Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
 سبوس گندم، داروی طبیعی کاهش اشتها و یبوست

گندم یک گیاه است پوسته بیرونی دانه گندم ( سبوس ) نام دارد که برای ساخت دارو استفاده شده است. سبوس گندم به عنوان یک منبع فیبر در رژیم غذایی برای پیشگیری از بیماری های روده بزرگ ( از جمله سرطان )، سرطان معده، سرطان پستان، بیماریهای کیسه صفرا، بواسیر و فتق هیاتال استفاده می شود.  همچنین برای درمان یبوست، سندرم روده تحریک پذیر (IBS)، کلسترول بالا، فشار خون بالا و دیابت نوع  2 استفاده می شود.

سبوس گندم چگونه کار می کند؟

سبوس گندم کمک می کند تا در یبوست سرعت روده بزرگ را بالا برده و سبب  افزایش دفع مدفوع و فرکانس روده می شود.

سبوس گندم چه فوایدی دارد؟

یبوست. سبوس گندم به نظر می رسد برای درمان یبوست خفیف و بازگرداندن عملکرد طبیعی روده موثر است اما به نظر نمی رسد برای نرم کردن مدفوع مفید باشد.
سندرم روده تحریک پذیر (IBS). سبوس گندم ممکن است سبب کاهش درد معده و بهبود عملکرد روده در افراد مبتلا به  IBSخفیف تا متوسط شود با این حال، ممکن نیست مانند صمغ گوار موثر باشد.
کاهش فشار خون. با توجه به اینکه به نظر می رسد سبوس گندم کاهش متوسط ایجاد می کند اما به طور معنی داری  فشار خون را کاهش می دهد.
پیشگیری از سرطان معده.
جلوگیری از بواسیر.
خواص احتمالاً بی اثر برای:
پیشگیری از سرطان روده بزرگ ( روده ) و یا مقعدمطالعات بزرگ به خوبی طراحی شده نشان داد که فیبر، از جمله فیبر سبوس گندم، از عود تومور قبل از سرطان جلوگیری نمی کند، با وجود شواهد قبلی فیبر ممکن است کمک کند.
دیابت نوع دو. به نظر نمی رسد که سبوس گندم به طور مداوم سبب بهبود کنترل قند خون شود همچنین، فشار خون، چربی خون، فاکتورهای انعقادی، هموسیستئین، پروتئین واکنشی  Cیا عوامل دیگر مرتبط با بیماری های قلبی در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 را بهبود نمی بخشد.

عوارض جانبی سبوس گندم

سبوس گندم ایمن است و برای بسیاری از افراد استفاده می شود ممکن است سبب تولید گاز  )نفخ ( و ناراحتی معده شود به ویژه هنگامی که برای اولین بار استفاده می شود.
هشدارهای ویژه و هشدارها:
بارداری و شیردهی: سبوس گندم به نظر می رسد در دوران بارداری و شیردهی بی خطر باشند.
تعامل سبوس گندم با داروها
دیگوکسین (Lanoxin) با سبوس گندم تعامل دارد
سبوس گندم سرشار از فیبر است فیبر می تواند جذب را کاهش داده و سبب کاهش اثربخشی دیگوکسین شود  به عنوان یک قاعده کلی، هر داروی به شکل خوراکی باید یک ساعت قبل یا چهار ساعت پس از مصرف سبوس گندم برای جلوگیری از این تعامل مصرف شود.

 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 100% 100