Ooma
آتلیه نوزاد و کودک
فروشگاه لباس نوزادی و کودک اوما
علل درد در مهم‌ترین عضو حیاتی بدن خود را در کلینیک دکتر ضربان بررسی کنید:

قلب مهم ترین عضو بدن است و به گفته هر متخصص قلب و عروق، فرد باید همیشه سلامت و وضعیت قلب خود را تحت نظر داشته باشد. در واقع قلب مانند یک پمپ است که خون را به قسمت های مختلف بدن هدایت می کند، در نتیجه هر مشکلی در قلب روی سایر قسمت های بدن تأثیر می گذارد و بزرگترین مشکل، ناهنجاری در مغز ما است. متخصص قلب در کلینیک دکتر ضربان به بازیابی سلامت قلب شما کمک کند.

ویژگی ها و وظایف متخصص قلب و عروق:

همانطور که می دانید وظیفه متخصص قلب توجه و رسیدگی به وضعیت قلب و عروق است که به بدن خون‌رسانی می‌کنند. هر گونه نقص در سیستم قلبی عروقی، علت بیماری و غیره در حیطه تخصص دکتر قلب و عروق می‌باشد. لازم به ذکر است که متخصص قلب عمل نمی کند اما در صورت نیاز به جراحی قلب بیمار باید از جراح متخصص و ماهر کمک بگیرد.

مهم ترین وظایف متخصص قلب و عروق عبارتند از:

- متخصص قلب و عروق باید ابتدا آزمایشات و تست‌های لازم را برای تعیین وضعیت قلب بیمار انجام دهد و بیمار را نگران نکند تا به دلیل نتایج غیرقطعی آزمایشات، در مورد بیماری قلبی فرضیات ذهنی نداشته باشد. استرس می تواند وضعیت قلب را بدتر کند و منجر به نتایج نادرست آزمایش شود.

- سپس متخصص قلب و عروق آزمایش را بررسی کرده و معاینه فیزیکی بیمار را انجام می‌دهد. تهیه پرونده پزشکی برای بیمار ضروری است. این فایل شامل آزمایشات و معاینات انجام شده، نتایج معاینات فیزیکی، روش های درمانی، مدت زمان درمان، وضعیت فعلی بیمار و ... خواهد بود. دلیل نیاز به مدارک پزشکی این است که اگر بیمار تصمیم به مراجعه به متخصص قلب دیگری در طول درمان داشته باشد یا اینکه متخصص قلب لازم بداند که در طول درمان از سایر متخصصان کمک بگیرد، این پرونده پزشکی می تواند گزارش کاملی از وضعیت درمان ارائه دهد.

 - در طول درمان، متخصص قلب ممکن است تصمیم بگیرد که روش درمانی را تغییر دهد. در این زمان، بیمار باید نظر خود را دنبال کند. بهتر است متخصص قلب قبل از شروع درمان، وضعیت بیمار و نتایج آزمایشات را به دقت ارزیابی کند و سپس تصمیم نهایی را در مورد درمان بگیرد.

- تا حد امکان متخصص قلب باید درمان دارویی و غیر جراحی بیمار را در نظر بگیرد. جراحی آخرین راه حل است و زمانی استفاده می شود که روش های دیگر برای بیمار جواب ندهد. به عنوان مثال، یک متخصص قلب ممکن است تغییرات سبک زندگی و برخی داروها را تجویز کند.

 

دلایل مراجعه به متخصص قلب و عروق

اما اکنون این سوال پیش می آید که چه زمانی باید به متخصص قلب و عروق مراجعه کرد. اگر هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، باید بلافاصله مشکل را به متخصص قلب گزارش دهید:

تنگی نفس

یکی از علائم اصلی بیماری های قلبی عروقی تنگی نفس است. تنگی نفس در حین کار، دراز کشیدن، تورم پاها همراه با تنگی نفس نشانه بیماری قلبی است. این علامت خطرناک است و در صورت عدم درمان فوری توسط متخصص قلب و عروق می تواند منجر به عوارض جبران ناپذیری شود.

ناراحتی قفسه سینه

یکی از نشانه های ناهنجاری در عروق کرونر، ضعف قفسه سینه است، البته این بدان معنا نیست که هر ضعفی در قفسه سینه به معنای بیماری قلبی است، بلکه باید به آن شک کرد. اگر این ناراحتی با حرکت بیشتر شد و به پشت جناغ رفت، این نشانه بیماری قلبی است، شدت بیماری و درمان توسط متخصص قلب تعیین می شود.

خستگی زودرس

قلب آسیب دیده نمی تواند خون را به خوبی در سراسر بدن تامین کند، بنابراین اکسیژن و مواد مغذی نمی توانند به اندام های بدن برسند. در این صورت بدن انسان به سرعت ضعیف می شود و خستگی حرف اول را می زند. متخصص قلب می تواند از آزمایشات برای تشخیص و درمان نارسایی و ناهنجاری های قلبی استفاده کند.

به جز مورد بالا، دلایل متعدد دیگری نیز هست که شما در صورت برخورد و مشاهده با آن ها باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. برای آگاهی بیشتر از بیماری های قلبی و انواع آن به کلینیک دکتر ضربان مراجعه کنید.

این مطلب به ویرایش و تأیید علمی رسیده است، ایشان جمعی از متخصصین در رشته های زنان و زایمان، مامایی، داروسازی، تغذیه و روانشناسی هستند که همراه اوما در ارائه مطالب علمی و مفید می باشند.

امتیاز مطلب: 50% 50