Ooma
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
بارداری سالم با تغذیه سالم

در مصرف مواد قندي، چربی ها و انواع شیرینی ها افراط نکنند. ·
سالاد را همراه آبلیمو، آب نارنج یا آبغوره کم نمک با کمی روغن زیتون مصرف کنند. اگر ترجیح می دهند همراه سالاد از سس استفاده کنند بهتر است بجاي سس مایونز که حاوي مقدار زیادي چربی است، مقداري ماست،آبلیمو یا آب نارنج، سرکه و کمی روغن زیتون را با هم مخلوط کرده و به عنوان سس سالاد استفاده کنند.
در مصرف چاي زیاده روي نکنند. حداقل یک ساعت قبل از غذا و یک تا دو ساعت پس از صرف غذا از نوشیدن چاي خودداري کنند تا آهن موجود در غذا بهتر جذب شود.
همواره مواد غذایی تازه و سالم مصرف و از مصرف غذاهاي مانده پرهیز شود. مصرف  غذاهاي کنسرو شده و آماده که معمولا" حاوي مواد افزودنی و نگهدارنده هستند را تا حد امکان محدود کنند.
مصرف غذاهاي غیر خانگی مثل سوسیس، کالباس و پیتزا که معمولا" ارزش غذایی زیادي ندارند را کاهش دهند. مصرف پیتزا و همبرگر (حاوي انواع سبزي ها و گوشت) که در منزل و با استفاده از مواد غذایی سالم تهیه شده باشد، مانعی ندارد.

 

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 94% 94


  • profileفاطمه تقی پور1400/11/26

    علت خونریزی در هفته پنجم بارداری بعد از رابطه جنسی