Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
توصیه های تغذیه ای جهت  وزن گیری مناسب در دوران بارداری

از گروه گوشت، تخم مرغ، حبوبات و مغزها حدودا 3 سهم در روز استفاده کنید. از مرغ یا جوجه به صورت کبابی یا آب پز شده همراه با برنج و انواع سبزي هاي پخته مثل هویج، نخود فرنگی، سیب زمینی، اسفناج، کدو، لوبیا سبز، کرفس و یا هر سبزي دیگري که در دسترس وجود دارد استفاده کنند و یا به صورت سوپ مرغ و جوجه استفاده کنند.

از ماهی یک تا دو وعده در هفته استفاده شود، زیرا ماهی به علت دارا بودن اسید چرب امگا 3 در تکامل سیستم عصبی و افزایش قواي ذهنی جنین بسیار موثر است. بهتر است ماهی به صورت کبابی یا بخارپز مصرف شود. در صورتی که ماهی به شکل سرخ کرده استفاده شود حداقل مقدار روغن ( از روغن مخصوص سرخ کردنی استفاده کنید) را در سرخ کردن آن بکار برند و مدت زمان سرخ کردن را کاهش دهند.

از تخم مرغ ترجیحا” به صورت آب پز سفت استفاده شود،  خام یا نیم بند و عسلی تخورید و تا 4 عدد تخم مرغ در هفته مجاز هستید.

حداکثر می توان از 5 انواع مغزها مانند پسته، بادام، گردو و فندق منابع خوب پروتئین و آهن هستند و می توان بعنوان میان وعده از نوع خام آنها (که نمک کمتري دارد) استفاده کرد. 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 98% 98


  • profileFatemeh Dehghan1399/12/22

    منم نمیدونم حاملم یا نه

    • profilezahra salehi1399/12/15

      خدایا من میخوام باردار بشم