانس اسطوخدوس اضافه کنید.
 •  برای پوست متوسط: روغن بادام یا ججوبه. 2 تا 3 قطره اسانس اسطوخدوس اضافه کنید.
 •  برای پوست چرب: روغن ججوبه یا مرطوب کننده مورد علاقه. 2 تا 3 قطره اسانس اسطوخدوس اضافه کنید.

 

2- ماساژ زیر گوش و فک. تنش اغلب در ناحیه فک و گردن ایجاد می شود و ماساژ در اینجا به شل شدن عضلات کمک می کند. نوک انگشتان دست را به مدت یک دقیقه به صورت دایره ای حرکت دهید و صورت را ماساژ دهید.

 •  از حلقه های بزرگ استفاده کنید، از زیر گوش به سمت گلو رفته و به خط فک برسید.
 •  در مناطقی که عضلات احساس سفتی دارند، محکم تر فشار دهید.

 

3- دو طرف صورت را ماساژ دهید. با استفاده از دایره های بزرگ دو طرف فک را ماساژ داده و از گوشه های دهان، کنار بینی و گونه ها ماساژ را ادامه دهید. چشمانتان را ببندید و بر روی حرکات آرامش دهنده دست ها روی صورت تمرکز کنید.

 

4- شقیقه ها و پیشانی را ماساژ دهید. تنش در این ناحیه اغلب منجر به سردرد می شود، بنابراین زمان بیشتری را در اینجا صرف کنید. با استفاده از حرکات کمانی دو شقیقه را به صورت همزمان ماساژ دهید. به تدریج به سمت وسط پیشانی پیش بروید، سپس به طرفین برگردید. یک دقیقه این کار را ادامه دهید.

 

 5- چشم خود را ماساژ دهید. انگشتان دست خود را به آرامی روی گوشه های چشم قرار دهید. به آرامی اطراف گوشه های خارجی چشم را ماساژ دهید. سپس به آرامی زیر چشمان خود را ماساژ دهید و انگشتان را تا انتهای گوشه های چشم بکشید. ماساژ را اطراف بینی و کنار خطوط چشم ادامه دهید. این حرکت را برای یک دقیقه ادامه دهید.

 •  پس از یک روز طولانی، ماساژ این منطقه موجب بهتر شدن حال شما می شود.
 •  در صورت لزوم از روغن استفاده کنید تا انگشتان پوست صورت اطراف چشم را نکشد.

 

6- بینی خود را ماساژ دهید. اگر تنش سینوسی دارید، ماساژ دادن بینی باعث آرامش می شود. به آرامی منطقه بالای بینی خود را ماساژ دهید. انگشتان را از طرف بالا به سوراخهای بینی بکشید. این حرکت را یک دقیقه تکرار کنید.

 

 

7- یک بار دیگر تمام مناطق قبل را ماساژ دهید. به آرامی تمام صورت را ماساژ دهید تا ماساژ پایان یابد. در نهایت باید احساس آرامش داشته باشید.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: www.wikihow.com

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 96% 96