Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
19 نکته جالبی که راجع به مسائل جنسی نمی دانید!

رابطه جنسی در زندگی زناشویی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بر کیفیت زندگی زوجین تأثیر مستقیم دارد، زیرا این عمل نشان دهنده عشق و علاقه و صمیمیت میان دو طرف است. داشتن رابطه جنسی به طور منظم اثرات بسیاری بر سلامت جسمی و روانی مردان و زنان دارد.

مزایای رابطه جنسی

   - کاهش میزان استرس

   - کاهش خطر ابتلا به سرطان (به خصوص سرطان پروستات)

   - بهبود کیفیت خواب

   - بهبود سلامت پوست

   - تسکین درد

آیا می دانید؟!

   1- یک مرد عادی با سبک زندکی معمولی در طول زندگی و روابط جنسی خود حدود ۱۷ لیتر آب منی از خود خارج می کند که شامل بیش از ۵۰۰,۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ (پانصد میلیارد) اسپرم می باشد!


   2- زوج های کشور یونان با ۱۳۸ نوبت رابطه جنسی در سال رکورد دار بیشترین، و زوج های کشور ژاپن با تنها ۴۵ بار رابطه جنسی در طول سال، رکورد دار کمترین میزان رابطه جنسی در جهان می باشند!


   3- برای بزرگ شدن آلت مردانه و نعوظ، تنها ۲ قاشق غذا خوری خون لازم است.


   4- به طور میانگین، زن ها حدود ۲۰ ثانیه در حالت ارگاسم باقی می مانند. در حالی که حالت اوج ارضای جنسی مردان (انزال) به طور متوسط تنها ۶ ثانیه طول می کشد!


   5- در حین  برقراری رابطه جنسی، علاوه بر اندام های جنسی و سینه ها، قسمت های درونی بینی نیز متورم می شوند!


   6- تعداد تخمک لازم برای این که جمعیتی معادل جمعیت کل کره زمین متولد شوند، در یک عدد تخم مرغ جا می گیرند!


   7- تعداد اسپرم لازم برای این که جمعیتی معادل جمعیت کل کرده زمین متولد شوند، در یک کپسول آسپیرین جا می گیرند!


   8- برخی از زنان در هنگام زایمان طبیعی احساسی شبیه به ارگاسم را تجربه می کنند که ناشی از تلاش مغز برای کاهش درد زایمان می باشد.


   9- مراکز نگهداری از اسپرم مردان، اسپرم را در دمای منفی ۱۹۷ درجه سانتیگراد نگهداری می کنند. در این دما اسپرم ها بدون تغییر در ساختار داخلی به سرعت فریز می شوند.


   10- علاوه بر انسان ها، و نوعی شامپانزه به نام بونوبوس، دلفین ها تنها موجوداتی هستند که صرفا جهت لذت بردن اقدام به برقراری رابطه جنسی  می کنند.


   11- برخلاف بهانه هایی که بسیاری از افراد برای فرار کردن از رابطه جنسی عنوان می کنند، این رابطه  باعث رفع سردرد و کاهش فشار روانی و استرس می شود.


   12- مطالعات آماری در کشورهای غربی نشان می دهد ۸۵% از مردانی که حین برقراری رابطه جنسی دچار حمله و ایست قلبی شده اند، در حال خیانت به همسران خود بوده اند!

   13- زمانی که یک مرد به حالت انزال می رسد، اولین اسپرم ها با سرعتی در حدود ۴۵ کیلومتر در ساعت از بدن او خارج می شوند. جهت مقایسه می توانید نگاهی به رکورد سریعترین استارت دو صد متر جهان بیندازید که ۴۴,۲ کیلومتر بر ساعت می باشد.


   14- یک قاشق غذاخوری اسپرم حدود ۵ کالری انرژی دارد. این در حالی است که نیم ساعت رابطه جنسی پرانرژی، حدودا ۱۰۰ الی ۲۰۰ کالری انرژی می سوزاند.


   15- میوه آووکادو قدرت تحریک جنسی بسیار زیادی دارد، به حدی که در برخی از تمدن های قدیمی استفاده از آن برای دختران و پسران باکرده ممنوع بوده است.

   16- شکلات حاوی ماده ای با نام فنیل اتیلامین (phenyl ethylamine) است که تاثیری مشابه مواد شیمیایی که باعث تحریک فرد در زمان رابطه جنسی و یا عاشق شدن می شوند دارد.


   17- محققان زیست شناسی بارها مشاهده کرده اند که پنگوئن های ماده زمانی که تصمیم به ساخت آشیانه برای بچه های خود دارند، در قبال دریافت سنگ ریزه از سایر نرهای قبلیه که شریک جنسی اصلی آنها نیستند، اقدام به برقراری رابطه جنسی با آنها می کنند.

   18- محققان یکی از دانشگاه های ایالات متحده در تلاش بودند که متوجه شوند زمانی که زوجین کاملا برای برقراری رابطه جنسی تحریک شده اند، در مغز آن ها چه می گذرد. آن ها با استفاده از تصویر برداری MRI از مغز زنان و مردان تحریک شده برای رابطه جنسی متوجه شدند که بسیاری از اندام های جنسی از قبیل نوک سینه، نقطه جی، کلیتوریس، و نوک آلت تناسلی، به طور مستقیم باعث تحریک شدن و فعالیت شدید بخش هایی از مغز می شوند که موجب احساس لذت در فرد می شود.


   19- در خلال جنگ جهانی اول، سازمان اطلاعات و امنیت انگلیس، از آب منی به عنوان نوعی جوهر نامرئی و نامحسوس استفاده می کردند. آن ها بعد از این که بوی بد و نامطبوع این کاغذها بعد از خشک شدن را تجربه کردند، استفاده از این جوهر مخصوص را متوقف کردند!


منبع: وب سایت دکتر سلام

امتیاز مطلب: 100% 100