Ooma
20 سوال رایج درباره هایفوتراپی | فیلم هایفوتراپی

هایفوتراپی یکی از محبوب ترین و پیشرفته ترین سیستم های موجود است. سونوگرافی انرژی غیر تهاجمی، گرمای کمی در پوست هدف تولید می کند. این سونوگرافی سلول ها را برای تولید کلاژن و جوان سازی بافت تحریک می کند. تنها با یک درمان، هایفوتراپی پوست بالغ را مجبور به کار سخت می کند. یک ماه بعد از درمان پوست نرم تر، صاف تر و روشن تر می شود. در این مقاله درباره روش هایفوتراپی بیشتر می خوانید:

هایفوتراپی (HIFU)  چیست؟

هایفوتراپی  چگونه کار می کند؟

عوارض جانبی هایفوتراپی چیست؟

چه کسی برای استفاده از هایفوتراپی مناسب است؟

20 سوال رایج درباره هایفوتراپی


هایفوتراپی (HIFU)  چیست؟

روش اولتراسوند متمرکز با شدت بالا (HIFU) یک تکنیک جدید است که توسط FDA برای لیفت و جوانسازی پوست صورت تایید شده است. بعد از انجام هایفوتراپی چشمان شما بازتر دیده می شود، خط ابرو بالاتر دیده می شود، خطوط ریز نرم شده و منافذ کاهش می یابد. به خاطر الاستیسیته بازسازی شده، پوست شما ملایم صافت تر و نرمتر می شود. اگر از عمل جراحی زیبایی می ترسید، هایفوتراپی جایگزین مناسبی برای لیفتینگ طبیعی صورت یا گردن می باشد:

 •  خط فک محو
 •  افتادگی صورت به ویژه در اطراف دهان
 •  آویزان شدن پلک ها
 •  شل شدن چین های گردن
 • پوست نازک
 •  خطوط نازک و چین و چروک
 •  قرمزی و خشکی جزئی
 •  تن ناهموار پوست یا بافت ناهموار پوست
 • منافذ بزرگ

فیلم انجام هایفوتراپی یا لیفت صورت

در این فیلم با نحوه انجام هایفوتراپی و نتایج آن آشنا میشوید:

 

 

هایفوتراپی  چگونه کار می کند؟

در ابتدا ممکن است مقداری قرمزی و یا تورم را در منطقه درمان مشاهده کنید و کمی احساس سوزش داشته باشید. این علائم که در عرض چند ساعت ناپدید خواهد شد، نشان دهنده این است که پوست شما روند بازسازی کلاژن را آغاز کرده است. ایمنی و بی‌خطر بودن هایفوتراپی و اثرات سفت‌کنندگی آن بر پوست از نظر بالینی به اثبات رسیده و اثرات جوانسازی آن طبیعی و تدریجی می‌باشد.

عوارض جانبی هایفوتراپی چیست؟

در ابتدا ممکن است مقداری قرمزی و یا تورم را در منطقه درمان مشاهده کنید و کمی احساس سوزش داشته باشید. این علائم که در عرض چند ساعت ناپدید خواهد شد، نشان دهنده این است که پوست شما روند بازسازی کلاژن را آغاز کرده است. ایمنی و بی‌خطر بودن هایفوتراپی و اثرات سفت‌کنندگی آن بر پوست از نظر بالینی به اثبات رسیده و اثرات جوانسازی آن طبیعی و تدریجی می‌باشد.

چه کسی برای استفاده از هایفوتراپی مناسب است؟

کاربرد هایفوتراپی

افراد بالای 30 سال که دچار افتادگی پوست شده اند باید از این عمل استفاده کنند. برای بیماران بعد از 30 سال، به طور معمول برای تحریک تولید کلاژن این عمل مورد استفاده قرار می گیرد و از این طریق روند پیری به تاخیر می افتد. بیماران بالای40 تا 50 سال بیشتر به این درمان نیاز دارند.

این درمان برای افراد بالای 60 سال که درجه افتادگی آن ها زیاد نیست نیز مناسب است. همچنین برای کسانی که در گذشته عمل جراحی انجام داده اند نیز قابل استفاده می باشد.

