Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
بهترین زمان برای بارداری

برای بسیاری از زوج های جوان که دوست دارند باردار شوند سوالی همواره وجود دارد، بهترین زمان برای بارداری چه وقت می باشد، بهترین زمانی که انجام رابطه جنسی در طی آن احتمال تشکیل نطفه و ورود به دوران بارداری را افزایش می دهد. اوما در این مقاله به طور دقیقی به بررسی بهترین زمان بارداری خواهد پرداخت.

ملاقات اسپرم با تخمک لازمه ی ایجاد لقاح و در ادامه آن بارداری می باشد. با دانستن اینکه اسپرم می تواند در محیط رحم تنها دو تا سه روز به حیات خود ادامه دهد و تخمک نیز در هر پریود زنانه تنها 12تا 24 ساعت می تواند زنده بماند، داشتن برنامه ریزی زمانی دقیق در رابطه جنسی برای بالا بردن احتمال بارداری از اهمیت بالایی برخوردار است.

زوجینی که تمایل به باردار شدن دارند بهتر است در حوالی روز تخمک گذاری خانم، بیش از یکبار با یکدیگر آمیزش داشته باشند. تعیین روز تخمک گذاری چندان کار پیچیده ای نیست، البته برای خانم هایی که طول دوره پریودیک منظمی دارند. روز تخمک گذاری درست در چهارده روز پیش از آغاز پریود بعدی آنها اتفاق می افتد، بدین صورت که اگر طول دوره شما 26 روز باشد تخمک گذاری شما در روز دوازدهم دوره رخ خواهد داد. بهترین زمان آمیزش برای شما یک یا دو روز پیش از تخمک گذاری و رابطه جنسی مجدد در روز تخمک گذاری است. نشانه های مختلفی برای تشخیص روز تخمک گذاری وجود دارد که در اینجا به آن اشاره می نماییم

استفاده از تقویم بارداری:

روزشمار زنانگی اوما

با محاسبه دقیق روز تخمک گذاری مخصوصاً برای کسانی که دوره های منظم دارند و یا در حالت دقیق و پیشرفته تر با استفاده از بخش روزشمار زنانگی اوما (بخشی از نرم افزار اوما) می توانید روزهایی که احتمال بارداری برای شما وجود دارد را مشاهده کرده و از بهترین زمان برای بارداری خود آگاه شوید.

  * حساس شدن پستان ها

  * درد خفیف در ناحیه پایین شکم

  * افزایش ترشحات شفاف و لغزنده واژن:

در زمان تتخمک گذاری بدن زن بصورت خودکار ترشحات لغزنده خود را افزایش می دهد تا احتمال رسیدن اسپرم به تخمک افزایش یابد. در این روز این ترشحات به بیشترین میزان خود رسیده و شبیه به سفیده تخم مرغ خواهد شد.

  * بالا آمدن دمای بدن در حدود نیم تا یک درجه:

 دمای بدن خود را در زمانیکه در حالت استراحت و کمترین سوخت و ساز بدن قرار دارید (مثلاً صبح زمانی که هنوز در تخت خواب در حال استراحت می باشید) با استفاده از دماسنج های دهانی در پایین تنه (واژن) بدست آورید. روزیکه دمای بدن شما به بیشترین میزان خود برسد روز تخمک گذاری شما می باشد، بعد از تخمک گذاری این دما یکی دو روز در حالت بیشترین ثابت خواهد ماند.

  * استفاده از کیت های مربوط به تست تخمک گذاری:

درست قبل از تخمک گذاری هورمونهایی در بدن زن ایجاد می شود که با رصد کردن آنها روز تخمک گذاری مشخص می گردد، برای استفاده از این روش شما می توانید با خرید کیت های مخصوص تخمک گذاری از داروخانه ها و انجام دستورالعمل موجود بر روی آن، روز تخمک گذاری خویش را (بهترین زمان برای بارداری) مشخص نمایید.

برای بارداری لازم است تخمک گذاری برای خانم اتفاق بیفتد، پریودهای نامنظم احتمال وقوع بارداری را تا حدودی کاهش می دهد، در صورتی که طول دوره های شما تغییر می کند تعیین دقیق روز تخمک گذاری شما مشکل تر خواهد بود، ولی با میانگین گرفتن از طول دوره های خود می توانید تخمین نسبتاً خوبی از روزهایی که احتمال بارداری برای شما بیشتر است پیدا خواهید کرد.

برای بسیاری از خانمها، بارداری بصورت عادی و بدون هیچ مشکلی اتفاق میفتد، امیدواریم شما هم از آ دسته باشید. در صورتیکه شما تازه تصمیم به باردار شدن گرفته اید با داشتن رابطه جنسی مرتب احتمالاً بدون دردسر حتی بدون در نظر گرفتن روز تخمک گذاری و باقی مسائل مربوطه بعد از چندین ماه به جمع مامان و بابا های عزیز راه خواهید یافت.

 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 98% 98


  • profileمعصومه 🌹1398/03/30

    سلام.تشکر بابت اطلاعات مفیدی که در اختیارمون قرارمیدین.من یک سوال دارم و اون اینکه تخمک گذاری دقیقا چندروز طول میکشه و آیا درتمام طول مدت باروری علایم تخمک گذاری ادامه پیدامیکنه؟من طبق تقویم اوما دوروزقبل ،یعنی روز سه شنبه روز تخمک گذاریم بوده ودقیقا از سه شنبه تاامروز که پنجشنبه هست سینه هام سنگین شده ودردمیکنه و زیر شکمم هم تیر میکشه.