Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
موادی که باعث افزایش باروری میشود را بشناسید

تغذیه قبل از بارداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است طوری که امروزه تحقیقات علمی نشان داده است که تغذیه خوب بر روی باروری افزایش دارد وتغذیه نادرست باعث ناباروری می شود. در ادامه شما را با مواردی آشنا میکنیم تا رژیم افزایش باروری را بشناسید.....

بسیاری از زنان در انتخاب مواد غذایی بی‌پروا عمل می‌کنند، اما هیچ مشکلی برای باردار شدن ندارند. به همین ترتیب، بسیاری از زنان وعده‌های غذایی سالمی می‌خورند، و در عین حال دچار ناباروری می‌شوند.

ملیندا جانسون، سخنگوی انجمن رژیم غذایی آمریکا و متخصص تغذیه در مؤسسه چندلر می‌گوید: «مشخص نیست که مواد غذایی مصرفی چه تاثیری بر شانس بارداری شما خواهند داشت. با این حال، اگر در تلاش هستید که باردار شوید، بهتر است یک رژیم غذایی سالم برای خود تنظیم کنید تا شانس بارداری‌تان به حداکثر برسد. یک رژیم غذایی سالم بدن شما را می‌سازد تا در زمان بارداری در بهترین فرم خود باشید

اگر در تلاش هستید که مادر شوید، از مواد غذایی زیر بیشتر استفاده کنید تا عملکرد بدن در بهترین شرایط خود باشد:

کولین مصرف کنید: ممکن است هرگز اسمش را نشنیده باشید، اما کولین یک ماده غذایی است که پتانسیل بالایی در کاهش نواقص ژنتیکی به هنگام تولد دارد. این ماده غذایی تاثیر بسزایی بر عملکرد مغز دارد. بیشتر زنان به اندازه کافی کولین مصرف نمی‌کنند. به علاوه، بسیاری از ویتامین‌های دوران بارداری فاقد کولین هستند. زرده تخم مرغ سرشار از کولین است. جگر گاو هم از این ماده ارزشمند برخوردار است. در بین سبزیجات، گل کلم بیشترین مقدار کولین را دارد.

در مصرف ماهی دقت کنید: سوشی و ماهی‌های خام نخورید. از خوردن ماهی‌هایی که حاوی جیوه هستند، خودداری کنید. شمشیر ماهی، ماهی خال مخالی و کوسه از این دسته هستند.

کافئین کمتری مصرف کنید: مصرف زیاد کافئین باعث مختل شدن بارداری می‌شود. شما می‌توانید با حذف قهوه‌های کافئین‌دار، چای و نوشابه (نوشابه‌های فاقد کافئین موردی ندارند) از رژیم غذایی خود، کافئین کمتری بگیرید. مصرف کافئین در دوران بارداری برای جنین ضرر دارد و حتی ممکن است باعث سقط جنین شود. بنابراین، بیش از دو فنجان قهوه در روز مصرف نکنید.

در مصرف چای و مکمل‌های گیاهی دقت کنید: در گنجاندن ترکیبات گیاهی به رژیم غذایی خود بیشتر مراقب باشید. برخی از گیاهان مانند شیرین بیان، ساسافراس، جینسنگ و افدرا باید حتی الامکان از رژیم غذایی مادر در دوران بارداری حذف شوند.

مایعات زیاد بنوشید: اگر به اندازه کافی آب ننوشید، ترشحات جداره رحم (ترشحاتی که به اسپرم کمک می‌کنند تخمک هدف را پیدا کند) سست و غلیظ خواهند شد. این مسئله در مورد مایع منی در مردان نیز صدق می‌کند. آن قدر آب بنوشید، که ادرارتان به رنگ زرد روشن در بیاید.

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 98% 98