چه چیزهایی با HIFU درمان می شود؟

 •  افتادگی خط ابرو
 •  افتادگی غبغب
 •  افتادگی پوست صورت
 •  کاهش انباشتگی نازولبیال
 •  کشیدگی و سفت کردن گردن 
 • به طور کلی سفت کردن و جوان سازی پوست

این روش برای بازگرداندن پوست سالخورده به حالت اول خود بدون جراحی زیبایی می باشد. آویزان شدن پوست باعث میشود چشم ها خسته به نظر برسند و خطوطی در چانه و گردن ایجاد شود. سونوگرافی متمرکز شده با شدت بالا (HIFU) باعث سفت شدن و لیفتینگ پوست می شود.  نقاطی که به صورت رایج درمان می شوند عبارتند از:

 •  خط ابرو و پیشانی
 •  چانه
 • گردن 
 • شکم
 •  علائم کششی

ماندگاری هایفوتراپی چند ماه است؟

اثربخشی هایفوتراپی ممکنه از یک ماه تا 10 ماه زمان ببرد و نتیجه نهایی بعد از 100 روز نهایی میشود. ماندگاری اغلب تا 5 سال خواهد بود

هزینه هر جلسه هایفوتراپی چند است؟

هزینه بسته به مهارت پزشک و محل کلینیک و مقدار کارتیج استفاده شده برای شما ممکنه متغییر باشه اما از حداقل یک میلیون تا 3 تا 4 میلیون خواهد بود.

20 سوال رایج درباره هایفوتراپی

سوالات رایج هایفوتراپی

1- سونوگرافی متمرکز شده با شدت بالا چیست؟

هایفوتراپی درمان غیر جراحی صورت است که با استفاده از سونوگرافی انجام می شود تا عضلات شل شده سفت شوند و افتادگی پوست برطرف شود.

2- چه چیزی در مورد این روش منحصر به فرد است؟

هایفوتراپی تنها درمان غير تهاجمی است که بطور خاص می تواند به صورت عمیق بدون برش مشکلات پوست را برطرف کند. این روش تنها روشی است که از تصویربرداری سونوگرافی استفاده می کند و به ما اجازه می دهد لایه های بافتی که در حین درمان هدف قرار می گیرند را مشاهده کنیم و اطمینان حاصل شود که انرژی دقیقا به جایی که بیشترین اثر را دارد، وارد می شود.

3- چه نوع فن آوری هایفوتراپی استفاده می کند؟

هایفوتراپی از تکنولوژی سونوگرافی واقعی استفاده می کند، که برای استفاده در این روش پزشکی تاییدیه FDA و Health Canada را دریافت کرده است.

4- درمان هایفوتراپی چیست؟

 هایفوتراپی انرژی سونوگرافی را در زیر سطح پوست متمرکز می کند تا لایه های صورت را منقبض کند و باعث تحریک بدن برای تولید کلاژن جدید می شود. در نتیجه، پوست در طول زمان شروع به لیفتینگ و سفت شدن می کند.

5- کلاژن چه کاری انجام می دهد؟ هایفوتراپی چگونه ایجاد کلاژن را تحریک می کند؟

کلاژن یک پروتئین طبیعی است که با حفظ الاستیسیته، پوست را جوان می کند. با گذشت زمان، کلاژن، کشش و توانایی خود را در برابر اثرات جاذبه ای که پوست را به سمت پایین می کشد از دست می دهد. پرش HIFU فرایند ترمیم را آغاز می کند و کلاژن جدید تولید می کند.

6- آیا هایفوتراپی جراحی است؟

خیر. برخلاف لیفتینگ صورت، هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی است که پوست و لایه های زیر آن را تحت تاثیر قرار می دهد اما از بریدن یا تخریب سطح پوست استفاده نمی کند.

7- آیا هایفوتراپی می تواند جایگزین لیفتینگ صورت شود؟

HIFU فرایند لیفتینگ نیست. همچنین جایگزینی برای عمل جراحی نیست بلکه گزینه مناسبی برای افرادی است که برای لیفت صورت آماده نیستند یا به دنبال عمل جراحی زیبایی نیستند.

8- هایفوتراپی چه تفاوتی با لیزرها دارد؟

لیزرها معمولا به لایه های سطحی پوست (مانند خطوط ریز، چین و چروک، تغییرات رنگدانه) می پردازند. HIFU به لایه عمیق پوست و لایه پایه ای که در جراحی زیبایی کشیده می شود اشاره دارد. بنابراین، دو تکنولوژی کاملا مکمل هستند!

