Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
پس از زایمان چه موقع با پزشک خود تماس بگیرید

تعداد کمی از خانم ها از نظر فیزیکی ( ویا احساسی) شرایط خوبی را دارند، بخصوص در 6 هفته اول پس از زایمان درد فراوان و ناراحتی های زیادی را تجربه می کنند که عادی است.خوشبختانه چیزی که نرمال نیست، داشتن مشکلات جدی است و دانستن آنها هوش و ذکاوت می طلبد. به همین دلیل است که در بارداری های اخیر باید مراقبت زیادی به عمل آید که ممکن است این علائم به مشکلات جدی پس از زایمان برگردد. در صورتی که این علائم را مشاهده نمودید بدون هیچ معطلی با پزشک خود تماس بگیرید:

1.خونریزی که بیش از یک دستمال را در طی یک ساعت و یا چندین دستمال(pad) را در طی چند ساعت کثیف می کند. در صورتی که دسترسی سریع به پزشکتان امکان نداشت به اورژانس محلتان زنگ بزنید و از پرستار بخواهید که از پشت تلفن شما را راهنمایی کند. او قادر خواهد بقود که به شما بگوید آیا باید به بیمارستان بیایید یا خیر. زمانی که منتظر هستید تا به اتاق اورژانس بروید در صورت لزوم دراز بکشید و یک کیسه نخ و یا پلاستیک یخ را همراه با حوله برای جذب آب بر روی قسمت پایین شکمتان بگذارید( مستقیما بر روی رحمتان تا خونریزی را کم کند.)

2.مقدار زیادی خونریزی هر لحظه در هفته پس از زایمان. اما درباره این نوع خونریزی ها که ممکن است 6 هفته نیز طول بکشد، نگران نباشید. این خونریزی ها زمانی که شما فعالیت می کنید و یا شیر می دهید شدیدتر می شود.

3.خونریزی که رایحه بدی دارد این خونریزی باید بوی نرمالی داشته باشد.

4.تعداد زیاد (در حجم بزرگ) لخته های خون در خونریزی. در روزهای اول لخته های معمولی نرمال است.

5.نبود هیچ گونه خونریزی در روزهای ابتدایی پس از زایمان

6.درد و ناراحتی با التهاب و یا بدون التهاب در قسمت پایین شکم در روزهای اول پس از زایمان

7.پس از 24 ساعت تب بالای 100 درجه فارنهایت که بیش از یک روز طول بکشد.

8.سرگیجه شدید

9.حالت تهوع و استفراغ

10.درد، التهاب، بزرگ شدن یک سینه، قرمزی و زخم سینه که می تواند از علائم عفونت سینه باشد. درمان را در خانه شروع کنید تا پزشک برسد

11.درد، ناراحتی، قرمزی، گرما در قسمت شکاف سزارین

12.پس از 24 ساعت اول سختی در ادرار، درد و سوزش شدید هنگام دفع ادرار و یا ضرورت در دفع ادرار که در نتیجه چندین قطره ادرار بیاید، ادرار تیره رنگ. قبل از اینکه به پزشک بروید آب بنوشید.

13.درد شدید قفسه سینه.نه آن دردی که به دلیل فشار است. نفس نفس زدن و یا تپش قلب و کبودی انگشتان و لب ها.

14.درد، حساس شدن و گرم شدن ران ها با و یا بدون قرمزی و التهاب. زمانی که شما پایتان را خم می کنید با پای بلند کرده استراحت نمایید تا به پزشک بروید.

15.افسردگی که بر کارایی تان تاثیر می گذارد و پس از چندین روز بهبود نمی یابد و یا احساس عصبانیت نسبت به فرزندتان.

 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 64% 64