Ooma
10 روش درمان قطعی زگیل تناسلی که باید بدانید !

چکیده : امروزه افراد بسیاری با مشکل زگیل تناسلی دست و پنجه نرم می کنند و به دنبال یافتن راه حلی برای درمان این بیماری می باشند. در حقیقت زگیل تناسلی یک بیماری ویروسی عفونی است که اگر ویروس پاپیلومای انسانی به درون بدن راه یابد، می تواند منجر به نمایان شدن این زگیل ها در ناحیه تناسلی، مقعد و … خانم ها و آقایان شود.

امروزه افراد بسیاری با مشکل زگیل تناسلی دست و پنجه نرم می کنند و به دنبال یافتن راه حلی برای درمان این بیماری می باشند. در حقیقت زگیل تناسلی یک بیماری ویروسی عفونی است که اگر ویروس پاپیلومای انسانی به درون بدن راه یابد، می تواند منجر به نمایان شدن این زگیل ها در ناحیه تناسلی، مقعد و … خانم ها و آقایان شود. این بیماری بسیار راحت و سریع به سایر افراد سرایت می کند و می تواند موجب مبتلا شدن بسیاری از افراد سالم شود. نکته مهم این است که در صورت ابتلا، می توان این بیماری را توسط بهترین دکتر زگیل تناسلی در کرج درمان کرد. در این مقاله 10 روش درمان قطعی زگیل تناسلی که باید بدانید را برایتان ذکر خواهیم کرد.

زگیل تناسلی چگونه به وجود می آید؟

زگیل تناسلی جزو بیماری هایی است که اگر ویروس اچ پی وی به درون بدن راه پیدا کند، می تواند به شکل زائده نرم و گوشتی در اعضای خاص بدن خانم ها و آقایان مانند ناحیه تناسلی، واژن، کیسه بیضه، مهبل و … به وجود آید. زگیل تناسلی به راحتی از کسانی که مبتلا به این ویروس هستند، از طریق رابطه جنسی یا تماس پوستی با قسمت آلوده انتقال می یابد. شایان ذکر است که این بیماری برخی مواقع هیچ علائمی از خود نشان نمی دهد اما این اتفاق همیشگی نیست و امکان دارد با بعضی نشانه ها نیز همراه باشد.

ویروس اچ پی وی ویروسی است که انواع مختلفی دارد و تنها برخی از سویه های آن موجب بروز زگیل تناسلی می شوند. اگر بخواهید در رابطه با علائم این بیماری بدانید، می بایست ذکر کنیم که زگیل تناسلی در خانم ها و در آقایان علائم به خصوصی دارد. خانم ها با علائمی مانند درد، خارش، سوزش، ترشح غیرعادی، خونریزی غیرطبیعی در ناحیه تناسلی، متوجه وجود زگیل تناسلی می شوند. آقایان نیز با علائمی مانند خونریزی حین مقاربت، خارش یا ناراحتی در رابطه جنسی، ترشح و خونریزی غیرعادی و … می توانند از وجود زگیل تناسلی مطمئن شوند.

در واقع بهترین دکتر زگیل تناسلی در سعادت آباد می تواند زگیل تناسلی را به دو دسته کم خطر و پرخطر تقسیم بندی کند که می توان گفت زگیل تناسلی از نوع کم خطر بیشتر بین مردم مشهود است و اصلا جای نگرانی نیست. اما زمانی که زگیل تناسلی از نوع پرخطر باشد، می تواند خطراتی برای آن ها به وجود آورد و منجر به بروز مشکلاتی مانند سرطان رحم، سرطان دهانه رحم، سرطان واژن و سرطان دهانه واژن در زنان و سرطان آلت تناسلی در مردان شود.این نوع زگیل تناسلی حتی در ایجاد سرطان های دهان، زبان، لوزه، حنجره و مقعد در مردان و زنان نقش دارد.

Title: زگیل تناسلی چگونه به وجود می آید؟

آیا زگیل تناسلی قابل درمان است؟

زگیل تناسلی جزو بیماری هایی است که می توان با رعایت بسیاری از نکات مهم و مراجعه به پزشک متخصص که مهارت کافی در این حوزه دارد، بسیار سریع آن را درمان کرد. روش ها و راهکارهای مختلفی برای درمان وجود دارد که هر یک از این راهکارها برای عده ای از بیماران مورد استفاده قرار می گیرد. هر یک از بیماران با نوعی از زگیل تناسلی مواجه می شوند که اگر زگیل تناسلی از نوع شدید باشد، به روش درمانی بهتر و تخصصی تری نیاز دارد. اگر در ادامه مقاله با ما همراه باشید، می توانید با روش های درمان این بیماری آشنا شوید.

10 روش درمان قطعی زگیل تناسلی که باید بدانید

همان طور که در متن پیشین برایتان گفتیم، زگیل تناسلی قابل درمان است و پزشک متخصص با بررسی آن می تواند بهترین راهکار را برای درمان در پیش بگیرد. برخی از روش ها برای زگیل های بسیار خفیف و برخی از روش ها نیز برای زگیل های بسیار حاد مورد استفاده قرار می گیرند که هر یک از آن ها به تخصص دکتر مربوط است. در ادامه 10 روش درمان قطعی زگیل تناسلی که باید بدانید را برایتان ذکر خواهیم کرد :