9- آیا هایفوتراپی ایمن است؟

این روش پس از نشان دادن ایمنی در مطالعات بالینی استفاده شده و ده ها هزار درمان در سراسر جهان به وسیله این روش انجام شده است. علاوه بر این، انرژی اولتراسوند در زمینه پزشکی بیش از 50 سال سابقه دارد.

10- درمان اولتراسوند چه مدت زمان می برد؟

درمان کامل صورت و گردن 30-180 دقیقه طول می کشد و درمان قسمتی از صورت یا پیشانی حدود 30 دقیقه بدون هیچ خرابی طول می کشد.

11- آیا تخریبی حین فرایند هایفوتراپی  وجود دارد؟

HIFU یک روش کاملا غیر تهاجمی است و به همین ترتیب هیچ خرابی ندارد. می توانید بلافاصله به فعالیت های طبیعی خود بازگردید و اقدامات خاصی را که لازم دارید انجام دهید.

12- چه کسی نامزد خوبی برای انجام HIFU است؟

هایفوتراپی برای افرادی خوب است که پوستی شل دارند. به عنوان مثال، کسانی که خط ابرو پایین یا افتادگی پوست دارند. این علائم اولین نشانه های "بلوغ" پوست است. به طور معمول، افراد سی ساله یا بالاتر نامزد استفاده از این روش هستند. در حالی که HIFU جایگزینی برای عمل جراحی نیست، بسیاری از افراد می خواهند صورت را بکشند اما آمادگی کافی برای جراحی ندارند. 

13- هایفوتراپی کدام مناطق را هدف قرار می دهد؟ چه نتایجی دریافت می کنید؟

HIFU پوست ملایم و نرم را هدف می گیرد. به طور خاص، با بازسازی و تجدید پوست از داخل، HIFU  پوست را می کشد و به نوبه خود پوست اضافی را کاهش داده، چشم ها را باز می کند و به طور کلی صورت را بازتر نشان میدهد. همچنین برای صورت، گردن، سینه، بازوها، آرنج، شکم، ران داخلی و زانوها استفاده می شود.

14- تا چه زمانی نتایج هایفوتراپی  را می بینم؟

بیماران طی 2-3 ماه نتایج را مشاهده می کنند، زیرا کلاژن قدیمی با کلاژن جدید و انعطاف پذیر جایگزین می شود. همانطور که این فرایند ساخت کلاژن ادامه پیدا می کند، بهبود بیشتری می تواند تا 6 ماه پس از این روش ظاهر شود.

15- نتایج چه مدت باقی می مانند؟

بیمارانی که با HIFU درمان میشوند، پس از گذشت یک سال کلاژن تازه دارند و با توجه به شرایط پوست می توانند تا یک سال دیگر نیز ادامه دهند. 

16- آیا به بیش از یک درمان نیاز دارم؟

اکثر بیماران تنها نیاز به یک درمان دارند با این حال، بعضی از آنها ممکن است به بیش از یک درمان (به دلایلی از میزان شل شدن پوست آنها و پاسخ زیستی بدن به فرآیند سونوگرافی و کلاژن) نیاز داشته باشند.

17- آیا سونوگرافی در طول درمان احساس می شود؟

بله آنچه که در طول درمان احساس می کنید، مقدار کمی از انرژی اولتراسوند متمرکز شده است که در زیر پوست قرار دارد.

18- این حس شبیه چیه؟

بیماران اشاره کرده اند که در هنگام تحویل انرژی اولتراسوند ناراحتی ایجاد می شود، اما این ناراحتی موقت است و یک نشانه مثبت است که روند ساخت کلاژن را نشان میدهد.

19- آیا هایفوتراپی دردناک است؟

آستانه درد از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است، اما در هنگام تحویل اولتراسوند، ناراحتی وجود دارد. این ناراحتی موقت است و یک سیگنال مثبت است که روند ساخت کلاژن را نشان میدهد. پزشک قبل از درمان پوست با شما مشاوره خواهد کرد تا این تجربه را به لذت بخش ترین تجربه ممکن تبدیل کند. 

20- آیا عوارض جانبی دارد؟

ممکن است برای یک ساعت پس از درمان قرمزی داشته باشد و درصد کمی از مشتریان ممکن است تورم، سوزن سوزش شدن یا حساسیت به لمس داشته باشند، اما این مسئله خفیف و موقت است. 

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100