استفاده از پماد : جهت درمان کردن بیماری زگیل تناسلی، افراد می توانند پماد پودوفیلین مصرف نمایند که این پماد نوعی داروی موضعی می باشد و برای پوست مورد استفاده قرار می گیرد و دارای ترکیب گیاهی Mayapple (مهرگیاه) است. در واقع این پماد جهت درمان ویروس اچ پی وی بر روی بخش خارجی آلت تناسلی مردان و واژن زنان یا پوست خارجی قسمت بین مقعد و دستگاه تناسلی مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از محلول پودوفیلین : پودوفیلین جزو محلول هایی می باشد که می تواند مستقیما زگیل تناسلی را از بین ببرد. محلول می بایست بر روی زگیل ها مالیده شود و تا مدت زمان 4 ساعت بر روی زگیل بماند و در نهایت پوست آن ناحیه شسته شود. برای اتمام روند درمان می بایست چند مرتبه این روش را انجام داد. در ضمن باید درمان این زگیل ها تا 6 هفته به طول بینجامد تا به بهترین نتایج دست یابد.

استفاده از اسید کلرواستیک (BCA) و اسید تری کلرواستیک (TCA) : این دو نوع اسید می توانند تاثیر بسزایی بر روی از بین رفتن زگیل تناسلی بگذارند. در واقع اسید تری کلرواستیک در مقایسه با اسید کلرواستیک بهتر می تواند زگیل ها را از بین ببرد. دکتر متخصص زگیل ها را با کمک این اسید رفع می کند و می بایست این روند تا شش هفته و هفته ای یک مرتبه انجام گیرد.

استفاده از کرم ایمی کیمود : کرم ایمی کیمود سبب تحریک سیستم ایمنی می شود و می تواند زگیل تناسلی را از بین ببرد. این کرم روی پوست مالیده می شود که می توان پس از گذشت 10 ساعت آن را شست. زگیل تناسلی با این کرم پس از تقریبا 16 هفته از بین می رود.

استفاده از پماد گیاهی سینکاتچینز : این پماد دارای محتویات گیاهی است و می تواند به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدانی، سیستم ایمنی را تقویت کند و موجب از بین رفتن زگیل شود. این پماد می بایست تقریبا 16 هفته و سه مرتبه در روز مورد استفاده قرار گیرد. این پماد تنها برای استعمال خارجی است.

استفاده از پماد یا ژل اینترفرون : در صورت استفاده از داروی اینترفرون، در بدن سیستم ایمنی پاسخ می دهد. بیماران می توانند این دارو را به دو حالت تزریقی یا ژل در بازار بیابند. طبق مطالعاتی که انجام گرفته بهتر است این دارو به صورت تزریقی استفاده شود زیرا تاثیر بهتری دارد.

درمان خانگی : بیماری ویروسی عفونی زگیل تناسلی بیشتر از 1 میلیون نوع دارد و برای درمان هر یک از آن ها از روش های خاصی استفاده می شود. برخی مواقع بعد از مراجعه به کلینیک پزشک متخصص، می توانید با نظر ایشان از روش های درمان خانگی اچ پی وی استفاده نمایید. تکنیک های درمان گیاهی یا درمان خانگی اچ پی وی عبارتند از سرکه سیب، روغن درخت چای، نارون کوهی، پیچک دیواری، عصاره آناناس، پیاز، روغن کرچک، سیر، آلوئه ورا و …

کرایوتراپی : کرایوتراپی نوعی تکنیک جهت درمان زگیل تناسلی محسوب می شوند که در این روش از سرمای بسیار زیاد برای انجماد و رفع بافت های غیر عادی استفاده می شود. برای این که پزشک بتواند به سرمای بسیار زیادی برسد، می بایست از نیتروژن مایع و یا گاز آرگون استفاده نماید. کرایوتراپی موجب انجماد زگیل تناسلی می شود و در نهایت زگیل رفع می شود.

الکتروکوتر : الکتروکوتر به یکی از روش های جراحی گفته می شود که می تواند موجب از بین رفتن زائده های غیر عادی بافتی از جمله زگیل های تناسلی شود. این تکنیک به طور معمول جهت حذف زگیل هایی که بخش کوچکی را پوشانده اند توصیه می گردد.

جراحی : برخی مواقع روش های ذکر شده نمی توانند موثر واقع شوند که در این صورت بهترین راه کار انجام جراحی است. در این تکنیک، دکتر متخصص برشی را روی زگیل ایجاد می کند و آن را بر می دارد و در ادامه بخیه می زند. در حقیقت جراحی بیشتر از سایر روش ها، جراحت و اسکارهایی را از خود به جای می گذارد.

Title: 10 روش درمان قطعی زگیل تناسلی که باید بدانید

کلام آخر

زگیل تناسلی یک بیماری جنسی عفونی است و در لیست بیماری هایی قرار دارد که اگر به موقع تشخیص داده شود، می تواند به راحتی درمان شود. اما برای درمان این بیماری راهکارهای متعددی وجود دارد که هر یک از این راهکارها برای برخی از زگیل ها مورد استفاده قرار می گیرند. دکتر متخصص با کمک این روش های درمان، فرد بیمار را از شر زگیل تناسلی راحت می کند.

ما سعی کردیم در این مقاله مطالب مفیدی در رابطه با زگیل تناسلی در اختیارتان قرار دهیم و شما را با و 10 روش درمان قطعی زگیل تناسلی که باید بدانید آشنا کنیم. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بی نهایت ممنونیم. در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در این باره دارید، می توانید از طریق سایت دکتر عاطفه نظری با ما در میان بگذارید.

برچسب ها : درمان زگیل تناسلی,دکتر عاطفه نظری

امتیاز مطلب: 100% 100